Bluetooth Kulaklık Önerisi

Elimde mevcutta ATH M40X kulaklık var ve masaüstü PC’de Presonus ses kartına bağlayarak kullanıyorum.

Performansı iyi fakat Amplitube gibi vst’ler üzerinden kulaklıkla çalarken artık kablosu beni rahatsız etmeye başladı. Bunun için Blutooth adapter alıp usb’den bilgisayara taktıktan sonra bir bluetooth kulaklık alarak kablolardan kurtulma isteğim var.

Bu şekilde çalan var mı aranızda? Amacım kayıt vs değil, sadece youtube’da backing track açtığımda üzerine kablosuz bir kulaklıkla sessizce çalmak denebilir. Latency olur mu böyle bir durumda? Malum hiç masaüstü PCde bluetooth kulaklık denemediğim için deneyimim yok.

Önerilerinizi bekliyorum :)

Elimde mevcutta ATH M40X kulaklık var ve masaüstü PC’de Presonus ses kartına bağlayarak kullanıyorum.

Performansı iyi fakat Amplitube gibi vst’ler üzerinden kulaklıkla çalarken artık kablosu beni rahatsız etmeye başladı. Bunun için Blutooth adapter alıp usb’den bilgisayara taktıktan sonra bir bluetooth kulaklık alarak kablolardan kurtulma isteğim var.

Bu şekilde çalan var mı aranızda? Amacım kayıt vs değil, sadece youtube’da backing track açtığımda üzerine kablosuz bir kulaklıkla sessizce çalmak denebilir. Latency olur mu böyle bir durumda? Malum hiç masaüstü PCde bluetooth kulaklık denemediğim için deneyimim yok.

Önerilerinizi bekliyorum :)
Merhaba,
Enstrüman için farklı kulaklıklar var mı bilmiyorum, benim düşüncem güzel bir hi-fi tipi (audiophile kulaklığı da deniyor) edinmeniz.
Bluetooth konusunda; bence halen kaliteli kablolu kulaklığı geçmiyor. Hifi kulaklıklarımda da gördüm ama şahsen yine de kabloludan yana tercih yapardım.
Örnek kulaklık: Focal Utopia; 31k TL Şu an gördüğüm en pahalı alet bu.(en iyisi demek kesinlikle değil)Kablolu bildiğim kadarı ile.
Beyerdynamic DT 1990 Pro: 500 USD
Daha ucuz olarak Philips Fidelio X2ve 1More Triple Driver.
Sizin istediğiniz gibi kablosuz ise Sony WH-1000XM3, Philips Fidelio X2, 1More Triple Driver, Focal Stellia, Audio Technica’nında bir modeli vardı.
Sen neyi alırdın derseniz; param varsa, auophile isem, ev haricinde de (kayıt vb) kullanacak isem, profesyonel müzisyen isem gider Focal Stellia veya Focal Utopia edimirdim. Yok ben daha amatör bir şeyler bakıyorum derseniz Audio Technica, Sennheiser, Philips, 1More arasında seçim yapardım.
Yani fiyat anlamında bakarsanız; pahalı istiyorum derseniz kablosuzda Focal Stellia, hesaplı ama iyi olsun istiyorum derseniz Sennheiser-Audio Techinca. Hesaplı olsun derseniz Philips-1More
Esenlikler dilerim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevap için çok teşekkürler. Bütçe dostu bir şeyler düşünüyorum açıkçası. Peki Latency rahatsız edici seviyede olur mu VST ile gitar çalma senaryosunda?

Bunu tecrübe ettiniz mi peki?
Evet, uzun süredir bluetooth kulaklıklar kullanıyorum. Bluetooth malesef bu konularda çok da iyi bir teknoloji değil. Çevrenizde sahibi olan biri mutlaka vardır, denemeniz yeterli olacaktır. Bunun haricinde wireless (bluetooth değil) olarak geçen kulaklıklar var, onlarda gecikme düzeyi çok daha az olduğunu biliyorum. Bilen varsa bende bekliyorum cevabı :)

Daha kablolu kulaklıklarla bile çalarken az fark edilir bir latency oluyor, bluetooth kulaklıklarla video izlerken bile gecikmeler fark edilirken kayıt alırken/VST ile çalarkenki halini siz düşünün :) Bi' ara elimde sadece bluetooth kulaklık vardı, en sonunda tertemiz delirip latency'i dotted eight delay gibi kullanıyordum 🤣

Ben Sennheiser 4.50 kullanıyorum gayet memnunum latency muhabbetine gelecek olursak videolarda, içeriklerde sıkıntı çıkarmıyor. Tabiki bu arada Audiophile değilim. Ayrıca diğer yazan arkadaşlar gibi bilgili olduğumu düşünmüyorum. Ama sadece kulaklık başarılı bir deneyin isterseniz.

Gecikme yaşanmaması için Bluetooth 5.0'a ihtiyaç duyulduğunu öğrenmiştim tam olarak nereden olduğunu hatırlamamakla birlikte. Belki bu bir internet araştırması için çıkış noktası olup sonrasında bunu destekleyen kulaklık modelleri var mı diye araştırılabilir.

Geri