Gitar calmak icin universiteye gitmemek

Üniversite sinavina hazirlaniyorum o yuzden doğru düzgün gitara zaman bile ayıramıyorum yarim saat en fazla. O yüzden mezuna kalmayıp gelen yeri direkt yazicam. Sizce mantikli mi?

Ben de mezuna kalan biri olaraktan birkaç şey yazayım. Şu anki temponla seneyeki tempon kesinlikle aynı olmayacak. Bizim gençlerin pick me saçma sapan tavırlarını kenara bırakırsak mezun senesi aşşırı rahat bir sene. Dersler ve konular hakkında fikrin var , neyi nasıl yapacağını biliyorsun. Bu sene 2-3 aaatte aldığın verimi seneye 40-50 dakikada alacağını düşünüyorum , en azından bende öyleydi. Doğru çalışma ile günde ortalama 4-5 saat derse ayırırsan geriye boş bir sürü zamanın kalacaktır. (bu kronometre süresi , dinlenme süresini çıkartacaksın.)

Burada konu bence mezun senesini aşırı tempoda ders çalışmaya devam etmek sanman , ben de buna değindim. Bu fikri değiştirirsen mezun senesinin hem müzikte hem akademik hayatında fazlasıyla gelişeceğinin farkına varırsın. Ayrıyeten bir inziva edasıyla bir şeylere yoğunlaşmak gelişmeyi çok arttırıyor.

Bunlar kişiden kişiye değişecek ; aile baskısı , dershane yükü , kişinin psikolojik durumu faktörleri dışında yazılmıştır.Bende hiçbirinde sorun yoktu varsa da aşmıştım.

Yok zaten netlerim güzel gelir güzel bir yer ins ama dediğim gibi uni okumuş kim varsa hepsi mutsuz sanki..
Ben de üniversite okudum, hatta yüksek lisansımı da yaptım. Bir öğretmen olarak söylüyorum ki mesleğimden çok memnunum. Eğer bu mesleği yapmıyor olsaydım maddi olarak şu anki durumumda olduğum kadar rahat olamazdım. Ama mesleğim sayesinde kazandığım paranın bir kısmını müziğe ayırıp kendime hedeflediğim ekipmanları alabiliyorum. Onları aldıkça da daha kaliteli işler çıkarabiliyorum. Söylediğim gibi, eğer lisans mezunu olmasaydım da bu işi yapmasaydım, belki de mğzik için gerekli parayı bulamayıp müzik kapılarını da kapatmış olacaktım.
Sadece lisans mezunu olabilmek için üniversite okunduğu takdirde, mezuniyet sonrasında kişinin mutsuz olma ihtimali tabi ki çok yüksek. Önemli olan ne istediğini bilmek ve bu mantık ile hareket etmek. Sonrasında kişi okuduğu bölümden de, mesleğinden de pek tabii memnun ve mutlu olabilir. Bunun yanında müziğini de hobi olarak ya da profesyonel olarak da icra edebilir.

Ben de mezuna kalan biri olaraktan birkaç şey yazayım. Şu anki temponla seneyeki tempon kesinlikle aynı olmayacak. Bizim gençlerin pick me saçma sapan tavırlarını kenara bırakırsak mezun senesi aşşırı rahat bir sene. Dersler ve konular hakkında fikrin var , neyi nasıl yapacağını biliyorsun. Bu sene 2-3 aaatte aldığın verimi seneye 40-50 dakikada alacağını düşünüyorum , en azından bende öyleydi. Doğru çalışma ile günde ortalama 4-5 saat derse ayırırsan geriye boş bir sürü zamanın kalacaktır. (bu kronometre süresi , dinlenme süresini çıkartacaksın.)

Burada konu bence mezun senesini aşırı tempoda ders çalışmaya devam etmek sanman , ben de buna değindim. Bu fikri değiştirirsen mezun senesinin hem müzikte hem akademik hayatında fazlasıyla gelişeceğinin farkına varırsın. Ayrıyeten bir inziva edasıyla bir şeylere yoğunlaşmak gelişmeyi çok arttırıyor.

Bunlar kişiden kişiye değişecek ; aile baskısı , dershane yükü , kişinin psikolojik durumu faktörleri dışında yazılmıştır.Bende hiçbirinde sorun yoktu varsa da aşmıştım.
Evet öyle bir algı oluyor ister istemez çünkü okul var uzun sürüyor eve gel... zaten dershaneye de gitmiyorum ona rağmen vakit olmuyor. Tesekkurler

Geri