Polyphia

geçenlerde unprocessed ile guzel bir şarkı yapmışlar. die on the cross of the martyr. vokal benlik değildi.tek diyebileceğim, scott'ın solosu tüm şarkıyı güzelleştirmiş.. göz atın derim.

Bas parmakla elektro gitara slap yapmayi yasaklasak butun altyapilari bir daha gitar calamayacak sekilde cokecekmis gibi geliyor bana.

Steve Vai ile yaptiklari parcada neden "STEVE VAİ" oldugunu yine goruyoruz, dinliyoruz.

Birde "abe biz kontrpuan yapiyoz ama armonik" cok pazarci muhabbeti gibi geliyor. Muzikte istersen ilah ol, istersen 5 milyon dinlen. Olmuyor be.

İstedigin kadar hizli cal, muazzam arpejler yap, eger dogru durust bend yapip gitari aglatamiyorsan, bir seyler eksik kaliyor.

yüksek gerilim hattı kablolarını şöyle çekiştire çekiştire ağlatmak gibi mi?

mc2oz6vi5guccanngE2hSV-1200-80.jpg

Bas parmakla elektro gitara slap yapmayi yasaklasak butun altyapilari bir daha gitar calamayacak sekilde cokecekmis gibi geliyor bana.

Steve Vai ile yaptiklari parcada neden "STEVE VAİ" oldugunu yine goruyoruz, dinliyoruz.

Birde "abe biz kontrpuan yapiyoz ama armonik" cok pazarci muhabbeti gibi geliyor. Muzikte istersen ilah ol, istersen 5 milyon dinlen. Olmuyor be.

İstedigin kadar hizli cal, muazzam arpejler yap, eger dogru durust bend yapip gitari aglatamiyorsan, bir seyler eksik kaliyor.
Armonik içerikte bir numara olsa hadi neyse de, resmen "Akdeniz Akşamları" dönüyor.
"Duman tonu" hadisesinin bir başka versiyonu var burada; akıl-mantığın ötesine geçen bir tür "kimliklenme" veya özdeşleşme var.
Sevdiği şarkıcının şarkılarını sevdiğini zanneden, ama aslında ona platonik aşık olan ergen kızların halini de biraz anımsatıyor.
Slap-tap-tokat-taklalı akustik tayfasının da, Duman'ın tayfasının da büyük ölçüde adölesanlar ve genç erişkinleri içermesi tesadüf değil o anlamda. Bir arayış var ama, arayış sadece müzikle ilgili olmadığı için, bir tür aidiyet ve değerli hissetme ihtiyacı da olduğu için, yapılan müziğe yaklaşım da aşırı miktarda yüceltme içeriyor.

Son düzenleme:
Benim ilgiimi çeken şey pırıl pırıl parlayan gitarlar, özenle yapılmış saçlar incelikli dantelli dövmeler odanın her yerinde tozun zerresi yok ace beyazlığı mı desem böyle bir steril ortam ve sound yok. Nasıl izleyecen bunları kafa sallanmaz bira içilmez porselen çay takımında sahlep içilir bunları dinlerken. Bu eleman zaten dünyada en iyi kadın orgazm taklidi yapabilen erkek de olabilir. Herşeyleri bir tuhaf.

şekile eşgale takılmadan, hiç görsellik olmadan arabada dinledim yolda giderken, yani bir meşguliyet olmadan müzik ve ben... zerre bir şey hissettirmedi

birkaç sayfa önce ruh yok diye yazdı bir kaç kişi ben dahil ... sonra sanırım bir ergen atarı yemiş, telefonu göster dayısı muamelesi görmüştük, dönüp bakamayacam şimdi ama fikrim değişmedi, arabada bir şans daha verdim, tamam teknik olarak var güzel bir takım cambazlıklar ama üç vakte unutulur gider...

bugün 35-40 yıl oldu 80'lerin shredder'ları hala övülüyor, neden, adamlar onca cambazlığın altında muzazzam teknik, bilgi ve yaratıcılığı rock, blues, jazz ile harmanlayabiliyorlardı, o dönemde de lateks pantul ve makyaja takılan çok oluyordu ama ortada yaratıcı bir müzik de vardı, sadece egzersiz değil...

Polyphia ve dönemdaşları aynı ruhu vermiyor bana, zaten artık teknik olarak her bedroom gitarist aynı seviyeye geldi, sıradan bir youtuber seyretmekten farkı kalmıyor bu tip grupların

yerin dibine sokmaya gerek yok belki ama tamam dinledik geçti, bir iz bırakmadı... sevene de ne güzel tadını çıkar o zaman demek lazım

Benim ilgiimi çeken şey pırıl pırıl parlayan gitarlar, özenle yapılmış saçlar incelikli dantelli dövmeler odanın her yerinde tozun zerresi yok ace beyazlığı mı desem böyle bir steril ortam ve sound yok. Nasıl izleyecen bunları kafa sallanmaz bira içilmez porselen çay takımında sahlep içilir bunları dinlerken. Bu eleman zaten dünyada en iyi kadın orgazm taklidi yapabilen erkek de olabilir. Herşeyleri bir tuhaf.

Guitar pronun unlu gitaristlerin lick egzersizleri diye dosyalari var. Bak yeminlen aynisi...

Hocam burda sanatcinin, sanatini nasil benimsedigi yuzunden belli yahu. Oyle icsellestirmis ki muzigini, seyirci mal olsa yine kendini muzige birakir. Sagir olsa "ama guzel muzik yapti" der 😁
Bu adamın çaldığı tel seti ile bend yapmak için acı çekmek lazım zaten:) Şaka maka, adamın eller 10 kaplan gücünde filan.
Josh Smith de 0.13 çalıyormuş. Yuh be birader...

şekile eşgale takılmadan, hiç görsellik olmadan arabada dinledim yolda giderken, yani bir meşguliyet olmadan müzik ve ben... zerre bir şey hissettirmedi

birkaç sayfa önce ruh yok diye yazdı bir kaç kişi ben dahil ... sonra sanırım bir ergen atarı yemiş, telefonu göster dayısı muamelesi görmüştük, dönüp bakamayacam şimdi ama fikrim değişmedi, arabada bir şans daha verdim, tamam teknik olarak var güzel bir takım cambazlıklar ama üç vakte unutulur gider...

bugün 35-40 yıl oldu 80'lerin shredder'ları hala övülüyor, neden, adamlar onca cambazlığın altında muzazzam teknik, bilgi ve yaratıcılığı rock, blues, jazz ile harmanlayabiliyorlardı, o dönemde de lateks pantul ve makyaja takılan çok oluyordu ama ortada yaratıcı bir müzik de vardı, sadece egzersiz değil...

Polyphia ve dönemdaşları aynı ruhu vermiyor bana, zaten artık teknik olarak her bedroom gitarist aynı seviyeye geldi, sıradan bir youtuber seyretmekten farkı kalmıyor bu tip grupların

yerin dibine sokmaya gerek yok belki ama tamam dinledik geçti, bir iz bırakmadı... sevene de ne güzel tadını çıkar o zaman demek lazım
Görsellik olmadan hiç zevk vermiyor müzikleri, zira görsellik sayesinde heyecanlandırıyor beni. O sayede tokatlayasım geliyor şöyle elimin tersiyle. Görsellik olmasa duygu yok, sıkıcı bir müzik 😁

Ya birde polyphia ozelinde degil, genel olarak son donemde sanki sanatci insanlar degilde ai (eyay) program modellemeleri caliyor gibi.
Evet dunya duzdur hahayt

Srv nin 0.18 e kadar ciktigi rivayetleri var. Bos zamanlarinda evde kiremit falanda kiriyor herhalde...

Ben 12 yi bir kere denedim, dusundukce hala pisman oluyorum :D
0.11 ile bir süre çaldım. İdare ettim. Bendler biraz kasıyor, shredvari işler pek mümkün değil, veya kasmak lazım. Ama temiz veya hafif kirli tonla çaldığında canavar gibi ton çıkıyor. 0.12 ile denedim caz için. Bend filan benim için imkansız, keyifli de olmadı. Doğal gelmedi hissi.
0.10'a döndüm, rahat ettim. Arada bir 0.11 kaşıntım olmuyor değil:)
0.9 ile virtüöz kıvamına gelen arkadaşlara 0.11'i şiddetle öneririm. Çok başka bir dünya. Sol el için muhteşem bir egzersiz.
0.18 telden ziyade kablo oluyor sanki 🤣 Böyle çılgınlıkları varmış adamın, ama rutinde SRV de 0.13 çalıyormuş. Gitara da yazık be...

0.11 ile bir süre çaldım. İdare ettim. Bendler biraz kasıyor, shredvari işler pek mümkün değil, veya kasmak lazım. Ama temiz veya hafif kirli tonla çaldığında canavar gibi ton çıkıyor. 0.12 ile denedim caz için. Bend filan benim için imkansız, keyifli de olmadı. Doğal gelmedi hissi.
0.10'a döndüm, rahat ettim. Arada bir 0.11 kaşıntım olmuyor değil:)
0.9 ile virtüöz kıvamına gelen arkadaşlara 0.11'i şiddetle öneririm. Çok başka bir dünya. Sol el için muhteşem bir egzersiz.
0.18 telden ziyade kablo oluyor sanki 🤣 Böyle çılgınlıkları varmış adamın, ama rutinde SRV de 0.13 çalıyormuş. Gitara da yazık be...

11-49 seti yarım ses downtune çalıyordum çok keyifliydi... standart Eb tuning yani

Yalniz konuyu nasil guzel çığırından cikarmisiz ya...

Bazen engizisyon mahkemelerinin daimi uyelerinden biriymisim gibi hissediyorum :D

Ben 10 kullaniyorim artik ama max kullandigim 12 standart mi de gitara yapilacak bir iskence değil. 7 de buldum kullandim. Sanmiyorum ama denemediyseniz 11 den 7 ye gecmek cok fantastik oluyor 😁
Basbayağı hile oluyor o. 0.11'den 0.9' geçince eski first person shooter oyunlarındaki "god mode" hesabına geliyordu resmen:)
0.7 hiç duymamıştım bu arada. 0.8 duyduğum en ince setti.

Basbayağı hile oluyor o. 0.11'den 0.9' geçince eski first person shooter oyunlarındaki "god mode" hesabına geliyordu resmen:)
0.7 hiç duymamıştım bu arada. 0.8 duyduğum en ince setti.
Soyle anlatayim. 13luk mi teline bend yapmaktan daha zor bir sey varsa, o da 7 lik teli bulabilmektir 🤣 markette degil ha, bayagi klavyenin uzerinde 😁 bu arada parmagi az fazla basinc uygulasan direk entonasyon gidiyor, cok toleransli olmuyor. Turkiyede zamaninda 1 kere buldum genelde hep 8 lik getiriyorlar ama yurtdisinda bayagi kullaniliyor talebi var diye biliyorum.

Geri