Prosesör Ton Yazma

Arkadaşlar merhaba ton yazmayla alakalı genel bir başlık açmak istedim. Birçoğumuz hayal ettiğimiz tonları yakalayamadık. Prosesörlerin genel mantığı aynı olduğu için marka model önemli olmadan bu forum altında tartışabiliriz. Elimde headrush gigboard var genel olarak çok beğenilen bir cihaz olmasına rağmen tonları beni tatmin etmiyor bir şeyleri yanlış yaptığımı düşünüyorum. İyi forumlar.

kutsal kase tonu yok... herkes elindeki cihaz ve imkanlarla bir şeyler yapıyor... birinin tonu diğerine de uymayabilir yani sen ne yaptın diye yandakinin sınav kağıdına bakarak bir yere varamayız
gigboard oldukça iyi cihaz... tatmin etmiyor demek için cihazın hakkını vermiyor olmak gerekir...

soruna cevap verecek olursak prosesör sen ona ne verirsen onu sana geri verir... sinyal zincirin tırt ise (kötü gitar, dandik manyetik, kalitesiz kablo) daha baştan eksiyle başlarsın
ikinci olarak prosesör efektleri ve amfileri kadar giren ses ve çıkan ses de önemli ... Monitor, amfi, kulaklık nereden alıyorsun sesi ve en başta Input sinyal ayarlarını kurcaladın mı? Gain'i köklüyor musun vs vs vs

forumda Headrush için özel başlık var, ağırlıkla CORE konuşulsa da fikir verebilir genel muhabbet....

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Squier classic vibe 50s bir telem var hocam manyetiklerde bir değişiklik yapmadım çıkış için fenix in referens kulaklığını kullanıyorum. 2 aydır cihazı kurcalamama rağmen hala istediğimi alamadım aletten. Son haftalarda IR muhabbetlerine girdim dipsiz kuyu...

IR için tavsiyeleriniz varsa alabilirim

Geri