Maks 40 bin tl elektro gitar önerisi

290 alacaksaniz Fat 2 alin roasted mapple klavyeli,yoksa direk g300 daha mantikli bir tercih.
Hocam münichteki bir mağazadan alcaz 500-1000 dolar arası 9 ürün var onlar arasında tercih yapçam araştırıp birde amfi kablosu bakıyorum şuan

Dosyalar

• Screenshot_0.jpg
    Screenshot_0.jpg
    114 KB · Gösterim: 56
  • Screenshot_5.jpg
    Screenshot_5.jpg
    113.2 KB · Gösterim: 57
Son düzenleme:
Bana bu isin sonu fender player ile bitecek gibi geliyor :D
Bana sorarsanız aceleye getirmeyelim diyip boş bitecek 😀 Şaka bir yana, sırf Almanya'dan alınacak diye bu kadar zorlamanın ve sıkıştırmanın anlamı yok. Birde Almanya'dan alınacak olup Thomann veya ProMusicTools'a bakılmaması bana biraz ilginç geldi. Ayrıca ProMusicTools Münih'te. @HüzünlüTRgenci Senin yerinde olsam Almanya' dan hiçbir şey almam. Belirlediğin fiyat bandında orada bulacağın herhangi bir gitarı hem 0 hemde 2. el Türkiye' de bulabilirsin. Hem bu sefer gitarları canlı görüp eline alıp deneyebilirsin. Ayrıca herkes sana bir model söylediği gibi gitarı seçerken neye dikkat etmen gerektiğini zaten söylemiş.

Kısa bir özet yapmak gerekirse;
- HSH veya HH bir gitar işini görecektir. SSS' den uzak durmanı tavsiye ederim.
-Sabit köprü (tremolo olmayan) bir model tercih etmen senin kesinlikle avantajına olacaktır. Ama zorunda değilsin.
-22, 24,27.. perde falan bakacağın son şey olsun. Ama standart olarak 22 ve 24 yaygındır piyasada.
-Ağrılığı önemli bir detay evet ama belirlediğin modeller arasında 400 gram oynar ya da oynamaz.
-Teknik özellikler belli olduğuna göre önceliğin gitarın şekli ve rengi olsun. Elbette gitarı ilk gördüğünde sende onu çalma hissiyatı oluşturmalı. Benim önüme Gibson Les Paul Custom Wine Red koy ben zevkle çalmam onu. Ki zamanında o model için kurşun atar kurşun yerdim.
-Cort, jackson, schecter, LTD, ibanez, PRS... bunların hepsi piyasada yıllardır yer alan ve her bütçeye uygun yüzlerce ürün çıkartan markalar. Burda belki bilmen önemli olan tek şey gitarların üretim yerleri. Japon, Amerikan, Endonezya, Çin... Zaten belirlediğin bütçede Japon ve Amerikan yok :)
-Manyetik marka ve modeli önemli ama zaten bütçendeki gitarlarda bulunan manyetiklerin ne olduğu ve nasıl bir ses çıkarttığı hepsi yutup'ta. Ama yutup videolarına inanıp eve geldiğinde alakasız bir ses çıkarsa hiç şaşırma :)
-Amfi için çok bir şey diyemem ama günümüzde ses kartları ve amfi yazılımları daha popüler. Hadi birde bu konuyu araştırıp kafanı dağıt.
-Yukarıda madde madde yazdığım HER ŞEY forumda tartışıldı. Lütfen onları oku ve net bir doğru olmadığını göz önünde bulundurup kendine alternatif birkaç ürün bul.

Aslında burda tek bir doğrunun olmadığı çok bariz belli. Artık yapman gereken şey ne alacağına karar vermen ve alman. Gitarı alıp 1 hafta olmadan satarsan hepimiz güleriz bu arada. Ve bu başlıkta artık tavsiye istenmesinin bir anlamı yok gibi. Artık ne aldıysan onun fotoğraflarını bekliyoruz.

bu hafta diyelim.... haftaya çıkar yine biri :)
Elbette duman tonu arayışlarımız,Fender mi gibson mu soranlarımız,uçak mı araba mı diyenlerimiz olacak.5 Sayfa uzatmaya da gerek yok bunun yanında.500 Farklı gitar modeli gördüm bu başlıkta hepsi birbirinin siyahı yeşili maple klavyelisi abanoz klavyelisi üçgen saplısı.Kısacası hepsi aynı GİTARIN laciverti diyelim :D

daha dur... kablo arayacaaauzz daha

Bana sorarsanız aceleye getirmeyelim diyip boş bitecek 😀 Şaka bir yana, sırf Almanya'dan alınacak diye bu kadar zorlamanın ve sıkıştırmanın anlamı yok. Birde Almanya'dan alınacak olup Thomann veya ProMusicTools'a bakılmaması bana biraz ilginç geldi. Ayrıca ProMusicTools Münih'te. @HüzünlüTRgenci Senin yerinde olsam Almanya' dan hiçbir şey almam. Belirlediğin fiyat bandında orada bulacağın herhangi bir gitarı hem 0 hemde 2. el Türkiye' de bulabilirsin. Hem bu sefer gitarları canlı görüp eline alıp deneyebilirsin. Ayrıca herkes sana bir model söylediği gibi gitarı seçerken neye dikkat etmen gerektiğini zaten söylemiş.

Kısa bir özet yapmak gerekirse;
- HSH veya HH bir gitar işini görecektir. SSS' den uzak durmanı tavsiye ederim.
-Sabit köprü (tremolo olmayan) bir model tercih etmen senin kesinlikle avantajına olacaktır. Ama zorunda değilsin.
-22, 24,27.. perde falan bakacağın son şey olsun. Ama standart olarak 22 ve 24 yaygındır piyasada.
-Ağrılığı önemli bir detay evet ama belirlediğin modeller arasında 400 gram oynar ya da oynamaz.
-Teknik özellikler belli olduğuna göre önceliğin gitarın şekli ve rengi olsun. Elbette gitarı ilk gördüğünde sende onu çalma hissiyatı oluşturmalı. Benim önüme Gibson Les Paul Custom Wine Red koy ben zevkle çalmam onu. Ki zamanında o model için kurşun atar kurşun yerdim.
-Cort, jackson, schecter, LTD, ibanez, PRS... bunların hepsi piyasada yıllardır yer alan ve her bütçeye uygun yüzlerce ürün çıkartan markalar. Burda belki bilmen önemli olan tek şey gitarların üretim yerleri. Japon, Amerikan, Endonezya, Çin... Zaten belirlediğin bütçede Japon ve Amerikan yok :)
-Manyetik marka ve modeli önemli ama zaten bütçendeki gitarlarda bulunan manyetiklerin ne olduğu ve nasıl bir ses çıkarttığı hepsi yutup'ta. Ama yutup videolarına inanıp eve geldiğinde alakasız bir ses çıkarsa hiç şaşırma :)
-Amfi için çok bir şey diyemem ama günümüzde ses kartları ve amfi yazılımları daha popüler. Hadi birde bu konuyu araştırıp kafanı dağıt.
-Yukarıda madde madde yazdığım HER ŞEY forumda tartışıldı. Lütfen onları oku ve net bir doğru olmadığını göz önünde bulundurup kendine alternatif birkaç ürün bul.

Aslında burda tek bir doğrunun olmadığı çok bariz belli. Artık yapman gereken şey ne alacağına karar vermen ve alman. Gitarı alıp 1 hafta olmadan satarsan hepimiz güleriz bu arada. Ve bu başlıkta artık tavsiye istenmesinin bir anlamı yok gibi. Artık ne aldıysan onun fotoğraflarını bekliyoruz.
Hocam bugün amfi ve gitar alındı thomannin münichte olduğunu gerçekten bilmiyordum bakmıştım farklı bir şehirde gözüküyodu b ile başlayan pro music toolsu ilk defa duydum ve haklısınız fender aldık 😁 aşağıdaki görseldeki model,Amfi olarakda yamahaTHR30 aldık yanında bir tane amfi kablosu falan filan gelcek kendim çalmayı öğrenecm hayatımda hiç pena kullanmadım o zorlicak çünkü normalde klasik eserler çalıyorum burda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim tremolu köprüsünü çıkartmayı düşünüyorum geldiğinde ilk iş sanırım kolay çıkartması.Beni zorlicak şeyler gitarın üstünde bulunun tuşlar mesela 3 tane düşme var 1 ses için diğer ikisi tonbirde şey var 5li birşey deniyor tonları ne zaman nasıl ayarlamalıyım o 5lişeyi nasıl kullanmalıyım ve amfi ayarlarımı nasıl yapmalıyım hiçbirşey bilmiyorum pena tutmasını bile 😅 ama 2-3 sene yavaş yavaş çalışarak gelişçeğimi düşünüyorum zaten çok uzun süre klasikçaldığım için akorlarla arpejlerle aram var tabiki burda sanırım çok konu aççak gibi hissediyorum hocam ama gitarı satmam çünkü pes etmem hocam zaten amacım ilerde müzisyen olmak şuanda da güzel sanatlarda okuyorum ama cidden zorlancağımı düşünüyorum çünkü baya herşey karışık geliyo.yt de birsürü video izliyorum daha gitar gelmeden anlamaya öğrenmeye çalışıyorum bugünde baya bi amfi ayarlarına gitarın üstündekinlerin ne işe yaradığına nezaman nasıl kullanıldığına bakcağım

Dosyalar

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    73 KB · Gösterim: 45
daha dur... kablo arayacaaauzz daha

hocam aldık kablo sıkıntı yok ama onu değil başka bi model unuttum şimdi.

Tamamdır hocam teşekkürler gitarın üstündeki 1 volume 2 tone ayarı var volume ses demek yani ses azalıp artıyor ama tone ayarı nedir acaba tizlik kalınlıkla mı alakalı ve neden 2 tane ? bunlar için farklı konu açmalımıyım ?
tavsiye etmem derken elbet KÖPRÜYÜ sökme, kolu çıkarabilirsin... yani şu terminolojiyi öğren ne olursun... vodafone'a modapon diyen, liraya hala milyar, trilyon diyen dayılar gibi konuşmayalım demek istedim...
başka konu açma... vallahi... biraz YouTube filan takıl anlarsın tamamını 1 saat içinde

tavsiye etmem derken elbet KÖPRÜYÜ sökme, kolu çıkarabilirsin... yani şu terminolojiyi öğren ne olursun... vodafone'a modapon diyen, liraya hala milyar, trilyon diyen dayılar gibi konuşmayalım demek istedim...
başka konu açma... vallahi... biraz YouTube filan takıl anlarsın tamamını 1 saat içinde
kusura bakmayın hocam tremoloyu sağa veya solo çevirerek çıkarılıyo sanırım ama kırılcak diye korkuyorum bilmediğim için.Video izledim hocam 1 tane ama anlayamdım bende 2 tane tone var çünkü artıkça birinde ses tizleşiyo kalınlaşıyosa neden iki tane anlayamadım hocam biri single diğeride humbuckerı kontrol ediyo sanırım

Son düzenleme:
Geri