Reaper - Insert Eklentilerini Toplu Olarak Kaydedebilir Miyim?

Selamlar,

Öncelikle başlık dağınık olduysa affola. Şöyle bir sorum var;

Ben gitar soundumu analog pedallar+eklentiler şeklinde elde ediyorum. Pedallardaki ayarlarım hemen hemen sabit. İstiyorum ki eklenti tarafında da tek tuşla gitar kanalıma daha önceden eklediğim eklentileri kayıtlı presetleri ile birlikte açabileyim. Böyle bir şey mümkün müdür? Gitar kanalının yer aldığı projeyi kaydettim, istediğim zaman açıp çalıyorum. Şimdilik bu şekilde bir yol izliyorum. Ancak ben istiyorum ki insertleri ile beraber önceden bir kanal hazırlayayım ve hazırladığım bu kanalı Reaper üzerinde her projede kullanabileyim. Bunun mümkün olup olmadığını merak ediyorum.

Fikirlerinizi belirtirseniz memnun olurum. Sağlıklı günler.

Selamlar,

Öncelikle başlık dağınık olduysa affola. Şöyle bir sorum var;

Ben gitar soundumu analog pedallar+eklentiler şeklinde elde ediyorum. Pedallardaki ayarlarım hemen hemen sabit. İstiyorum ki eklenti tarafında da tek tuşla gitar kanalıma daha önceden eklediğim eklentileri kayıtlı presetleri ile birlikte açabileyim. Böyle bir şey mümkün müdür? Gitar kanalının yer aldığı projeyi kaydettim, istediğim zaman açıp çalıyorum. Şimdilik bu şekilde bir yol izliyorum. Ancak ben istiyorum ki insertleri ile beraber önceden bir kanal hazırlayayım ve hazırladığım bu kanalı Reaper üzerinde her projede kullanabileyim. Bunun mümkün olup olmadığını merak ediyorum.

Fikirlerinizi belirtirseniz memnun olurum. Sağlıklı günler.
Kanaldaki insertleri seçin; sağ click ile FX chain seçeneğinden kaydedin. Ben kullanmadım ama mantıken bu zinciri daha sonra istediğiniz kanala yükleyebilirsiniz diye düşünüyorum.

Reaper'ı sadece reaninjam eklentisi için kullanıyorum. Mantıken tabii ki mümkün olmalı. Önce kanalı açıp sonra efektleri çağıracaksınız. barrios'un söylediği yerden yapılıyormuş:

Cubase içinde tüm kanalın fx, eq vs dahil hepsinin ayarlarını kaydedebileceğiniz bir üst basamak daha var ama sanırım reaper'da eq eklenti olarak geldiği için fx zincirini videodaki gibi kaydetmeniz işinizi tam olarak görecektir.

Geri