Maks 40 bin tl elektro gitar önerisi

Ibanze S serisi şık gitardır ama bu çok alt bir model..ağaç seçimi filan da garip
Fujigen malzeme seçimleri daha iyi, işçilik olarak da daha iyidir tahminimce...
ikisini de incelemedim detaylı ama dediğim gibi Fujigen sadece bu ikisi arasında sorarsan bir adım önde.... tavsiye değil yorumum bu

hangisi iyidir çok subjektif bir şey, S serisi benim en beğendiğim kasa tipi ama gidip Nina Strauss signature filan almayacaksan illa S al diyemem... mesela SV5470F çaldım, nefis gitardı...o da piyasada yok artık (ve synchroniZR tremolo :) )

Ibanze S serisi şık gitardır ama bu çok alt bir model..ağaç seçimi filan da garip
Fujigen malzeme seçimleri daha iyi, işçilik olarak da daha iyidir tahminimce...
ikisini de incelemedim detaylı ama dediğim gibi Fujigen sadece bu ikisi arasında sorarsan bir adım önde.... tavsiye değil yorumum bu

hangisi iyidir çok subjektif bir şey, S serisi benim en beğendiğim kasa tipi ama gidip Nina Strauss signature filan almayacaksan illa S al diyemem... mesela SV5470F çaldım, nefis gitardı...o da piyasada yok artık (ve synchroniZR tremolo :) )
Çok teşekkürler hocam yeniden,İlk başta atılan gitara baktım cort almak istiyorum ama tremelodan dolayı bilemiyorum ilerde mutlaka kullanırımda şimdilik düşünmüyorum sizin fikriniz nedir acaba ilk başta şey çok seçmiştim schecter modellerini ama onlarda da var hep biraz üzdü açıkçası bu fiyatta çoğu üründe var

her gitarla her müzik olur da hani olur diye de çok zorlama, her işin de bir adabı var.... bu arada HSS tahminimce piyasada satılan tüm gitarların %60'ı filandır, nasıl bulamadın anlamadım :)
Bill lawrence l500xl manyetik kullanıyordum 1 ay önce.Arkadaşta da quarter pound setli strat vardı.Eleman benden daha iyi metal tonları alıyordu sıfır şaka.Twangy ses ile high gain amfide palm mute atınca o twang etkisi de vuruyor mükemmel oluyor.Bir an sss meksika strat alıp aynısını yapmak aklımdan geçmedi değil.

Çok teşekkürler hocam yeniden,İlk başta atılan gitara baktım cort almak istiyorum ama tremelodan dolayı bilemiyorum ilerde mutlaka kullanırımda şimdilik düşünmüyorum sizin fikriniz nedir acaba ilk başta şey çok seçmiştim schecter modellerini ama onlarda da var hep biraz üzdü açıkçası bu fiyatta çoğu üründe var
Dostum en iyisi sen 2.el Schecter Custom Solo6 veya C1 al.Sana en uygunu o gibi duruyor.Veya seymour duncan setli blackjack miydi öyle bi serisi var onlara bak.

tekrar söylüyorum.... tremolo kullan veya kullanma... alınmaz diye bir şey yok... sadece çok benzer özellikte 2 gitar arasında kaldıysan sabit köprü belki daha rahat ettirir seni ama gitara fit olduysan normal trem olması sorun değil... bu kadar 0-1 diye bakma.... fender tipi trem aşağı yukarı her markada iş görür...
Cort G290 diyorsan gayet iyi gitar... Fujigen de öyle, ve bahsettiğim Sire da öyle ... zaten sabit köprü genelde biraz daha H-H gitarlarda var... HSS dersen çokça trem görmen normal
biraz gözüne güven, birkaç modele indir youtube'dan çalanlara filan bak hani seni çağırıyor mu gitar, nabzını hızlandırıyor mu tipi, rengi... böyle thomann'dan filtre yaparak gitar alınmaz

tekrar söylüyorum.... tremolo kullan veya kullanma... alınmaz diye bir şey yok... sadece çok benzer özellikte 2 gitar arasında kaldıysan sabit köprü belki daha rahat ettirir seni ama gitara fit olduysan normal trem olması sorun değil... bu kadar 0-1 diye bakma.... fender tipi trem aşağı yukarı her markada iş görür...
Cort G290 diyorsan gayet iyi gitar... Fujigen de öyle, ve bahsettiğim Sire da öyle ... zaten sabit köprü genelde biraz daha H-H gitarlarda var... HSS dersen çokça trem görmen normal
biraz gözüne güven, birkaç modele indir youtube'dan çalanlara filan bak hani seni çağırıyor mu gitar, nabzını hızlandırıyor mu tipi, rengi... böyle thomann'dan filtre yaparak gitar alınmaz
teşekkürler hocam zaten sanırım trem çıkartılabiliyomuş şimdi bakıtm belli bir yönde çevirerek kolayca çıkıyomuş birisi sormuş forumda.Çok teşekkürler rahatladım

Hocam iki modeli beğendim 1-2 video izledim sesleri hoş geldi tasarımlarınıda beğendim ilk iki gitar aynı model sanırım sadece renkleri farklı ama emin olamadım çünkü fiyat farkı var

Hocam iki modeli beğendim 1-2 video izledim sesleri hoş geldi tasarımlarınıda beğendim ilk iki gitar aynı model sanırım sadece renkleri farklı ama emin olamadım çünkü fiyat farkı var
Ben senin yerinde olsam bu üçünden görüntüsü en çok hoşuma gideni alırım.

Ben senin yerinde olsam bu üçünden görüntüsü en çok hoşuma gideni alırım.
yani kalite arasında bir fark yok diyorsunuz,ücüde hoşuma gitti sizin bildiğiniz daha iyi bi ürün varmı bu fiyatlarda yoksa üüçünden hoşuma gideni alıcağım birde fgnin renk hariç farkı varmı neden diğeri daha pahalı anlayamadım.Eğer sadece renk farkı varsa ucuz olanı alcam çünkü o da güzel

Son düzenleme:
klavyeleri resimden belli... biri rosewood diğeri maple, incelemedim ama başka fark yoksa demek ki ağaç farkı
hangisi iyi diye sorma... bu seviyede anlamı yok fazla senin için... beğendiğine odaklan

klavyeleri resimden belli... biri rosewood diğeri maple, incelemedim ama başka fark yoksa demek ki ağaç farkı
hangisi iyi diye sorma... bu seviyede anlamı yok fazla senin için... beğendiğine odaklan
Teşekkürler hocam çok detaylı bakmamıştım görmemişim kusura bakmayın ucuz olanı alıcağım 100euro fark vermem istemem.Fujigenin yanında da thr10 alıcağım çok teşekkürler ilgileriniz için

Hocam bu thr30 doğru modeli değil mi
rengi siyah beyaz olmuyormuydu

Hocam bu thr30 doğru modeli değil mi
rengi siyah beyaz olmuyormuydu
Doğru.

Thomann'da B-stock olanlara da bakabilirsin. Fiyatları biraz daha uygun oluyor.

Doğru.

Thomann'da B-stock olanlara da bakabilirsin. Fiyatları biraz daha uygun oluyor.
Hocam mağazadan alcam thomanndan değil öylesine ordan bakıyordum münichteki mağazalara bakıyorum.Thomanndan gitarı alsam en geç perşembe cuma gitarın gelmesi lazım sizce sorun olur mu

Marshall DSL1HR (kabinsiz, sadece kulaklıkla veya lineout'dan çıkış alarak kullanabilirsin)
Bugera G5 Infinium (kabinsiz, sadece kulaklıkla veya lineout'dan çıkış alarak kullanabilirsin)

Marshall DSL1HR (kabinsiz, sadece kulaklıkla veya lineout'dan çıkış alarak kullanabilirsin)
Bugera G5 Infinium (kabinsiz, sadece kulaklıkla veya lineout'dan çıkış alarak kullanabilirsin)
Hocam amfi ye karar verdim gitarada yinede teşekkürler

Hocam son karar Almanya'dan alcagim yerde bu ikisinden birini alcam ilgileriniz için tesekkurler

Dosyalar

• Screenshot_20230906_112107_Chrome.jpg
    Screenshot_20230906_112107_Chrome.jpg
    369.8 KB · Gösterim: 46
  • Screenshot_20230906_112047_Chrome.jpg
    Screenshot_20230906_112047_Chrome.jpg
    342.1 KB · Gösterim: 42
Geri