Polyphia

Ah be Slash.. Oscar'da ne olup ne bitiyor?

Oscarlar bitti. Yakında üste para verseler izlenmeyecek. Hollywood, sokaktaki insana eğlence sunmayı bırakıp kendini Avrupalı zannetmeye başladı. En iyi film ödülü için "prodüktör ve oyuncu kadrosunda dezavantajlı insanlar yer alıyor mu..." vs gibi abuk subuk şeylere bakılmaya başlandı. Yakında Paris'e taşınacaklar sanırım.

Uzun süre önce izlemiştim bu videoyu. Simdi yeniden çıktı karşıma. Buraya da yazmak istedim yeniden görmüşken. Dakika 3 te Omnishaper adlı bi plugin kullanıyor. Şarkıdaki riff'i bildiğin programa hazırlatıyor sanırım. "- ve bunu gitara yediriyorum" gibisinden birşey söylüyor. Tappingler slidelar vs.. Garip. Ben daha önce izlemistimde orayı atlamışım. O plugini kullandığını görünce merak ettim.

Şarkıyı yaparken Kanye West ve Taylor Swiftin şarkısından ilham almış. Aslında ilham denilir mi bilmiyorum. Yani şarkıların akorlarını alıp bi kaç notasını değiştiriyordu.

Çocukların ilk dönemi bayağı bir emek taşıyor bu arada. Eskiden bir geyik vardı Ricky Martin çok fazla kızdan bıktığı için gay oldu gibi bunlardan fazla yetenek demeyeyim de teknik yeterlikten balatayı sıyırmışlar.

Çocukların ilk dönemi bayağı bir emek taşıyor bu arada. Eskiden bir geyik vardı Ricky Martin çok fazla kızdan bıktığı için gay oldu gibi bunlardan fazla yetenek demeyeyim de teknik yeterlikten balatayı sıyırmışlar.

Çok fazla DT ve Vai dinlemiş ve başka hiç bir şey dinlememiş gibi çalıyorlar.
Ve galiba durum gerçekten de böyle zaten 🤣
Bu sorun sadece buraya has değil bu arada, son 20-30 yılın genç kuşak caz gitaristlerinin büyük bir kısmı Pat Metheny ve Kurt Rosenwinkel taklidi gibiler, çünkü onlar da muhtemelen başka bir şey dinlemiyor. Belli idollere/tekniklere takılıp kalmak adamı bozuyor özetle...

Geri