Fender Tone Master Pro - yeni processor - modeller

Evet, yeni processor modelleri çıkacak diye beklerken bombayı hiç de beklenmedik şekilde Fender patlattı.
7 inç dokunmatik ekran,
Fazlasıyla giriş çıkış portları
10 adet LED ekranlı ışıklandırmali pedal
100'den fazla amfi ve efekt
6000 IR
Expression pedal alete dahil değil ama Fender bunu da ayrı satıyor.

Gayet iyi görünüyor. 8 çekirdekli işlemci demişler ayrıca, çok güçlü olacak galiba alet. Neural DSP Quad Cortex'e direkt rakip.
Bilgisayar yazılım desteği ve programı da olacak.

Fiyat 1699 dolar-euro. Bakalım Türkiye'ye piyasasına kaçtan girecek.

Ayrıca iki adet de FRFR hoparlör modeli çıkardı Fender, biri 10 inç ikincisi 12 inç.

Dosyalar

• download (4).jpeg
    download (4).jpeg
    12.4 KB · Gösterim: 197
Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Incelemelere bakarken şimdi farkettim, çok bomba bir özellik, 10 adet pedal tuşu/footswitch aynı zamanda pot tuşu gibi cevirilebiliyor, böylece o tuşa atanan efekt pedalı/amfi / özelliği de direkt kontrol edip ince ayar...vb yapılabiliyor.

Bunun dışında grafik ara birimi gayet güzel, yaptığınız ayar ve değişiklikleri direkt grafik arabirimde canli olarak, o aletin gerçek resmi ve tuş-ayar seviyeleri ile gösteriyor. Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi.

Generl olarak Headrush, Neural DSP Quad Cortex ve Helix'den epey öteye gitmiş görünüyor.

Bu esnada fiyat olarak 1950 Eurodan girmiş bulunuyor Avrupa piyasasına. USA fiyatının epey üstü.
Headrush Core almayı düşünüyordum, bunu görünce biraz daha beklemek iyi olur demeye başladım. Herhangi bir Fender ürününü öveceğim hiç aklıma gelmezdi...

Screenshot_2023-10-03-18-39-18-187-edit_com.google.android.youtube.jpg

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Özellikleri iyi görünüyor ama çok yüksekten iddialı ve riskli bir fiyat ile girmiş.

Karşılaştırmalı videoları merak ediyorum.
Türkiye Fender urunleri yurtdışına göre aşırı pahalı. Bu ürün de çok büyük ihtimalle bayaa pahalı olacak gibi duruyor.

Bana göre tek eksi yanı dış tasarımı, biraz vasat kalmış. Neural veya Headrush core daha güzel görünüyor.
Core 29 bin TL'den girecek gibi görünüyor. Compel sitesinde var ama stoğa girmemiş henüz
71373_6801.jpg

Ola'nın inceleme videosu düştü. Tonları hoşuma gitti. En çok hoşuma giden şey; footswitch düğmelerinin aynı zamanda potans düğmesi işlevi de görüyor olması. Yaratıcı bir yenilik olmuş. Ama yukarıda da belirtildiği gibi buradaki fiyatı 60.000 civarı olur. O paraya iyi bir pazarlıkla Zuhal'den 5150 kombo alınır, hatta öküz alınır. Bu fiyatıyla rakipleriyle kapışabileceğini sanmam.

footswitch düğmelerinin aynı zamanda potans düğmesi işlevi de görüyor olması.
bu tip cihazlarda anlamadığım da o.... headrush da öyle (gigboard)... yani özellikle pedal olmayan cihazları %99'umuz masaüstünde kullanıyoruz ve hedef kitleleri de o aslında... bu durumda neden ağır sanayi gibi footswithc yapıyorlar ki... mesela normal düğmeli filan daha kompakt bir şey yap hatta touchscreen büyüt filan... sahnede kullanmak isteyen için de pedallısını yap .... yani aslında mantıklısı şu an olan tasarım gibi ama bu seviye cihazları kullanan tanıdığım bildiğim kişiler arasında yere koyup tepikleyen yok gibi bir şey

Ola'nın inceleme videosu düştü. Tonları hoşuma gitti. En çok hoşuma giden şey; footswitch düğmelerinin aynı zamanda potans düğmesi işlevi de görüyor olması. Yaratıcı bir yenilik olmuş. Ama yukarıda da belirtildiği gibi buradaki fiyatı 60.000 civarı olur. O paraya iyi bir pazarlıkla Zuhal'den 5150 kombo alınır, hatta öküz alınır. Bu fiyatıyla rakipleriyle kapışabileceğini sanmam.

Abi öküz niye alıyoz yav.

Ola'nın son 1-2 yıldır incelemeleri çok kötü gerçekten. Zaten ne bağlarsa bağlasın aynı tonu alıyor.

Ürün iyi olsa da maalesef fiyat bizi aşıyor.

Evet, yeni processor modelleri çıkacak diye beklerken bombayı hiç de beklenmedik şekilde Fender patlattı.
7 inç dokunmatik ekran,
Fazlasıyla giriş çıkış portları
10 adet LED ekranlı ışıklandırmali pedal
100'den fazla amfi ve efekt
6000 IR
Expression pedal alete dahil değil ama Fender bunu da ayrı satıyor.

Gayet iyi görünüyor. 8 çekirdekli işlemci demişler ayrıca, çok güçlü olacak galiba alet. Neural DSP Quad Cortex'e direkt rakip.
Bilgisayar yazılım desteği ve programı da olacak.

Fiyat 1699 dolar-euro. Bakalım Türkiye'ye piyasasına kaçtan girecek.

Ayrıca iki adet de FRFR hoparlör modeli çıkardı Fender, biri 10 inç ikincisi 12 inç.

fiyatı çok tuzlu benim gitar da 1700 dolar fender am pro 2 zuhalden aldım fiyatı 80k tl şuan 80ktl ye yakışacağını hiç sanmıyorum teknoloji bu kadar gelişmişken sırf marka için alan olursa alır yoksa 15k ya mooer 10k ya valeton almak çok daha mantıklı özellikle türkiyede.8X fiyata değermi ? sanmam

Türkiye Fender distribütörünün Zuhal Müzik olduğu gerçeğine dayanarak bu ürünün TR satış fiyatı 85.000 ve üzerinde olur.

Ben buna o kadar para verir de alırsam üründen tek beklentim siri gibi olur. Jack kablosunu gitara bağladığımda " hey fender duman tonu çal " demeli ve tellere dahi dokunmadan duman şarkılarını gitarıma çaldırmalı yani.

Ben böyle firmalara nedense pek güvenemiyorum. Sırf piyasada bende varım demek için daldan dala konuyorlar. Abi otur sen enstrüman üret. Seni sen yapan bu değil mi ?
1938 yılında elektronik teknisyeni olarak tamir ve amfi üretim işine başlamışsın yıl olmuş 2023 kimin aklına dank etmişse 85 sene sonra hem de 1.700 dolar gibi bir rakamla multiefekt piyasasına girmeye çalışıyorsun ki rakiplerin bu konuda senden ilerideyken. Mesela revize et ve yeniden üret abi şu Fender Katana modelini. Bırak bu efekt mefekt ayaklarını.

Son düzenleme:
Bu alet bana G-system'i hatırlattı tipleri switchleri aynı mantıkta çalışıyor ve şekilleride çok büyük benzerliklerde, gelelim kağıt üzerindeki özelliklerine;
Benim açımdan kaç tane amfi simülasyonu olduğunun hiçbir önemi yok, prosesörleri ben 2'ye ayırıyorum Profilleme yapan prosesörler ve profilleme yapmayan prosesörler olmak üzere,
Profilleme yapanlar Quad Cortex, Kemper ve Tonex. Özellikle Quad Cortex profillemenin yanında çeşitli amfi simülatörleride barındırmakta.
Profilleme yapmayan prosesörlerde ise piyasadaki Fractal, Helix, Headrush vs... olarak uzayacak şekilde liste gider.
Fender'ın anladığım kadarıyla profilleme gibi bir niteliği yok, sadece amfi simülasyonuna sahip, ancak sonradan bir güncelleme ile böyle bir nitelik kazandırmak mümkün mü?, mümkünse ne kadar netice alınabilir, ve fiyatı diğer QC, Kemper, (Özellikle) Tonex ile yarışabilecek nitelikte olurmu birlikte göreceğiz. Benim şuanki izlenimim olumsuz.

Ola'nın son 1-2 yıldır incelemeleri çok kötü gerçekten. Zaten ne bağlarsa bağlasın aynı tonu alıyor.

Ürün iyi olsa da maalesef fiyat bizi aşıyor.
Ben de aynı şeyi düşünüyorum. Ola videolarında "x aletten Ola tonu almak" gibi bir başlık atmalı. 2000 dolarlık aletten de aynı tonu alıyor, 500 dolarlık aletten de. Hatta bedava plug-in'den de alıyor :) belki piyasayı eleştiriyordur. Bilemeyiz.

Geri