Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Benim de aslında Reaper var aklımda ama atx dururken Reaper alınır mı diyen olur mu diye bir sorayım istedim. Reaper daha bir sevimli, değişik geldi gözüme. Ayrıca videolardan dinlediğim kadarıyla manyetikleri de daha farklı, dişli bir tonu var. Emg 81-85 tarzı aktif manyetikler pek hoşuma gitmiyor, e-1 apocalypse üzerindeki manyetikler çok hoşuma gitti, tonlarını çok beğeniyorum. Farklı olması açısından reaper denemek bana da mantıklı geldi. Biraz daha bekleyip v kasa sabit köprülü neck thru bir gitar alasım var aslında ama çok fazla denk gelmiyor. Bir de fiyat olarak da skala yükseliyor. Şu aşamada ya ihtiyacım yok diyerek v kasa için beklemede kalacağım, ya da reaper'ı aileye kazandıracağım. Karar veremedim.
Reaper Swamp Ash gövdeli. O gitara DiMarzio Liquifire ile köprüde Satchur8 manyetikleri mükemmel olur.

Reaper Swamp Ash gövdeli. O gitara DiMarzio Liquifire ile köprüde Satchur8 manyetikleri mükemmel olur.
Bendeki schecter de swamp ash gövdeli, kasa şeklinden ve bu kasa şeklinde 24 perde başka gitar olmadığı için satmayacağım bir gitar. O yüzden jackson v alacağım deneme amaçlı, hiç v gitarım olmadı. Reaper hayalleri başka bahara kaldı. Süper strat bir de bc rich var, onu da satmaya kıyamadığım için Reaper'a sıra gelmedi şimdilik. Ama çok güzel bir gitar olduğunu hissediyorum deneyemesem de. Artık ileride inşallah.

Alamadım, alacağım kişi beni Ankara'dan İstanbul'a getirtti, sonra buluşmaya gelmedi. Beni de engelledi telefondan ve WhatsApp'tan. Olcay Ç diye biri, denk gelirseniz inanmayın. Dolandırıcı.

2.gitarımı alacağım elimde aria pro 2 714std diye bir giriş modeli var metal çaldığım için 2.gitar olarak şeklinide sevdiğimden jackson js32t düşündüm ama çantaya para ver stüdyoya götürmek ölüm olacak toplu taşımayla max 15k ile ne alabilirm sizce jackson eziyete değer mi strata çok sıcak bakamıyorum her yerde strat var diye ama çaresi yoksa boynumuz kıldan ince

Merhabalar,
10 yıl önce gitar çalmayı bıraktım. Şimdi yeniden başlamak istiyorum. Cort X2 gitarım vardı ama bırakmaya yakın gitarımın tonları yetersiz gelmeye başlamıştı. Metallica, Megadeth, Pentagram vb. grupların parçalarını çalmayı seviyorum. Gitar seçimimi de buna göre yapmaya çalışıyorum. Aşağıdaki iki gitar arasında kaldım. Araştırırken Floyd Rose köprülerin akort tutmaması gibi bilgilerle karşılaştım ama ne kadar doğru olduğu ya da bu gitarlar için geçerli olup olmadığını bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Jackson JS32 Warrior Floyd Rose Amaranth Klavye Snow White Elektro Gitar

IBANEZ RG350DXZ-WH RG Serisi Beyaz Elektro Gitar

Floyd Rose köprülerin akort tutmaması gibi bilgilerle karşılaştım
Bu fiyatlar için konuşulduğunda doğru bir bilgi. Ama eğer illaki floyd rose alacaksan ve bunlardan birisini tercih edeceksen attığın ibanez gitardaki edge zero ii mükemmel olmasa da bu fiyatlardaki floyd rose lara göre iyi diye biliyorum. Ama gitarı denemeden almanı tavsiye etmem. Çalarken ne kadar rahat ettiğini vs. bence mutlaka dene almadan önce.

Bu fiyatlar için konuşulduğunda doğru bir bilgi. Ama eğer illaki floyd rose alacaksan ve bunlardan birisini tercih edeceksen attığın ibanez gitardaki edge zero ii mükemmel olmasa da bu fiyatlardaki floyd rose lara göre iyi diye biliyorum. Ama gitarı denemeden almanı tavsiye etmem. Çalarken ne kadar rahat ettiğini vs. bence mutlaka dene almadan önce.
Teşekkür ederim. Kesinlikle deneyeceğim. Jackson JS32 serisinin sabit köprülü gitarları da var. Sabit köprü tercih edersem Jackson JS32 alarak Ibanez RG350DXZ den daha iyi bir tercih yapmış olurum? Aslında soru şu; Çift Humbuckerlı bir gitar arıyorum. Gözüme güzel gelen bu ikisi vardı. Bu ayarlarda olan gitarlar önerir misiniz? Sabit köprülü de olabilir. Mağazaya gittiğimde daha kararlı olmak ve başka nasıl seçeneklerimin olduğunu bilmek için soruyorum.

Teşekkür ederim. Kesinlikle deneyeceğim. Jackson JS32 serisinin sabit köprülü gitarları da var. Sabit köprü tercih edersem Jackson JS32 alarak Ibanez RG350DXZ den daha iyi bir tercih yapmış olurum? Aslında soru şu; Çift Humbuckerlı bir gitar arıyorum. Gözüme güzel gelen bu ikisi vardı. Bu ayarlarda olan gitarlar önerir misiniz? Sabit köprülü de olabilir. Mağazaya gittiğimde daha kararlı olmak ve başka nasıl seçeneklerimin olduğunu bilmek için soruyorum.
Sert tonlar için harika gitar

Yeni başlayacak olup 0 gitar düşünenler için gitarımı önerebilirim, çalım ve ton konusunda memnunum. manyetiklerinin yanında tuner var, çok pratik oluyor. Ben amfili setini almıştım ona boşuna para vermeyin amfi 5 para etmez. Sadece gitarı stokda düşürebilirseniz ne Âlâ.
Link'i ararken teknosada çakmasının satıldığını gördüm dikkat edin :D

Merhabalar, aralıklı da olsa uzun süredir metal (ritim gitar) çalıyorum. Annemin çocukken hediye aldığı çakma bir Strat'la üniversite son sınıfa kadar bir şekilde idare ettim ancak gitar artık cidden can sıkıcı olmaya başladı. Çalması eziyet, pickuplar rezalet, fretlerin yarısı buzz yapıyor, kısacası cinnet geçiriyorum her elime aldığımda.
Şuanlık 15.000 tl bir bütçem var ve artık yeni bir gitar almak istiyorum. Ses kartıyla kullanacağım. Genelde Behemoth çalıyorum (Ağırlıklı olarak The Apostasy ve Evangelion albümleri). Aklımda bir kaç adet model var ancak hangisini almalıyım karar veremiyorum. Çaldığım gitar çok kötü olduğu için gitar özelliklerinden çok anlayan birisi değilim. Gitarın sabit köprü olması benim için en önemli ön koşul. Strat'ımın köprüsü dünyanın en kötü Tremolo/Vibrato tarzı köprüsüydü, PTSD yaptı bende artık. 2. ele çok sıcak bakmıyorum. Profesyonel değilim ve sahneye çıkmıyorum, tamamen bir hobi bu benim için. Bu sebeple çok mükemmel tonlar aramıyorum. Evde kulaklığımdan gelen tonlar sağlam olsun yeter.
Aklımdaki gitarlar:
Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Merhabalar, aralıklı da olsa uzun süredir metal (ritim gitar) çalıyorum. Annemin çocukken hediye aldığı çakma bir Strat'la üniversite son sınıfa kadar bir şekilde idare ettim ancak gitar artık cidden can sıkıcı olmaya başladı. Çalması eziyet, pickuplar rezalet, fretlerin yarısı buzz yapıyor, kısacası cinnet geçiriyorum her elime aldığımda.
Şuanlık 15.000 tl bir bütçem var ve artık yeni bir gitar almak istiyorum. Ses kartıyla kullanacağım. Genelde Behemoth çalıyorum (Ağırlıklı olarak The Apostasy ve Evangelion albümleri). Aklımda bir kaç adet model var ancak hangisini almalıyım karar veremiyorum. Çaldığım gitar çok kötü olduğu için gitar özelliklerinden çok anlayan birisi değilim. Gitarın sabit köprü olması benim için en önemli ön koşul. Strat'ımın köprüsü dünyanın en kötü Tremolo/Vibrato tarzı köprüsüydü, PTSD yaptı bende artık. 2. ele çok sıcak bakmıyorum. Profesyonel değilim ve sahneye çıkmıyorum, tamamen bir hobi bu benim için. Bu sebeple çok mükemmel tonlar aramıyorum. Evde kulaklığımdan gelen tonlar sağlam olsun yeter.
Aklımdaki gitarlar:

Aklımdaki gitarlar:
Sabit köprü bakmanız çok yerinde olmuş. Doğru yoldasınız. Ancak baktığınız fiyat aralığındaki gitarlar kulaklığınızdan sağlam ton verecek manyetiklere sahip değiller. Bu gitarlar başlangıç seviye olan gitarlar. Ne yazık ki kullanılan aksamları hep en düşük kalitede. Bu sebeple size tavsiyem aktif manyetiği olan yüksek çıkışlı gitarlara ya da Emg design olan gitarlara bakmanız. Çaldığınız gruplar biraz sert tonlara sahip. Madem hobi için yapıyorsunuz ve artık dandik gitardan iyice yıldınız. Biraz daha bütçenizi arttırın. Bir tane alın sizi uzun süre idare etsin. Gitarları deneme imkanınız varsa kesinlikle gidip deneyin.

Geri