Güncel ekonomide Elektro gitar sevdası

Evet forumu didik didik ettikten sonra buraya yazmaya koyuldum öncelikle bu sşe ne ile başlasan diye düşünüyordum ve yt diğer platformlar gibi yerlerde bir araştırmaya koyulmuştum bunun sonucunda ise ibanez grg 170 dx ve yamaha pacifica 012 gibi 2 f/p seçenek bulmuştum ayrıca ikisi de bilindik markalardı. Fakat ilk başta yamaha pacificaya daha sıcaj bakmıştım çünkü tarzım daha belli değil ve iyi kötü çoğu tarza ayak uydurabilen bir gitar olduğunu belirtmişlerdi. Fakat atladığım öbemli bi husus varmış TREMELOOOOOOO sistemi. Ve bunu bir kaç bilgili insan ve internetteki kullanicıların yorumlarına bakınca gözümü korkutacak bir şey olabileceği aklıma geldi. Çünkü temelden başlayarak ilerleyeceğim oçin gitarın teknik hususları beni şu amada sıkacak. Bu yüzden İlk başta elediğim ibanez grg 170 e dönecek olursak bununda sanırsam bazı modellerinde var bazı midellerinde yok. Sonra biraz daha ibanez modellerine bakındım ve ibanez grg 421 modelini gördüm ve gayet şekli şemali de hoşuma gitti. Birkaç arkadaşım ise cort modellerine bakabileceğimi söyledi fakat sabit köprülü piyasada adı olan modelini duyamadım. Sizce max 15 k gibi bi bütçeye daha f/p ürünü bulabilir miyim. (2. EL MAALESEF Kİ BULUNDUĞUM YERDE BULUNACAK GIBI DEĞİL). Genel anlamda da Türk rock Alternatif Ve Hard Rock dinliyorum

???

Dostum yazdıklarını okuyunca temel/başlangıç seviyesinde olduğunu düşünüyorum. Eğer öyleyse "tremolo" gitar seçiminde başlı başına belirleyici bir kriter olmalı mıdır acaba? Bence değil?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum yazdıklarını okuyunca temel/başlangıç seviyesinde olduğunu düşünüyorum. Eğer öyleyse "tremolo" gitar seçiminde başlı başına belirleyici bir kriter olmalı mıdır acaba? Bence değil?
Yani yukarıda da belirtildiği gibi tremelo sisteminin benim için ek bi zorluk yaşatacağından bahsettiler Herhangi bir teknik problemi olması durumunda benim bunu düzeltebilmem için ekstra uğraşmam gerekecek

Tremolo sorun yarartmaz.Bazi istisnalari haric cogu zaten gövdeye yaslandigi icin sabit köprü gibi kullanabilirsin.Bazilarinda ekstra bosluk olur ona dikkat et sadece ama ucuz gitarlarda pek denk gelmez(resimde isaretledim).Tam fiyatlari takip etmek pek mümkün degil ancak ibanezin gio serileri 012 yamaha gibi baslangic yerine daha orta modelllere bakmani tavsiye ederim.Hss size daha uygun gibi ama prosesör (icinde var ise) yada pedal kullanacaksaniz EQ ile gitar karakterinde istediginiz gibi oynayabilirsiniz.
- Yamaha 112V bütce yeterse 212 de olabilir veya 120h sabit köprülü modeli vardi.
- Ibanez RG veya S serileri.
- Fujigen Oddesey
- Aria 714 mk 2
- Cort G 250 ve üstü yada kx 5 - kx 1 modelleri.Cr200 -250 de olabilir.
- Squier affinity FMT
- Jackson js22 - js32 (sabit köprü olan modelleri vardi)
- Sire s3
- Mooer GTRS ( Bu biraz pahali ama icinde prosesör ile geldiginden amfi fiyatini buna ekleyebilirsin.)
Aklima gelenleri yazdim.
Uzak durman gereken modeller floyd rose ve türevi köprülü gitarlar,bu köprülerin ucuzlari saglikli calismaz.Orjinal de olsa ayarlamasi ugrasmasi zaman alir baslangicta gerek yok zaten,daha düzgün nota basamayan bi insan icin gerek de yok.Ileride ekstrem tekniklere ihtiyac duyulursa alinabilir.
Baslangic icin ; Cort g serisinin alt modelleri,kozmos,donner,aria stg,jay truser,Sx gibi uzak dogudan gelme is gören gitarlar cok daha ucuza alinabilir.Bilindik markalarin baslangiclarina neredeyse 2 kati vermeye degmez.Son olarak yakin gidilebilir yerlerde ikinci el ilanlarina da bakin nereden ne cikar belli olmaz.

Dosyalar

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    322.3 KB · Gösterim: 40
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tremolo sorun yarartmaz.Bazi istisnalari haric cogu zaten gövdeye yaslandigi icin sabit köprü gibi kullanabilirsin.Bazilarinda ekstra bosluk olur ona dikkat et sadece ama ucuz gitarlarda pek denk gelmez(resimde isaretledim).Tam fiyatlari takip etmek pek mümkün degil ancak ibanezin gio serileri 012 yamaha gibi baslangic yerine daha orta modelllere bakmani tavsiye ederim.Hss size daha uygun gibi ama prosesör (icinde var ise) yada pedal kullanacaksaniz EQ ile gitar karakterinde istediginiz gibi oynayabilirsiniz.
- Yamaha 112V bütce yeterse 212 de olabilir veya 120h sabit köprülü modeli vardi.
- Ibanez RG veya S serileri.
- Fujigen Oddesey
- Aria 714 mk 2
- Cort G 250 ve üstü yada kx 5 - kx 1 modelleri.Cr200 -250 de olabilir.
- Squier affinity FMT
- Jackson js22 - js32 (sabit köprü olan modelleri vardi)
- Sire s3
- Mooer GTRS ( Bu biraz pahali ama icinde prosesör ile geldiginden amfi fiyatini buna ekleyebilirsin.)
Aklima gelenleri yazdim.
Uzak durman gereken modeller floyd rose ve türevi köprülü gitarlar,bu köprülerin ucuzlari saglikli calismaz.Orjinal de olsa ayarlamasi ugrasmasi zaman alir baslangicta gerek yok zaten,daha düzgün nota basamayan bi insan icin gerek de yok.Ileride ekstrem tekniklere ihtiyac duyulursa alinabilir.
Baslangic icin ; Cort g serisinin alt modelleri,kozmos,donner,aria stg,jay truser,Sx gibi uzak dogudan gelme is gören gitarlar cok daha ucuza alinabilir.Bilindik markalarin baslangiclarina neredeyse 2 kati vermeye degmez.Son olarak yakin gidilebilir yerlerde ikinci el ilanlarina da bakin nereden ne cikar belli olmaz.
Çok teşekkürler

Geri