Çeşitli Tarzlarda Amfi Önerileri

Egnater Tweaker 15 çok güzel bir amfi , çok sayıda ton ile oynama imkanı sunuyor .

Egnater markasının bozulmalar ile ilgili sorunu yok denilecek kadar azdır , çok kaliteli amfiler bunlar.

Marshall benzeri tonları alman mümkün olabilir fakat ben sana gene de Marshall SL-5 öneririm , çok klas bir amfi yada 5 watt lık jcm 800 diyebilirim . İkinci ele düştüğünü bir kaç kez gördüm , lakin sıfırı artık yok .

EVH'ler ultra high gain ve brown sound takipçileri için süper .

Yeni çıkan 15 watt lık modeli çok cazip .
Sanırım combo modeli yok? :confused:

Bence bu başlığa modelleme yapan amfiler kategorisi eklenebilir. Her ne kadar ayrı bir segment olsa da o dünyada da son yıllarda atılım var. Line 6 Amplifi ve son çıkan Firehawk, Marshall yeni CODE serileri ve Fender de Mustang modeli ile yurtdışındaki forumlarda isimlerinden söz ettiriyorlar.
Özellikle Marshall CODE hakkındaki yorumlar çok olumlu.

Genellikle Rock türevleri overdrivelı tonlar çalıyorum seviyorum. 1000-1200 TL arası 2.el ya da Thomann benzeri sitesinden almak istiyorum Aklımda Laney Cub12R, Fender SuperChamp X2 amfi düşünüyorum. Gitarım; Gibson Les paul Studio
Önereceğiniz amfiler varsa şimdiden teşekkür ederim...

Genellikle Rock türevleri overdrivelı tonlar çalıyorum seviyorum. 1000-1200 TL arası 2.el ya da Thomann benzeri sitesinden almak istiyorum Aklımda Laney Cub12R, Fender SuperChamp X2 amfi düşünüyorum. Gitarım; Gibson Les paul Studio
Belirttiğin bütçe ve tarzın için en uygun amfi Hughes & Kettner Tubemeister 18 ,

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...es-and-kettner-tubemeister-18-324840380/detay

Al ve bas gaza :)

Açıklama yetersiz. Hangi rock? Deep Purple, Pink Floyd, King Crimson, Led Zeppelin, Uriah Heep?

Hazır konu hortlamisken bende sorayım. Şuan bir bütçem yok ilerisi için prosesör le iyi anlaşan bir amfi arıyorum. Amfide olması gereken özellikleri biliyorum da öneri için soruyorum. Fiyat olarak >1000 TL olarak bir düşünce var kafamda. Var mı acaba bir öneriniz. ( Tüplü ya da transistorlu farketmez, yani bazı transistorlu amfiler daha iyi oluyor sonuçta)

Hazır konu hortlamisken bende sorayım. Şuan bir bütçem yok ilerisi için prosesör le iyi anlaşan bir amfi arıyorum. Amfide olması gereken özellikleri biliyorum da öneri için soruyorum. Fiyat olarak >1000 TL olarak bir düşünce var kafamda. Var mı acaba bir öneriniz. ( Tüplü ya da transistorlu farketmez, yani bazı transistorlu amfiler daha iyi oluyor sonuçta)
Ev için tabii

Çok güzel bir başlıkmış, çok değerli bilgiler paylaşılmış. Ben de amfi araştırırken denk geldim. bogner überschall tadında hi-gain tonlar için uygun fiyatlı, ulaşılabilir bir amfi öneriniz var mıdır? Evde 1x12 mesa kabine (v30) bağlayıp kullanacağım. Clean vs diğer özellikler önemli değil. Yabancı forumlarda "barking" diye tabir edilen cinsten, ritim çalarken de biraz teneke gibi tonları olan amfiler hoşuma gidiyor. Aslında istediğim ton peavey invective tonu, ama o amfiden bulamadım. Videolardan araştırırken bogner tonları hoşuma gitti. Burada bir çok amfi denemiş tecrübeli arkadaşlarımın fikirlerinden yararlanabilirsem güzel olur.

Geri