Yeni Başlıyorum Hangisini Almaliyim

Arkadaşlar merhaba.Forumda ve gitarda yeniyim😅.Klasik gitar ve akustik çaldım ama hepsi giriş-orta seviye arasında bir düzeydedi.İkinci elden düşündüğüm bazı elektro gitarlar şunlar:

Schecter banshee 6 FR: 10.500TL
Fender squier affinity. : 10.000TL
Yamaha Pacifica 112J : 8.000TL

Bunlar bana yakın konuma olan ilanlar.
Amfi olarak da blackstar 10w v3 düşünüyorum (6 bin civarindaydi sıfırı)
Sizce ne almalıyım ? Nedeniyle açıklarsanız bende öğrenmiş olurum 🙂

Amfi hariç, rengini - ergonomisini beğendiğiniz gitarı alın.
ID core dijital işlemcili bir prossesör + üstünde ceviz kadar 3" hoparlör olan bir ses kartı. Amfi demeye dilim varmıyor. Vıcık - gıcık bir şey diyorum.
Kendi karakteri olan ve sesleri analog işleyen bir şey alın bari. Orange Crush 20R, Marshall MG15 gibi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ID core dijital işlemcili bir prossesör + üstünde ceviz kadar 3" hoparlör olan bir ses kartı. Amfi demeye dilim varmıyor. Vıcık - gıcık bir şey diyorum.
Kendi karakteri olan ve sesleri analog işleyen bir şey alın bari. Orange Crush 20R, Marshall MG15 gibi.
Blackstar genelde hep begeniliyor diye biliyordum.Marshall mg15 özelliği ne peki

O bunu tokatlar şu bunu ona katlar demeden önce id core'u çok sevmediğimi belirtmek isterim. Bir prosesöre bağlı 3 inch boyutunda küçücük hoparlörleri var onun yerine kendi karakteri olan orange crush amfilerini daha çok tercih ederim tabii bu benim seçimim herkesin farklı seçimleri olabilir saygı duyarım.

Hee bi de gitarı da madison alsın dimi hocam ? Mg serisi ilk çıktığı zamanda da dandikti şimdi de dandik.Hani Boss katana 50 dersin başka bir şey dersin ama Mg önerirsen adamla dalga geçiyorsun demektir.

Sırf markası var diye 2 kuruşluk amfiye o kadar para dökmeye gerek yok.
Başlangıç için mg10 almıştım da gerçekten felaketti, bir terslik olduğunu seziyordum ama anlayamıyordum, kendime bağlıyordum sorunu, sonra ders aldığım yerde ID Core'un sesini ve işlevini görünce direkt Katana mk2 50(ID Core da çok iyiydi) satın aldım, o günden beri kullanıyordum ki yenilerde satıp yine Katana mk2 Artist modeline geçtim. Başlangıç için bu bütçelerde Blackstar ID Core en mantıklısı gibi duruyor. Bu bütçede dijital olmayan hiç bir alternatif beni mutlu etmezdi.

Yeni başlayan biri olarak(2 yıl) benim de önerim Blackstar ID Core olur yani. Ses kartı konusu da mantıklı ama bana pratik gelmiyor o biraz kişisel tercihe ve ev ortamına da bağlı bir durum.

Gitarlara bakacak olursak giriş seviye yine. Affinity seni mutlu etmez diye düşünüyorum Squier'da tek cv serisini sevdim. Yamaha da kullandım schecter da kullandım bence en iyi seçenek burada schecter yamahanın somon balığı kadar sapına kıyasla... Tek sorun FR kullanabilir misiniz bilmiyorum.

Amfi için denecek bir şey yok bu fiyata hiçbir tatmin olma fikri geçmesin aklınızdan. Max 2 seneye üst modele geçersiniz. Ben id core kullandım gram tatmin olmadım , yakınlarda model yukseltmeyi planlıyorum. Sebep de daha iyi bir amfi denedim (fender twin reverb) ve allahım ben ne kullanmışım! demek oldu. Ses boğukluğu 0 , net ses tereyağı gibi akıyordu. Ancak id core icin aynı seyi soyleyemeyecegim. Var ise ikinci elden lt25 bakabilirsiniz yoksa id core en dogru secenek.

İyi forumlar.

Gitarlara bakacak olursak giriş seviye yine. Affinity seni mutlu etmez diye düşünüyorum Squier'da tek cv serisini sevdim. Yamaha da kullandım schecter da kullandım bence en iyi seçenek burada schecter yamahanın somon balığı kadar sapına kıyasla... Tek sorun FR kullanabilir misiniz bilmiyorum.

Amfi için denecek bir şey yok bu fiyata hiçbir tatmin olma fikri geçmesin aklınızdan. Max 2 seneye üst modele geçersiniz. Ben id core kullandım gram tatmin olmadım , yakınlarda model yukseltmeyi planlıyorum. Sebep de daha iyi bir amfi denedim (fender twin reverb) ve allahım ben ne kullanmışım! demek oldu. Ses boğukluğu 0 , net ses tereyağı gibi akıyordu. Ancak id core icin aynı seyi soyleyemeyecegim. Var ise ikinci elden lt25 bakabilirsiniz yoksa id core en dogru secenek.

İyi forumlar.
Hocam merhabalar.Yamaha pacifica 112J aldim.Hem sıfır ayarinda olmasi hem de fiyat olarak uygun olması beni buna sürükledi.Ayrica FR durumundan kaynaklı schecterden vazgeçtim.Umarim pacifica üzmez 🙂

Geri