Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Fotoğraf - 30.01.2016 12.10 #2.jpg
Fotoğraf - 30.01.2016 12.11.jpg

Bu bir süre önce çok sevdiğim müzisyen bir akrabamdan hediye gelen gitar OLP marka. Modelini falan tam bilmiyorum ama Sanırım EBMM Silhouette modeli. Stok manyetikler yerine EMG pasif set takılmış, Aldığımda ayarlarda sıkıntılar vardı ve bu gitardan çok verim alınmaz dedim ama ayarları yapılıp tel değiştikten sonra cidden gitar favori gitarım oldu diyebilirim. Sap profili de sanırım fenderime göre biraz daha değişik, ve sss fenderden alamadığım hacimli distortion tonunu bana verdi. Bu tarz modifikasyonlarla ve doğru ayarlarla cidden gitarlar çok daha iyi seviyelere getirilebiliyormuş.

Pisinin gitarlar ile ilginç bir bağı var. Bu hafta içinde gitarı kanepeden, dolabın üstüne aldım. Baktım gelip onun üstüne yattı :) Genelde sehpada değilse gitarlar, zaten temas etmeden duramıyor. Onun bu hallerini gözlemlemek ilginç oluyor :)

70882 eklentisini görüntüle
Tahminimce, eviniz gitardan yapılma olduğu için hayvancağız bir gitara temas etmeden yürüyemiyordur. Alışkanlık yapmış olabilir. Gitara temas etmezse kendini çıplak gibi hissediyordur belki de:):):):)

TAYFUN bu gitarların sende olduğunu biliyoruz zaten varolan seyler dışında gitarları neden evrip cevirip ayda 41 kere paylasıyorsun ? bir bildirim geldiğinde birisi yeni bir gitarini gorecegiz yada hic gormedigimiz bir seyi gorecegiz diye dusunurken haftada 5 kere senin payasmıs oldugun kendince govde gosterisimi ne ise aynı seyleri goruyoruz...

Sana hesap mı vereceğim ismini bilmediğim kişi? Evirmek te yok, çevirmekte yok sana bir tavsiye vereyim benim gitarlara denk gelince bakmadan es geç huzurun kaçmasın :) Bildirimleri kapatırsın sana bildirimde gelmez bana da geliyor bu bildirimler sadece sana gelmiyor. Şuraya nokta koyunca zaten bildirim geliyor ''öyle değil mi Samet?'' Aynı olan bir paylaşım asla yapmam, dikkat et bak ne yazılmış ve ben ne eklemişim o yazan kişiye istinaden? Yani senin o şikayette bulunduğun durum aslında benim yapmış olduğum ''evir çevir kazı yanmasın'' durumu değil. Yazdıklarını tekrar oku ve o kompleksini göm ve tekrar dışarı çıkartma! Çünkü gerçekten EZİK görünüyorsun :)

Son düzenleme:
Tahminimce, eviniz gitardan yapılma olduğu için hayvancağız bir gitara temas etmeden yürüyemiyordur. Alışkanlık yapmış olabilir. Gitara temas etmezse kendini çıplak gibi hissediyordur belki de:):):):)

Bunu aslında ilk fark eden ben değildim. Ada preamp yedek setimi almak için gelen bir arkadaşım gitarları nereye kaldırırsak orada bunu uyurken yakaladıkça resimledi :) Biz sanırım 4 saate yakın vakit geçirdik ve bu süre esnasında gitarların olmadığı kanepelerde yatmak yerine, gitarları koyduğumuz yere gelip onlara temas ederek yattığını gördük :) Kedi Haziran ayı sonlarına doğru 1 aylık ken gelmişti, bu anlattıklarımda olsun Temmuz - Ağustos arası ;)

Sana hesap mı vereceğim ismini bilmediğim kişi? Evirmek te yok, çevirmekte yok sana bir tavsiye vereyim benim gitarlara denk gelince bakmadan es geç huzurun kaçmasın :) Bildirimleri kapatırsın sana bildirimde gelmez bana da geliyor bu bildirimler sadece sana gelmiyor. Şuraya nokta koyunca zaten bildirim geliyor ''öyle değil mi Samet?'' Nasıl da rahatsız olmuşsun iletilerimi de dibinden takip eder olmuşsun oysa aynı olan bir paylaşım asla yapmam dikkat et bak ne yazılmış ve ben ne eklemişim o yazan kişiye istinaden? Yani senin o şikayette bulunduğun durum aslında benim yapmış olduğum evir çevir kazı yanmasın durumu değil şimdi tekrar yazdıklarını oku ve komplekine kafanı göm tekrar o kafanı dışarı çıkartma çünkü gerçekten EZİK görünüyorsun :)
@Sr22DeT Dostum ne gerek var bu kadar sert dalmaya ? Kimsenin ezik olduğu falan yok. Olayı tırmandırmak kimseye fayda sağlamayacaktır. Emin olun siz bu şekilde tepki verince kimse " Evet ya, doğru vallaha" demez. Bence de resim yükleme işinde dozu biraz fazla kaçırıyorsunuz ama ben de bu sayede espri yapıyorum. Takılıyoruz işte. Forumlar ne için var, allah aşkına :)

@dinkyMan Siz de damarına basmışsınız arkadaşın. Belli ki, o resimleri paylaşmayı seviyor. Zaten hepimiz malı mülkü biraz da gözüksün diye alıyoruz sanki. Rahatsızlık veriyor olabilir, aynı resimleri görmek sıkmış da olabilir ama daha da uzatmayın lütfen.

@Sr22DeT Dostum ne gerek var bu kadar sert dalmaya ? Kimsenin ezik olduğu falan yok. Olayı tırmandırmak kimseye fayda sağlamayacaktır. Emin olun siz bu şekilde tepki verince kimse " Evet ya, doğru vallaha" demez. Bence de resim yükleme işinde dozu biraz fazla kaçırıyorsunuz ama ben de bu sayede espri yapıyorum. Takılıyoruz işte. Forumlar ne için var, allah aşkına :)

@dinkyMan Siz de damarına basmışsınız arkadaşın. Belli ki, o resimleri paylaşmayı seviyor. Zaten hepimiz malı mülkü biraz da gözüksün diye alıyoruz sanki. Rahatsızlık veriyor olabilir, aynı resimleri görmek sıkmış da olabilir ama daha da uzatmayın lütfen.

Şurada kaç senelik üyeliği olup, her bir konuya mesaj yazan kişiler var sırf mesaj sayısı artsın diye mücadele verenler var. 2011 üyelik tarihim 202 mesajım var bunların bir kısmı resim ve tartışmalara cevaptır. Burada bilgi paylaşımı da bir tartışma sebebi olabildiği için, mümkün mertebe bilgi paylaşmaktan da kaçınıyorum. Ancak rahatsız olunan bu durumu da dikkate alırım veya almam buda benim karar vereceğim bir iş.

Konu resim paylaşmakta değil, bence burada bazıları için benim olmam ve resim veya bilgi paylaşıyor olmam o kişileri veya toplulukları rahatsız ediyor. hatta bazıları için gitarlarım var diye, daha iyi çalmam gerektiği şartmış gibi (dün yazdığım 7-8 gitar konusuna iş adamlarımızdan Mehmet bey'in binmediği hatta trafikte kullanamayacağı trilyonluk otomobilleri topması ile örneklemiştim) yazılıp, çizilmişti?

Konu başlığına bakıyorum paylaştığım resimlere bakıyorum yanlış olan bir durum yok? ancak ben kimseye bu şekilde (satış ilanı, gitar resimleri, x paylaşımları veya x deneyimleri) bulaşmıyorsam, kimse kusura bakmasın bana bulaşana bende kendimce gerekeni söylerim. Sanırım buda çok doğal bir tepki olur?

Son düzenleme:
Sana hesap mı vereceğim ismini bilmediğim kişi? Evirmek te yok, çevirmekte yok sana bir tavsiye vereyim benim gitarlara denk gelince bakmadan es geç huzurun kaçmasın :) Bildirimleri kapatırsın sana bildirimde gelmez bana da geliyor bu bildirimler sadece sana gelmiyor. Şuraya nokta koyunca zaten bildirim geliyor ''öyle değil mi Samet?'' Aynı olan bir paylaşım asla yapmam, dikkat et bak ne yazılmış ve ben ne eklemişim o yazan kişiye istinaden? Yani senin o şikayette bulunduğun durum aslında benim yapmış olduğum ''evir çevir kazı yanmasın'' durumu değil. Yazdıklarını tekrar oku ve o kompleksini göm ve tekrar dışarı çıkartma! Çünkü gerçekten EZİK görünüyorsun :)
Hocam biraz daha yumuşak olabilirdiniz bence.

Bende takılıyorum hadsizlik yapmaya gerek yok demek istedim. Benden de sevgiler saygılar..
Arkadaşım hadsizlik lafını bana söylemediğini düşünüyorum ama benim mesajı alıntılayıp altına öyle yazınca bir durup düşünüyor insan. Umarım ben değilimdir bu hadsiz diye...
Üyelik tarihi yeni görünüyor olabilir sana. Bu benim ikinci üyeliğim. Birincisi ile oldukça uzun bir geçmişim vardır forumda. Bilenler bilir. Öyle durduk yere ilana sataşma, birisine laf atma gibi huylarım olmadığını da bilirler.
Sana yaklaşımımdan da kavga çıkarma taraftarı olmadığımı anlamışsındır zaten. Kinaye amaçlı da yazdığım bir yorum olmadı. Diyaloglar yazı şeklinde olunca bazen niyet anlaşılamıyor. O yüzden açıklama gereği duydum.
Neyse keyfin yerine gelsin. Bir anım var:
Senin gitarları görünce aklıma çocukken camına yapıştığım Efsun Müzik geldi, Adapazarı'ndaki. O yapıştığım camda iki gitar vardı. Biri Washburn A5 - kırmızı renkliydi. Diğeri de senin Dime. Yıldırım desenli mavi siyah olan. Dime'ı almaya ailemin parası yetmiyordu ama arkadaşımın durumu elveriyordu. Oysa ben ondan bir kafa kadar uzundum ve aynı grupta çalıyorduk ( ortaokul 2 - 3 falan anlattığım yaşlar )
Sonuç olarak boyu kısa olan ama parası olan arkadaşım Dime aldı. Ben de bizimkileri ikna ettim, A5 aldık. ( hala durur, gözbebeğimdir )

Ertesi gün konserde öndeki izleyici arkadaş bizim Dime'lı gitarcıya " Olm, artı işareti gibi olmuşsun " diye bağırmıştı:)

farklı acılardan foto olsa anlayacagım aynı fotolar evirip cevirip kac kere paylasılmış acaba?

Geri