5000$ akustik gitar önerisi

5000$ civarlarında gitar önerisi olan var mı?
Yakın zamanda akustik gitar kayıt stüdyosu kuracağım, kayıt için iyi bir gitar arıyorum.
Gibson, taylor markalarından öneri vermeyiniz; çünkü Gibson sesini hiçbir zaman çok iyi bulmamışımdır ve Taylor çok parlak.
Dreadnought kasa olmalı.
Sevdiğim marka ve modelleri: Martin D45, Collings D2h, Boucher sg52.
Türkiye de iyi ve temiz D45 veya D42 bulmak gerçekten zor. Collings zaten hiç yok maalesef ve tabii boucher de yok.
Yurt dışından satın alsam sorun olur mu diye düşünüyorum, malumunuz güzel ülkemizde gümrük işleri cidden çok sıkıntılı.
Marka olmayan el yapımı gitar ise istemiyorum ve sanırım yurt dışından almak zorunda kalacağım gibi görünüyor.
Yurt dışından pahalı gitar almış kişilerden de yorum beklerim, site önerisi vb. arka ve yanlar Indian Rosewood seviyorum. Cocobolo veya Brazilian Rosewood sevmiyorum.
Ön kapak Sitka spruce, Adirondacks spruce veya Engelmann spruce olabilir.

Yakın zamanda akustik gitar kayıt stüdyosu kuracağım, kayıt için iyi bir gitar arıyorum.
Gibson, taylor markalarından öneri vermeyiniz; çünkü Gibson sesini hiçbir zaman çok iyi bulmamışımdır ve Taylor çok parlak.
Dreadnought kasa olmalı.
Türkiye de iyi ve temiz D45 veya D42 bulmak gerçekten zor. Collings zaten hiç yok maalesef ve tabii boucher de yok.
Yurt dışından satın alsam sorun olur mu diye düşünüyorum, malumunuz güzel ülkemizde gümrük işleri cidden çok sıkıntılı.
Marka olmayan el yapımı gitar ise istemiyorum ve sanırım yurt dışından almak zorunda kalacağım gibi görünüyor.
Yurt dışından pahalı gitar almış kişilerden de yorum beklerim, site önerisi vb. arka ve yanlar Indian Rosewood seviyorum. Cocobolo veya Brazilian Rosewood sevmiyorum.
1500 Euro üzeri yurtdışı alımlar sıkıntılı hiç bulaşmayın derim. Ya da uygun bir uçuş bulun, hem seyahat edin hem de yanınıza alın gelin. Bu fiyatlara çıkınca yapılabilir sanırım bu hareketler. Hesaplamak lazım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
1500 Euro üzeri yurtdışı alımlar sıkıntılı hiç bulaşmayın derim. Ya da uygun bir uçuş bulun, hem seyahat edin hem de yanınıza alın gelin. Bu fiyatlara çıkınca yapılabilir sanırım bu hareketler. Hesaplamak lazım.
Evet, yurtdışı alışverişi bu fiyatlar da çok sıkıntılıymış dediğinizi çok kişi dedi. Bulaşma diye altını çize çize dediler. Alacağım gitar muhtemelen USA olacak, hesap yaptım ama cidden yarım gitar parasına patlıyor ve vize alması da cabası. Şuan ABD vizem yok ve malumunuz Türkiye'nin ekonomisi belli, 5-10 yıl önce olsa vize alması daha kolaydı ama şimdi kolay kolay vermiyorlar. Ne yapsam bilemedim cidden.

Hocam 5000 usd gitar bakıyorsun ve vize almak mı sıkıntı ? Bu tip trol başlıklar artık sıkmaya başladı bence. Trol değilse de 5000 dolara gitrar bakan adam gelip buraya soruyorsa bir sıkıntı vardır bence. Bu arada Amerika'ya gitmene gerek yok, şurdan Avrupa'ya geçsen zaten %10 en fazla %20 farkla aynı gitarı bulursun. Senin deyiminle "yurtdışından pahalı gitar almış bir kişi" olarak söylüyorum. Ayrıca artık 1500 usd değil sıkıntılı olan rakam, o konuda da forumda ufak bir araştırma yaparsanız bilgi alabiilrsiniz.

Hocam 5000 usd gitar bakıyorsun ve vize almak mı sıkıntı ? Bu tip trol başlıklar artık sıkmaya başladı bence. Trol değilse de 5000 dolara gitrar bakan adam gelip buraya soruyorsa bir sıkıntı vardır bence. Bu arada Amerika'ya gitmene gerek yok, şurdan Avrupa'ya geçsen zaten %10 en fazla %20 farkla aynı gitarı bulursun. Senin deyiminle "yurtdışından pahalı gitar almış bir kişi" olarak söylüyorum. Ayrıca artık 1500 usd değil sıkıntılı olan rakam, o konuda da forumda ufak bir araştırma yaparsanız bilgi alabiilrsiniz.
Vay 150 Euro ya düşürülmüş. Şaka gibi....

Bunun neresinde trol gördünüz cidden anlamış değilim. Ben burada öneride bulunacak kimseler arıyorum. Bilmediğim bir markanın gitarı olabilir, her şeyi kim bilir? Dostoyevskinin dediği gibi: Her şeyi bilen biri kendine nasıl saygı duyar? Bana deseniz ki, bende Avrupa da şu ülkeye gittim, bak şu ülkede şöyle bir mağaza var ve orada istediğin gibi bir gitar bulabilirsin diyebilirsin. Artı olarak yurt dışı olarak neden ABD den bahsettim söyleyeyim. Collings firması ABD de ve tüm gitarları tamamen el yapımı, bu yüzden çok az üretiyorlar. Martin veya Taylor gibi sürüsüne bereket her ülkede bulunmuyor maalesef. Keza Boucher gitarlarıda öyle. Sipariş üzerine satın alabiliyorsunuz. Buda benim buradan sipariş verdikten sonra elden teslim almak için oraya gitmem anlamına geliyor. Avrupa da ancak 2.el olarak bulabilirim bu gitarları. Bende diyorum ki, bana bir tavsiyede bulunun, kolayca bulabileceğim bir gitar var mı? ne yapsam diye. Bunun neresi trol anlamış değilim seni?
Bu arada vize almak kolay demişsin. ABD vizesi almak zordur arkadaşlar. Üstüne her vize başvurusu için bir sürü paranız gider. Üzerine çok uğraşırsınız.

Son düzenleme:
ABD dahil vizelerin nasıl alındığını biliyorum emin ol da konu o değil, abd’den de başka bir vergi oranı az ülkeye de sipariş verebilirsin daha önce yapmıştım. Tamam sen haklısın, inşallah istediğin gitarı bulursun.

Bahsettiğiniz üreticinin Avrupa'da epeyce bayisi var. Uçak bileti olarak özellikle Almanya ya çok uygun uçuşlar bulabilirsiniz. Mesela Temmuz ayı için Paris e 3 kişi gidiş gelis 8k gibi bir rakama uçuş satın aldım. Charter tipi uçuşlar. Schengen vizesi almak daha kolay olabilir.

Önceden iletişime geçerseniz siz gittiğinizde gitarıniz hazır olur diye tahmin ediyorum. Gelirken hardcase i ile vergi ödemeden giriş yaparsınız.

Daha da ucuza getirmek için ise zaten gidip gelen bir güvenilir bir tanıdık vs yardımıyla da alınabilir tabi.

Bahsettiğiniz üreticinin Avrupa'da epeyce bayisi var. Uçak bileti olarak özellikle Almanya ya çok uygun uçuşlar bulabilirsiniz. Mesela Temmuz ayı için Paris e 3 kişi gidiş gelis 8k gibi bir rakama uçuş satın aldım. Charter tipi uçuşlar. Schengen vizesi almak daha kolay olabilir.

Önceden iletişime geçerseniz siz gittiğinizde gitarıniz hazır olur diye tahmin ediyorum. Gelirken hardcase i ile vergi ödemeden giriş yaparsınız.

Daha da ucuza getirmek için ise zaten gidip gelen bir güvenilir bir tanıdık vs yardımıyla da alınabilir tabi.
Hocam vize masrafları ve uçuş masrafları, konaklama vb. giderler 50bin TL civarını geçiyor. Avrupa da dediğiniz gibi satışını yapan bir iki yer buldum ama onlarda 1000 Euro daha pahalı satıyorlar. Sanırım onlara da ithal geldiği için ABD fiyatlarına göre daha yüksek. Ayrıca vergisini ödemeden girebilirsiniz demişsiniz. Eğer vergisini ödemeden girmeye çalışırken yakalanırsan ürüne el koyup kaçakçılıktan ceza kesiyorlarmış ve ürünü geri alamıyormuşsun. Ah ah. Onu geçtim 6500 Euro gitar + 2300 gidiş geliş + vergi sanırım 6500 euro % 20 28bin TL Toplam hesap: 218 bin TL yapar. Türkiye de 2.el araştırmak bana daha mantıklı geliyor hocam. İlginize Alakanıza teşekkürler. 100-150 bin TL ye temiz bulursam 70bin TL cebimde kalıyor. Bu parayla gerekli bir ekipman satın alınır. En kötü yapacağım stüdyo inşaatına yatırım yaparım. Daha büyük yaparım. Dağda bir ahşap stüdyo ev inşası yapacağım.

Dağda diyor ev yapıcam diyor ahşap diyor stüdyo diyor 5000 dolars gitar öneri soruyor abd mi gitsem avrupa mı gitsem diyor ama dönüyor dolaşıyor geliyor yine bizim fakirhane forumlara.
Özetle tavvşank geçiyorum diyor.

Dağda diyor ev yapıcam diyor ahşap diyor stüdyo diyor 5000 dolars gitar öneri soruyor abd mi gitsem avrupa mı gitsem diyor ama dönüyor dolaşıyor geliyor yine bizim fakirhane forumlara.
Özetle tavvşank geçiyorum diyor.
Hocam aklınızdan sorununuz mu var? Ben başka forumlarda da sordum. Onu geçtim, bu forumu önerenler oldu. Bu soruyu burada sorma bu soru buraya fazla dediler. Şimdi buraya gelip soruyorum bana saçma saçma şeyler söylüyorsunuz. Şimdi eminim bu yazımdan sonra ağzınıza geleni söylemeye başlarsınız. Ne bu kendinizi küçümseme anlamış değilim. Param var ama soracak danışacak, fikir alacak adam akıllı kimsem yok. Akıl vereceksen ver ama gelip çirkeflik yapmak niye?

ağam bizimle eyleniyir
Sizinle eğleneceğime şuan sabah 10:00 gider bir yerde kahve içer arkadaşlarımla eğlenirim. Aklımdan zorum mu var arkadaşım benim. Çıkın biraz hava alın camdan.

Dreadnought kasa olmalı.
Sıvdığım mırkı vı mıdıllır mırtın d45 (330.000-TL 17.000 dolars) Tırkıyıdı ıyı vı tımız D45 vıyı D42 bılmık zır.

Hasssssekkktttöööör. Olsa alacak haaaaa. Ama 5.000 dolarsa da varsa alırım.

Tavşanın silki dağa çarpmış. Bütün dağı silktim demiş.

Pahalı gitar alacak arkadaşların üç seçeneği var, tüm araştırmalarım bunu gösteriyor.
1. Türkiye de satılıyorsa tıpkı Taylor gitarları veya Gibson gibi ne ala.
2. Satılmıyorsa 2.el kovalamak.
3. Yurt dışından tanıdık aracılığı ile satın almak, ki en güzeli.

Keşke Thomann gibi sitelerden satın aldığımızda gümrük işleri sorun çıkarmasa ama riskli.
Gidip yurt dışına çıkıp alıp gelmek ise inanılmaz zarar ettiriyor.
Saygılar.

Sıvdığım mırkı vı mıdıllır mırtın d45 (330.000-TL 17.000 dolars) Tırkıyıdı ıyı vı tımız D45 vıyı D42 bılmık zır.

Hasssssekkktttöööör. Olsa alacak haaaaa. Ama 5.000 dolarsa da varsa alırım.

Tavşanın silki dağa çarpmış. Bütün dağı silktim demiş.
Ben Martin D45 alacam demedim kıro musun arkadaşım. Sesini seviyorum dedim. Bu kadar param var ne önerirsiniz dedim. Okuduğunu daha anlayamıyorsun. Yazmayı da bilmiyorsun zaten. Artı olarak D42 veya d45 5bin dolara Türkiye de bulunabilir. Önemli olan hangi ağaçtan yapıldığı. Her D45 çok pahalı değil dostum. Biraz araştır görürsün.
Martinin kendi sitesinde yeni modeli 10.500 dolar. Nerede 17bin dolar. Kıro

Son düzenleme:
yaptığın hata alacağın gitarı pahalı diye nitelemek.
birçok pro müzisyen zaten albüm kayıtlarında bile senin yazdığın markaları ülkemizde kullan(a)mıyor.

denemeden de alınmaz. gidip alacaksın. bu yüzden klayve başında oturan forum ahalisine "hankisini alayım" kadar saçma bir başlık yok.

yaptığın hata alacağın gitarı pahalı diye nitelemek.
birçok pro müzisyen zaten albüm kayıtlarında bile senin yazdığın markaları ülkemizde kullan(a)mıyor.

denemeden de alınmaz. gidip alacaksın. bu yüzden klayve başında oturan forum ahalisine "hankisini alayım" kadar saçma bir başlık yok.
Denenmesi gerektiğini bende biliyorum dostum. 14 yıldır gitar çalıyorum. Bizim sanatçılarımıza ben bakmıyorum bu arada. Kafalarına göre takılıyorlar. Ben Marka ve model soruyorum. Yol yordam soruyorum. Şimdi siz diyorsunuz denemen lazım. Nerde deneyebileceğim ki, PAHALI gitar satan yok. O kadar para benim gözümde de yüksek ama iyi bir akustik kayıt için iyi bir akustik gitarın olmalıdır. Nitelemekten kastınız sizin için ucuzsa bana bir tane hediye ederseniz sevinirim doğrusu. Beni bir dertten kurtarırsınız.

Ben Martin D45 alacam demedim kıro musun arkadaşım. Sesini seviyorum dedim. Bu kadar param var ne önerirsiniz dedim. Okuduğunu daha anlayamıyorsun. Yazmayı da bilmiyorsun zaten. Artı olarak D42 veya d45 5bin dolara Türkiye de bulunabilir. Önemli olan hangi ağaçtan yapıldığı. Her D45 çok pahalı değil dostum. Biraz araştır görürsün.
Martinin kendi sitesinde yeni modeli 10.500 dolar. Nerede 17bin dolar. Kıro
Kıro diyor. sesini sevdim diyor. trde bulmak zor diyor bulsa alacak ama alacam demedim ki diyor. gidiyor martinin sitesinde ki fiyatı tlye çeviriyor. birde gitardan anlıyormuş gibi millete akıl veren yazılar yazıyor. Akustik gitar kararsızlığı breh breh breh.

TR şartları olarak konuşursak fiyatı bu goççum ahanda fiyat

Denenmesi gerektiğini bende biliyorum dostum. 14 yıldır gitar çalıyorum. Bizim sanatçılarımıza ben bakmıyorum bu arada. Kafalarına göre takılıyorlar. Ben Marka ve model soruyorum. Yol yordam soruyorum. Şimdi siz diyorsunuz denemen lazım. Nerde deneyebileceğim ki, PAHALI gitar satan yok. O kadar para benim gözümde de yüksek ama iyi bir akustik kayıt için iyi bir akustik gitarın olmalıdır. Nitelemekten kastınız sizin için ucuzsa bana bir tane hediye ederseniz sevinirim doğrusu. Beni bir dertten kurtarırsınız.
bu iş arkadaşların da dediği gibi troll e döndü.
nerden alırsan al.

Geri