Amfini Göster Ey Türkrockcılar

İstanbul’un en güzel yeri Ankara’ya dönüş yolu. Hele bagaj da çakılıysa. Olmadık yerlerden olmadık aletler çıktı. Abi yadigarı 4x12 Mesa bir dosta gitti, yerini siyahına bıraktı (çünkü metal). İlk göz ağrısı Dual Recto yine pek muhterem bir abiye gitti yerine Yol Kralı 2 geldi. Uzay gemisi gibi alet, kurcalaması çözmesi biraz gözümü korkutuyor.

2 de misafirimiz var videolanmak üzere, çok heyecanlandıran aletler. Mesaili hafta olacak.

Dosyalar

• IMG_3707.jpeg
    IMG_3707.jpeg
    12.8 MB · Gösterim: 163
İstanbul’un en güzel yeri Ankara’ya dönüş yolu. Hele bagaj da çakılıysa. Olmadık yerlerden olmadık aletler çıktı. Abi yadigarı 4x12 Mesa bir dosta gitti, yerini siyahına bıraktı (çünkü metal). İlk göz ağrısı Dual Recto yine pek muhterem bir abiye gitti yerine Yol Kralı 2 geldi. Uzay gemisi gibi alet, kurcalaması çözmesi biraz gözümü korkutuyor.

2 de misafirimiz var videolanmak üzere, çok heyecanlandıran aletler. Mesaili hafta olacak.

Oy oy oy oy 😍 Kardeşler gelmiş diğerlerinin yanına.
Valla merakla bekliyorum ben Tolga. Kaliteli içeriklerin var Youtube'da. Eline, emeğine sağlık.

7 yıl Ankara'da yaşayıp İstanbul'a dönen birisi olarak; gerçekten İstanbul'un en güzel yeri Ankara dönüş yolu... Kesinlikle katılıyorum. İstanbul ömür sonuna kadar yaşanılacak yer değil.

Bu aleti gördüğümde ‘tam bir deli işi’ demiştim. Öyle de sonuçlandı 😜 stüdyona hayırlı olsun.

Yolların kralı 2’ye saygılarımla

Sonunda orange kabinin ön grill cloth’u amfiyle eş olacak şekilde değiştirildi.

Kabine electro voice hoparlörler binbir güçlükle takıldı

Amfinin opsiyonları, nfb switchleri vs vs halledildi, ilk def rahat rahat bu gece çaldım. Uzun zamandan sonra ilk 1/3 açık kabinim, gerçekten overtonelar odayı dolduruyor anlatılmaz yaşanır.

Plugin’e karşı tek dezavantajı var sanırım kafa kabin 53 kilo kadar.

Strat da 50th anniversary usa, custom fat 50s manyetikler (sütoğlan)

IMG_9729.jpeg

IMG_9724.jpeg

Sonunda orange kabinin ön grill cloth’u amfiyle eş olacak şekilde değiştirildi.

Kabine electro voice hoparlörler binbir güçlükle takıldı

Amfinin opsiyonları, nfb switchleri vs vs halledildi, ilk def rahat rahat bu gece çaldım. Uzun zamandan sonra ilk 1/3 açık kabinim, gerçekten overtonelar odayı dolduruyor anlatılmaz yaşanır.

Plugin’e karşı tek dezavantajı var sanırım kafa kabin 53 kilo kadar.

Strat da 50th anniversary usa, custom fat 50s manyetikler (sütoğlan)

164712 eklentisini görüntüle
164713 eklentisini görüntüle
Bir orange cab sahibi olarak üzüldüğümü belirtmeliyim 😁 Tabi zevkler renkler meselesi nedeniyle yorumsuz kalayım 😌

Takım olmuş ama o doğru:)

Dosyalar

• images (5).jpeg
    images (5).jpeg
    26.7 KB · Gösterim: 86
Merhaba, forumdaki üstadlara bir uzman sorum olacak :) İlk defa lambalı amfi alacağım. Blackstar HT Club 40 MK II. Bir versiyonunda power tube lar el34 speaker celestion seventy 80, diğer versiyonunda power tube lar 6l6 speaker vintage 30 var. Tonal açıdan en büyük fark ne olur? Araştırdığım kadarıyla Fender'e yakın olması için 6l6 olanı seçmen daha uygun diyorlar ancak emin de olamıyorum. Hafta içi deneyeceğim, sizlerin de fikrini almak istedim. 6l6 olanında da aşağıdaki gibi 2 yırtık var malesef.

Not: Bu başlığa yazmış bulundum, şuraya yaz derseniz taşıyabilirim.

WhatsApp Image 2024-05-17 at 13.02.54.jpeg

Son düzenleme:
@Can Vuruşante "Üstad" veya "uzman" değilim, ama iki satır yazayım...

6L6/El34 konusunun çok önemli olacağını düşünmüyorum. Özellikle açık kabinlerde Vintage 30'lara da pek bayılmıyorum. Ama yine de V30 ekonomik seventy 80'lere göre bas tepkisi ve volüm olarak hissedilir bir fark yaratacak..

Bu iki amfi arasında seçim yapmak "zorundaysam" V30'lu olanı tercih ederdim.. Diğer taraftan blackstar'lar tamiri keyifli olan amfiler değiller.. Ama 20 sene kullanmayı planlamıyorsanız sıkıntı yok tabii..

@Can Vuruşante "Üstad" veya "uzman" değilim, ama iki satır yazayım...

6L6/El34 konusunun çok önemli olacağını düşünmüyorum. Özellikle açık kabinlerde Vintage 30'lara da pek bayılmıyorum. Ama yine de V30 ekonomik seventy 80'lere göre bas tepkisi ve volüm olarak hissedilir bir fark yaratacak..

Bu iki amfi arasında seçim yapmak "zorundaysam" V30'lu olanı tercih ederdim.. Diğer taraftan blackstar'lar tamiri keyifli olan amfiler değiller.. Ama 20 sene kullanmayı planlamıyorsanız sıkıntı yok tabii..

Yanıt için teşekkür ederim. Bir de fotoğrafını gönderdiğim bu v30’lu amfi en az 2 yıldır teşhirde, diğer siyah olanı kutudan yeni çıkmış. 2 yıldır çalıltırmamışlar doğru düzgün, lambalarda bir problem yaratır mı bu durum?

Yanıt için teşekkür ederim. Bir de fotoğrafını gönderdiğim bu v30’lu amfi en az 2 yıldır teşhirde, diğer siyah olanı kutudan yeni çıkmış. 2 yıldır çalıltırmamışlar doğru düzgün, lambalarda bir problem yaratır mı bu durum?

Tüpler bir miktar yıpranmış olabilir tabii.. Bozulup bozulmaması biraz şans işi.. Tüplerin ömrü amfinin ömründen uzun da olabilir veya amfinin alındığı gün de bozulabilir. Yeni tüp alırsanız onların da daha iyi olacağının garantisi yok.

Friedman bile yeni amfilerinde tüpler için sadece 90 gün garanti veriyor.

Mavi olan (6l6) cleani kanalı gayet güzel. Bir fender sparkle sunmasa da tatminkar. Funk jazz güzel tonlar alınır Yeşil clean kanalın pedallarla arası iyi. sarı drive kanalın kendi halinde drive'ı az ama boostlanınca güzel sound veriyor. Ben od3 ile boostluyorum ve seviyorum. Daha açık bir sound.
kırmızı drive biraz kapalı dark gelebilir. Denemeden almanızı tavsiye etmem. Genel olarak benim sevdiğim ve elimde tuttuğum bir amfi. El34 hakkında bir fikrim yok. Daha marşal kafasındaysanız el34 alın speaker değişmek kolay. Sevmezseliz içine bir greenback veya v30 atarsınız

Son düzenleme:
Mavi olan (6l6) cleani kanalı gayet güzel. Bir fender sparkle sunmasa da tatminkar. Funk jazz güzel tonlar alınır Yeşil clean kanalın pedallarla arası iyi. sarı drive kanalın kendi halinde drive'ı az ama boostlanınca güzel sound veriyor. Ben od3 ile boostluyorum ve seviyorum. Daha açık bir sound.
kırmızı drive biraz kapalı dark gelebilir. Denemeden almanızı tavsiye etmem. Genel olarak benim sevdiğim ve elimde tuttuğum bir amfi. El34 hakkında bir fikrim yok. Daha marşal kafasındaysanız el34 alın speaker değişmek kolay. Sevmezseliz içine bir greenback veya v30 atarsınız

Yanıt için teşekkürler, sizde hangi versiyonu var?

Geri