Yetenek Market Güvenilir Mi?

Yetenekmarket adlı müzik mağazasının sitesinden nux MG-300 adlı prosesör ve SX ga 1065 model amfi aldım(uygun fiyatlı olduğu için bu siteyi tercih ettim). 7.600 TL tutarı vardı ancak sipariş onayında 300TL ekstradan banka komisyonu diye bir ücret çıkardılar. Siparişi onayladım ancak ödeme frauda takılmış. Müşteri hizmetlerinin bana ulaşarak aşağıdaki eke bıraktığı linki de görünce iyice kıllandım. Google yorumları sahte gibi durmuyor, ve tuzlada gerçekten böyle bir mağaza var gibi fakat böyle bir şey ile daha önce karşılaşmamıştım. Banka ile iletişime geçeceğim ancak sizin tavsiyeleriniz var mıdır ve iş yerini tanıyanınız daha önce buradan alışveriş yapanınız var mıdır merak ediyorum paylaşırsanız sevinirim.

Dosyalar

• WhatsApp Image 2024-03-25 at 20.31.52.jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-25 at 20.31.52.jpeg
    87.4 KB · Gösterim: 217
  • WhatsApp Image 2024-03-25 at 20.31.52 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-25 at 20.31.52 (1).jpeg
    66.7 KB · Gösterim: 197
Siteleri açılmıyor. Çok acaip bir durum. Burası gerçek bir mağaza ise yukardaki dolandırıcı sizin verdiğiniz siparişi nereden biliyor? Durum çok şüpheli. Ödemeyi bir şekilde birilerine yaptınız. Ürünlerinizin kargolandığına emin misiniz? Koliden salatalık çıkma ihtimali?

1 senedir falan yetenek market adı altında ürünler satılmaya başladı sahibinden sayfasında, ben bikaç kez sordum ürün var mıdır diye hiçbirinde düzgün cevap alamadım atlamamak lazım hemen bunlara zaten bi sürü güvenilir müzik sitesi varken dore zuhal senkop mydukkan gibi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanıtladı mı acaba? Asıl olay orası.
Neyi yanıtladım mı hocam?
1 senedir falan yetenek market adı altında ürünler satılmaya başladı sahibinden sayfasında, ben bikaç kez sordum ürün var mıdır diye hiçbirinde düzgün cevap alamadım atlamamak lazım hemen bunlara zaten bi sürü güvenilir müzik sitesi varken dore zuhal senkop mydukkan gibi.
Hocam çok daha önceden de satış yapmışlar 2022'den google yorumları var. Sahibinden de 6 yıllık satıcı rozeti vardı. Şansıma bir tek alacağım prosesörün fiıyatı uygun diğerleri en fazla 200-300 bilemedin 500tl daha uygun(yine de fena değil). İlimdeki şubeye ulaşmış kargo, şehir dışındayım ve kargo sadece haftaiçi belli günlerde geliyor o yüzden beklemekle mükellefim ama bir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum şu saatten sonra.

Geri