Behringer Umc22 help me

Ses kartını kullanırken istediğim tonları alamadım bi türlü .Genel olarak djent çalıyorum fakat akorlarda sesler birbirine giriyor tam böyle tane tane alamıyorum. DSP lerin çoğunu kullandım. Diğer Vst leri kullandım ama beceremedim. Birileri aydınlatsa çok iyi olur. Focusrite la behringer umc 22 karşılaştırmalarını izledim. Focusrite daha parlak tonlar var acaba ona mı geçmek lazım çözemedim tam.

Ses kartı driveri olarak Asıo4
Monitör yok normal 2+1 ses sistemi
Gitar Prs Mark Holcomb 7
Teller 12-64 elixir
Kulaklık Shure se215

Referans monitörü KRK Rokit sipariş verdim.
Di box indirimde Radial Engineering JPC DI-Box alınabilir mi ?

İlk 10 saniyedeki bölümde notaların tane tane duyulması için temiz çalmanız lazım. Yüksek drive'lı tonlarda temiz çalmazsanız çamur olabiliyor. Buna ek olarak daha "tight" bir ses için sinyalin başına ve sonuna noise gate koyabilirsiniz.

Ek olarak ses örneğinde akorlu bir şey duyamadım, atıyorum ayıboğan tonunda Em akorunda aşağı yukarı doğru arpej çalacakken de temiz çalmazsanız sesler birbirine girebilir. Tek tek duymak için bir önceki teli susturmak gerekir ve tabii düzgün bir entonasyon da lazım.

Son olarak Youtube gibi yerlerde o review gibi videolarda o duyduğunuz tonların %90'ı sağlam bir EQ ve post-mastering gibi işlemlerden geçip o hale geliyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İlk 10 saniyedeki bölümde notaların tane tane duyulması için temiz çalmanız lazım. Yüksek drive'lı tonlarda temiz çalmazsanız çamur olabiliyor. Buna ek olarak daha "tight" bir ses için sinyalin başına ve sonuna noise gate koyabilirsiniz.

Ek olarak ses örneğinde akorlu bir şey duyamadım, atıyorum ayıboğan tonunda Em akorunda aşağı yukarı doğru arpej çalacakken de temiz çalmazsanız sesler birbirine girebilir. Tek tek duymak için bir önceki teli susturmak gerekir ve tabii düzgün bir entonasyon da lazım.

Son olarak Youtube gibi yerlerde o review gibi videolarda o duyduğunuz tonların %90'ı sağlam bir EQ ve post-mastering gibi işlemlerden geçip o hale geliyor.
Anladım hocam ekipmanlık çok birşey yok diyorsun galiba

Ekipmanlık bi durum yok çünkü ortada sorun yok. Ketamin'in de dediği gibi çalımla ve gitar tonuyla alakalı.
Ampli eq su, mikrofon ve mikrofon pozisyonu ile oynayabilirsiniz biraz, bu şekilde istediğinizi elde edebilirsiniz.
Neural ın post eq su da gayet iyi.
Onun dışında 80-150 hz civarlarına (Duruma göre değişir) bir multiband compressor veya dinamik eq koyarak palm mute yaptığınızda orataya çıkan boğukluğu giderebilirsiniz.

Geri