jwin 16lı mızıka nota yerleri

selamlar, ben gitar çalıyorum normalde orta-ileri düzey. bugün bi zincir marketin önünden geçerken ucuza mızıka geldiğini gördüm. normalde mızıkayla hiç alakam yoktur sadece nasılmış bir bakayım diye aldım. aldım eve geldim paketinden çıkardım çalmaya başladım iyi güzel her şey fakat bir sıkıntı var. paketinin üstünde notaları yazıyordu deliklerin. ben o pakedi çöpe attım zaten internette vardır notaları diye. ancak bulamıyorum internette gösterilen notaların hiçbiri benimkiyle uyuşmuyor, ben de mızıkadan anlamıyorum zaten dediğim gibi. sadece belki müzik kulağım gelişir diye aldım. yardımcı olabilecek varsa sevinirim jwin 16lı mızıka diye geçiyor. yardımı olur belki diye söylüyorum, en pes taraftan üfleyince mi çekince la çıkıyor, en tiz taraftan üfleyince sol çekince re çıkıyor.

notaları önce bir akord cihazıyla kontrol edip ne tarz bir harmonica aldığınızı bilmeniz lazım. pentatonik mi , major mü minör mü ? hangi anahtarla başlıyor. sonra internetten nota chartlarına bakacaksınız. Chromatic almış olma ihtimaliniz zaten yok.

Geri