James Hetfield Esp Ltd EX serisini kullandı mı?

Yabancı forumların başlıklarında james hetfield'ın ex50'si tarzı bir kaç başlık ve konu gördüm fakat hiçbirinde fotoğraf yoktu,hepsi 7 8 sene önce açılmış konular.
Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Bu arada konu iceriginde daha once 'esp ltd ex 50' olarak yazmistin, yani Hetfieldin ltd kullanip kullanmadigini sormustun. zaten icerigi degistirince ne sordugun anlasilamiyor. Yapmayin boyle seyler.

Ceyms hetfiyılt bey amacanın iespi gitar kompani ile imzaladığı anlaşma gereğince bu bey amca limon kasası dahi eline alıp sahneye çıkmışlığı vardır.

Neden mi ?

" OOuuuvv morrruuuk yieaa ceyms bile bunu çalıyor gidekde alak " düşüncesinde ki kitleyi elinde tutması için.
Bir defasında BC Rich calmisligi da var. Hemen gitarimi satılığa çıkarayım. Camış hedifit de vakti zamanında bu gitardan çaldı. Müthiş bişi bu diyip yüksek fiyat çekeyim 🤓😅😂

Cok yuklenmeyelim. Genc bir arkadasimizsa idol gordugu kisilerle bir sekilde kendini bagdastirmak istiyor olabilir. Belli yas araliklarinda normal kabul edilir. Onemli olan bu konunun reklam oldugunu ona aciklamak.
Bende Epiphone lp zakk wylde custom plus kullaniyorum ne yapalim bu imkanlarla optimal fayda saglayabildigim gitar. Hemde zakk kendi de caliyor 🥳🥳

Olay reklam değil beler yanlış anlaşılmasın. Arkadaş ortamımızca gitarlarımızı görünüş olarak customladık(kaplama,boya vs.) herkesin gitarı bir gitaristle uyuşunca benim gitar açıkta kaldı. Explorer olarak james hetfield başa çıkıyor bende merak ettim belki ex50 kullanmıştır görünüşünü kopyalarım diye. Sorunu F*k em up stickeri bastırtarak çözdüm 😀 Gitarlar benzemesede görünüş olarak bana istediğim duyuguyu yaşattı.

ma8i7yqkvoz41.jpg

Bu arada konu iceriginde daha once 'esp ltd ex 50' olarak yazmistin, yani Hetfieldin ltd kullanip kullanmadigini sormustun. zaten icerigi degistirince ne sordugun anlasilamiyor. Yapmayin boyle seyler.
Başlıktada yazdığım gibi "EX serisi" tek amacım gitarın görünüşünü benzetmek ex50ye özel bir olay yok kasa şekli benzese yeterdi.

Cok yuklenmeyelim. Genc bir arkadasimizsa idol gordugu kisilerle bir sekilde kendini bagdastirmak istiyor olabilir. Belli yas araliklarinda normal kabul edilir. Onemli olan bu konunun reklam oldugunu ona aciklamak.
Bende Epiphone lp zakk wylde custom plus kullaniyorum ne yapalim bu imkanlarla optimal fayda saglayabildigim gitar. Hemde zakk kendi de caliyor 🥳🥳
Kimine saçma kimine mantıklı gelebilir ne kadar özentilik,fanboyluk sayılsada insanın sevdiği gitaristin gitarını kullanması bana göre daha havalı hissettirir, Ben stratdan explorera geçtim evet sırf sevdiğim bir kasa tipi diye o fiyata daha iyi gitarlar eminim vardır, pişman değilim gördükçede çalasım geliyo.

Yabancı forumların başlıklarında james hetfield'ın ex50'si tarzı bir kaç başlık ve konu gördüm fakat hiçbirinde fotoğraf yoktu,hepsi 7 8 sene önce açılmış konular.
Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
Beğendiğin gitarı al çal eyvallah en güzeli.... de.... bu soru ne? Yani fotoğraf mı arıyorsun eskilerden yoksa 7-8 senedir kimse bu konuda yazmamış diye mi serzeniş, ya da JH bu gitardan çaldı mı diye onay soruyorsun... JH'ın asla EX50'si olmadı... Explorer gitarları oldu... soru net olmayınca cevaplar da dallanıp gidiyor. Ama bunu söyleyince grameri, imlayı senden mi öğrenecez diye tepki geliyor... olsun ben yine yazayım.
Güzel hareket... ben de yıllarca bir EX alıp Eeet Fuk yazsam mı diye düşünmüştüm.

Buradan bakabilirsin.

Adamın kullandığı en dandik gitar fender usa tele veya strat. her gitar custom shop, usa yapımı vs bir ilk gitarını bırakmıyor o da duygusal sebeplerle sanırım. Oha bu adam rr5 kullanmaz demiştim fotoya tıklayınca gerçek anlaşılıyor rr5 dediği de custom shop randy rhoad. jackson logo altın, inlaylar standarta göre daha küçük, sapta küçük bir yazı var okunmuyor muhtemelen made in usa yazısı. Jackson, 2016-17 gibi özel seri diye üretmişti bunları yanılmıyorsam. ltdleri de reklam anlaşması için kullanıyordur. onların bile standart ltd olacağını düşünmüyorum ki bizim rahatlıkla ulaşabileceğimiz ltd exp veya m-50 vs gibi modelleri en fazla satriani eline ibanez gio verdikleri gibi ''hacı bi çal ya bizim odunlarla nasıl ses verebiliyon bi görek'' kafasıdır.. yine de onlarla bile çok iyi çalar solo gitarist olmasa da hetfield'in gitar hakimiyeti ve tuşesi çok iyi tertemiz çalıyor. konserde batırdığı elbet oluyor ama oturtup şunu çal desen tertemiz çalıyor.

satriani abimizin videosu da bu belki benzeri james abinin de vardır.

Beğendiğin gitarı al çal eyvallah en güzeli.... de.... bu soru ne? Yani fotoğraf mı arıyorsun eskilerden yoksa 7-8 senedir kimse bu konuda yazmamış diye mi serzeniş, ya da JH bu gitardan çaldı mı diye onay soruyorsun...
Anladım,karışık olmuş olabilir biraz evet kusura bakmayın yorumlara tepki göstermedim bu yüzden
JH'ın asla EX50'si olmadı...
Şu cevap soru için yeterli.

Olay reklam değil beler yanlış anlaşılmasın. Arkadaş ortamımızca gitarlarımızı görünüş olarak customladık(kaplama,boya vs.) herkesin gitarı bir gitaristle uyuşunca benim gitar açıkta kaldı. Explorer olarak james hetfield başa çıkıyor bende merak ettim belki ex50 kullanmıştır görünüşünü kopyalarım diye. Sorunu F*k em up stickeri bastırtarak çözdüm 😀 Gitarlar benzemesede görünüş olarak bana istediğim duyuguyu yaşattı.

ma8i7yqkvoz41.jpg
ex değil de ltd exp kullanmışlığı var bildiğim kadarıyla, onların fiyatları da 2000 dolarlarda geziyor malum.

Bu modeli hiç kullanmadı.

Ama uzun yıllardır severek oynadığım oyuna dahil edilmiş olmaları beni ayrıca sevindirdi. Daha da keyifle oynayacağım oyunu artık. Umarım skin olarakta gelir.

Her sabah okula gitmeden önce item shopa bakarım hiç beklemiyodum gördüğüm gibi aldım.

Karakterleri getirme ihtimalleri var mı bilmiyorum ama bu sezon metal müzik ağırlıklı yapmışlar doom sponsorluğundan dolayı.
Gelen son başlangıç paketinin ismide metalci melisti sanırsam. Daha devam eder böyle skinler muhtemelen

hocam James hetfield ın Flying v gitarı bile özenti hatta öylesine özenti ki çakma v alıyor ve bunu sonradan fark ediyor hatta umrumda da değildi Michael Schenker a benzemem önemliydi diyor :D

Bence custom shop vs olayları fazla büyütülüyor. Şu anda 10-15 binlik gitar herşeye yeter klavyesi doğru notaları versin elektroniği doğru düzgün olsun setup'ı iyi yapılmış olsun yeter. Şu yukarıdaki videodaki gibi Satriani o şarkıyı bu gitarla kaydetseydi gene süper şarkı olacaktı. Çalamadıkça insan ya USA mı olsa bilmem ne mi olsa diye çareyi başka yerlerde arıyor. Bakın Nuno 30 senedir aynı çirkin gitarı kullanıyor sapı gayet kalın vs yani setup'ı düzgünse daha ne yapacak custom gitar kendi kendine mi çalacak. Ex50 eğer bir sorunu yoksa EMG takılmışsa o ekipmanlı aklını alır adamın. Custom Shop filan parası bol sazan avlama.

Geri