5000$ akustik gitar önerisi

Kıro diyor. sesini sevdim diyor. trde bulmak zor diyor bulsa alacak ama alacam demedim ki diyor. gidiyor martinin sitesinde ki fiyatı tlye çeviriyor. birde gitardan anlıyormuş gibi millete akıl veren yazılar yazıyor. Akustik gitar kararsızlığı breh breh breh.

TR şartları olarak konuşursak fiyatı bu goççum ahanda fiyat

Dorenin ne kadar kar ettiğinin farkında bile değilsin. Devlet gibi 1e 10 katıyorlar. 2.el fiyatları 150bin lira civarında bulunabilir. Mesele bulmakta neyse. Hem benim paramdan sana ne dostum. İstersem 7500 dolara kadar çıkamayacağımı nerden biliyorsun. Git Epiphone gitar ile Gibson çaldığını san. Köşede oyna.

vay anam vay. forumdaki üslup, kalite nerelere gelmiş. burası da ülke genelindeki duruma dönmeye başladıysa tutunacak pek bir dal kalmamış demektir.

Ayrıca vergisini ödemeden girebilirsiniz demişsiniz. Eğer vergisini ödemeden girmeye çalışırken yakalanırsan ürüne el koyup kaçakçılıktan ceza kesiyorlarmış ve ürünü geri alamıyormuşsun
elinizde getirdiğiniz gitarı kimse bunu dışardan satın almışsın vergisini ödeyeceksin diye diretemez. üstünde sıfır olduğunu gösteren herhangi bir etiket bırakmadığınız takdirde sizinle beraber gezen, sahne aldığınız, şahsi gitarınızdır. ne vergisi olur ne de kaçakçılığı.

Ayrıca sadece gitar almaya gidiyorsanız 1-2 günlük konaklama, uçuş vs. kusura bakmayın da 50bin TL tutmaz. kral dairesinde kalmayıverin.

Konudan bağımsız olarak üzülerek söylüyorum ki gerçekten forumdaki üslup çok kötü hale gelmiş. 8-10 yıl önceki naiflik, yardımseverlik pek kalmamış. Yazık.
En ufak bir soruda /sorunda şuraya da bakmadın mı? 1500 defa anlattık, al burayı oku da öğren vs gibi boş beleş, kendini yüceltmeye çalışan yorumlar görüyorum bir çok başlık altında bir çok yeni ve (maalesef) eski üyeden. Hadi yeniler genellikle genç kardeşlerimiz nispeten bir şey demiyorum fakat burada uzun süredir bulunan üyeler bu forumun nasıl bir yer olduğunu çok iyi hatırlayacaklardır. Yapmayın, etmeyin. Ciddi anlamda elimizde kalan tek forum bu artık. Burayı da bozmayın.
Sevgiler.

İstersem 7500 dolara kadar çıkamayacağımı nerden biliyorsun. Git Epiphone gitar ile Gibson çaldığını san.
5000$ bütçemi tek gitara yatıracak olsam en son danışacağım mecra çoğu öğrenci ve belli bir gelir düzeyindeki kişilerin takıldığı bu forumda topic açmak olurdu(Bu arada ben de belli bir gelir düzeyimdeyim). Buna rağmen forumda çok kallavi gitar koleksiyonu olan gitaristler var. En azından topic açmak yerine onlara özelden yazarak tecrübelerinden istifade etmeye çalışırım. Bununla beraber o bütçeye sahip biri 3 aşağı 5 yukarı kafasında 2-3 modeli netleştirip arasında karar verme aşamasında olmalı bana göre.

Bir Epiphone Hummingbird kullanıcısı olarak da Gibson çaldığımızı elbette düşünmüyorum. Düşünen de ne biliyim yani...🙃

Japon Kazuo Yairi'nin gitarlarını da araştırabilirsiniz.

Son düzenleme:
vay anam vay. forumdaki üslup, kalite nerelere gelmiş. burası da ülke genelindeki duruma dönmeye başladıysa tutunacak pek bir dal kalmamış demektir.

elinizde getirdiğiniz gitarı kimse bunu dışardan satın almışsın vergisini ödeyeceksin diye diretemez. üstünde sıfır olduğunu gösteren herhangi bir etiket bırakmadığınız takdirde sizinle beraber gezen, sahne aldığınız, şahsi gitarınızdır. ne vergisi olur ne de kaçakçılığı.

Ayrıca sadece gitar almaya gidiyorsanız 1-2 günlük konaklama, uçuş vs. kusura bakmayın da 50bin TL tutmaz. kral dairesinde kalmayıverin.

Konudan bağımsız olarak üzülerek söylüyorum ki gerçekten forumdaki üslup çok kötü hale gelmiş. 8-10 yıl önceki naiflik, yardımseverlik pek kalmamış. Yazık.
En ufak bir soruda /sorunda şuraya da bakmadın mı? 1500 defa anlattık, al burayı oku da öğren vs gibi boş beleş, kendini yüceltmeye çalışan yorumlar görüyorum bir çok başlık altında bir çok yeni ve (maalesef) eski üyeden. Hadi yeniler genellikle genç kardeşlerimiz nispeten bir şey demiyorum fakat burada uzun süredir bulunan üyeler bu forumun nasıl bir yer olduğunu çok iyi hatırlayacaklardır. Yapmayın, etmeyin. Ciddi anlamda elimizde kalan tek forum bu artık. Burayı da bozmayın.
Sevgiler.
Doğru tesbitler. Bu foruma özel bir durumda değil tabi ki. Genelde TR de ki üslup bir çok forumda bu şekilde. Bir kaç forum hariç. Espresso ve kahve forumları nedense daha saygılı bir profile sahip.

Bir kaç yabancı dil bildiğimden yabancı forumlara da girer çıkarım. Tavır çok farklı.

Toplumun ortalaması neyse burada maruz kaldığımız bu tip tavırların ortalaması şeklinde sanırım.

Ben de üzülerek hayatın içinde maruz kaldığımız o nobran insanlara her gün rastlıyorum.

Son 15-20 yılda toplumda müthiş bir dejenerasyon, ayrışma ve tahammülsüzlük var.

Sebepleri malum...
Siyasi nedenler, kalitesizlik, eğitimli cahillerin artışı vs vs uzar gider...

Hakkımızda hayırlısı diyelim...

Son düzenleme:
Forumdaki açılan başlıklarda hep bir kargaşa , kaos , tersleme , alaya alma... Adam bir başlık açıyor ; başlık altında dallandırıp budaklandıranlar , entel bir kahve ortamına çevirenler , bunu iyi bir şey sananlar... Halbuki kimse sorusuna yanıt alamıyor , başlıktaki sorunun üzerine 10 tane daha soru çıkıyor. Tamam , en çok siz biliyorsunuz. İroni yapmıyorum gerçekten siz biliyorsunuz ama karşınızdaki için 2 seçenek varken yüzlerce seçenek üretmenin mantığı ne ? Üstüne üstlük en sonunda "ben anlattım sen seç işte" kafasına giriyorlar. Anlamlandırması zor.

Bir tane de hanzomuz çıktı ortaya , ortaokulda ergen anılarımdan kalan kırıntılara bakarsak tam o kafada. Bu başlığın altında da dalga geçiyor milletle. Fakir forumu falan demiş de ne alaka ? Ben de takip ediyorum 5 - 40 k $ bandındaki gitarları , zengin mi olmak zorundayım :D?

Eminim başka kişiler de "5k nın havasını atıyor" , "trol" yorumu yaptı içinden. Ezik kompleksiniz düzelmeden bu karaktersizliğinizden vazgeçemezsiniz.

Ülkecek zor günler geçiriyoruz , göz göre göre kutuplaş(tırıl)ıyoruz , her soruna ve soruya agresifleşiyoruz , kimse iyi niyetli bir şey yapmazmış gibi altında art niyet arıyoruz. Temelden bir değişiklik lazım da zor.

Kıroyum ama para bendeeeee.

Şöyle ki;
Dağ evi yapacağım keyfime bunuda stüdyo ya çevireceğim. Ondan sooooraaa 14 yıldır kitar çalacağım. Ondan sooooraaaa üstüne 5.000 dolar harcama kapasitemin olduğunu işaret edeceğim. Sooooraaa forum forum dolaşıp bana akustik gitar önerin diyeceğim. He mi ?

evet kardeşim mevcut ekonomi sayesinde 5.000 dolarlık gitar konuşulursa fakirhane burası. Forumlara dön bak insanlar ne kadarlık bütçeleri ile neyin peşinde koşmaya çalışıyor.

Bu tip psikikolojik sorunu olan açıyor fake hesap geliyor kendisini olmadığı biri gibi gösterip kendi kurduğu yalan dünyasında mutlu ediyor. En son biri vardı esp bir gitar arıyordu. Yok ameriga gitti yok garı boşadı yok fbi tutukladı. Hani nerede ? Geçin kardeşim bu işleri. Kişiye zaten en başında 2-3 kişi yardım etmiş. Ama kişinin tutarsız ve saçma yazıları sayesinde kendini ele vermiş gerisi de patlamış zaten.

Yoksa gerçekçi ve mantık sınırları içerisinde olan herşeye ve herkese burada yardım ediliyor.

5000$ civarlarında gitar önerisi olan var mı?
Yakın zamanda akustik gitar kayıt stüdyosu kuracağım, kayıt için iyi bir gitar arıyorum.
Gibson, taylor markalarından öneri vermeyiniz; çünkü Gibson sesini hiçbir zaman çok iyi bulmamışımdır ve Taylor çok parlak.
Dreadnought kasa olmalı.
Sevdiğim marka ve modelleri: Martin D45, Collings D2h, Boucher sg52.
Türkiye de iyi ve temiz D45 veya D42 bulmak gerçekten zor. Collings zaten hiç yok maalesef ve tabii boucher de yok.
Yurt dışından satın alsam sorun olur mu diye düşünüyorum, malumunuz güzel ülkemizde gümrük işleri cidden çok sıkıntılı.
Marka olmayan el yapımı gitar ise istemiyorum ve sanırım yurt dışından almak zorunda kalacağım gibi görünüyor.
Yurt dışından pahalı gitar almış kişilerden de yorum beklerim, site önerisi vb. arka ve yanlar Indian Rosewood seviyorum. Cocobolo veya Brazilian Rosewood sevmiyorum.
Ön kapak Sitka spruce, Adirondacks spruce veya Engelmann spruce olabilir.
merhaba, bende bir kac sifir model Lakewood guitar var, eger isterseniz fiyatlarini gonderebilirim

Geri