Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Masaüstünün kralı IMG_3222.jpeg

Başlangıç prosesörü için nux mg 300 düşünüyorum. İkinci el 3.5k ya alabilirim. Yeterli olur mu ? Bütçem 5000tl Gitarım SX VTG 57 ve ID CORE10v2 amfim var. Odamda kulaklıkla çalıyorum. Konser verme gibi bir planım yok. Maksat evde eğlenirken ton geçişi yapabilmek, wah pedalı ve looper özelliğini deneyimleyebilmek. Bu bütçeye daha iyi bir alternatif yoksa almayı düşünüyorum. Hazır seçim öncesi fiyatlar da fırlamadan. Edit:Mooer GE200(4.5k) de bütçem dahilinde.

Son düzenleme:
😆 Yok yahu ben teknoloji sevdiğim için alan amatör takılan biriyim.Mooer alırken yeğene mx5 almıştık ordan bu zamana aklımdaydı cihaz.

Ama sahne yapacaklar için taşıma şartları zorlayıcı olabilir.Ancak kullanım rahatlığı ve teknik özellikleri gözönüne alındığında tercih edilecektir.
Aslında Pedalboard ve Prime sahne için tasarlanmış, o yüzden çok daha fazla tuş var. Onun dışında Pedalboard ve Gigboard arasında başka fark yok

Kasa gerçekten sağlam,Hacim anlamında Mooer GE 300 ile kasa karşılaştırması yapayım.
IMG_20230503_181003.jpg

Gigboard ve Pedalboard üstüste, foto biraz karanlık olduğu için sanki tek processor var gibi duruyor.
Altta da yanyana iken boyut farkı. Ikisinde de 7 inç ekran.

Boyu olarak Mooer 300 ideal bence. Headrush dokunmatik ekranı ve arayüzünü o kasaya yerleştirseler mükemmel bir şey ortaya çıkardı
SAVE_20230503_180630.jpg

Prime ile yaklaşık 4 gündür mesai harcadık forum için bir kaç şey yazmak istedim,YouTube da da baya ayrıntılı inceleme videosu olduğu için kendi görüşlerim üzerinden yazmak istiyorum.

Halihazırda son derece memnun olduğum Mooer GE 300 den geçiş yaptım bu cihaza,aslında ihtiyacım olduğu için değil,merak ettiğim ve bazı harika özellikleri için satın aldım.O yüzden kullanım amacı/ihtiyaç denklemi kişiden kişiye değişir.

Donanımsal olarak gerek kasa kalitesi gerek ekran dokunmatiği çok iyi (deneyimlediğim MX5 modelinde de çok iyiydi,firma bu konuda gerçekten çok başarılı)

Benim en sevdiğim özellikleri Wifi ile Headrush Clouda bağlanarak bir çok IR indirebilmeniz,Burada ayrıca choptones da ara sıra bazı IR larını cloud üzerinden verecek.Dropbox üzerinden yüklediğiniz backing trackler üzerinden Practice tool özelliği (looper a çaldığımız soloyu da üstüne atabiliyor muyuz daha çözemedim),Bluetoth ile telefon/tablet cihaz bağlantısı ,Amp clone ve USB ile şarkı ve backing leri harici olarak da ekleyebilmek.Çok beğenilen ve tercih sebebi olan vocal efekt ve mic özelliklerini deneyimlemediğim için yorum yapmayacağım.

Ton kalitesi daha önce kullandığım iki farklı markaya göre daha iyi,indirdiğiniz IR ler ile daha keyifli hale geliyor.

Gördüğüm bazı eksikliklerden bahsedeyim,PC senkronizasyonunda bazen anlayamadığım giriş sorunu oluyor (Benden mi kaynaklı çözemedim daha)

Bluetooth un cihaz her açılış kapanışında tekrar settings den açmak zorunda kalmak mantıklı gelmedi (Sahne için acaba anlık giriş engellemesi mi diye de düşünüyorum)

Cihaz yaklaşık 7.5 kg,hacimsel olarakta çoğu kişiye göre de kaba gelebilir ,gerçekten de masanızda büyük yer kaplayacak.

Benim gibi evde amatör anlayışla stüdyo kurup takılmak istenler için hedef cihaz mıdır?Bence değil.Zaten firmanın da benim gibi düşünenleri hedeflediğini sanmıyorum.Benim gibi teknoloji sever ,”hobim ama keyifli olsun “mantığında ki kişiler haricinde profesyonel müzisyenlerin tercih edeceğini düşünüyorum.

Forum da bir iki arkadaş daha aldı sanırım cihazı onlarda kullandıkça,güncellemeler geldikçe görüşlerini yazarlarsa sevinirim.

İyi pazarlar.

IMG_1954.jpeg

Dosyalar

• IMG_1968.jpeg
    IMG_1968.jpeg
    1.6 MB · Gösterim: 115
  • IMG_1967.jpeg
    IMG_1967.jpeg
    1.6 MB · Gösterim: 97
  • IMG_1966.jpeg
    IMG_1966.jpeg
    1.7 MB · Gösterim: 94
  • IMG_1965.jpeg
    IMG_1965.jpeg
    1.7 MB · Gösterim: 92
  • IMG_1963.jpeg
    IMG_1963.jpeg
    1.4 MB · Gösterim: 92
Prime ile yaklaşık 4 gündür mesai harcadık forum için bir kaç şey yazmak istedim,YouTube da da baya ayrıntılı inceleme videosu olduğu için kendi görüşlerim üzerinden yazmak istiyorum.

Halihazırda son derece memnun olduğum Mooer GE 300 den geçiş yaptım bu cihaza,aslında ihtiyacım olduğu için değil,merak ettiğim ve bazı harika özellikleri için satın aldım.O yüzden kullanım amacı/ihtiyaç denklemi kişiden kişiye değişir.

Donanımsal olarak gerek kasa kalitesi gerek ekran dokunmatiği çok iyi (deneyimlediğim MX5 modelinde de çok iyiydi,firma bu konuda gerçekten çok başarılı)

Benim en sevdiğim özellikleri Wifi ile Headrush Clouda bağlanarak bir çok IR indirebilmeniz,Burada ayrıca choptones da ara sıra bazı IR larını cloud üzerinden verecek.Dropbox üzerinden yüklediğiniz backing trackler üzerinden Practice tool özelliği (looper a çaldığımız soloyu da üstüne atabiliyor muyuz daha çözemedim),Bluetoth ile telefon/tablet cihaz bağlantısı ,Amp clone ve USB ile şarkı ve backing leri harici olarak da ekleyebilmek.Çok beğenilen ve tercih sebebi olan vocal efekt ve mic özelliklerini deneyimlemediğim için yorum yapmayacağım.

Ton kalitesi daha önce kullandığım iki farklı markaya göre daha iyi,indirdiğiniz IR ler ile daha keyifli hale geliyor.

Gördüğüm bazı eksikliklerden bahsedeyim,PC senkronizasyonunda bazen anlayamadığım giriş sorunu oluyor (Benden mi kaynaklı çözemedim daha)

Bluetooth un cihaz her açılış kapanışında tekrar settings den açmak zorunda kalmak mantıklı gelmedi (Sahne için acaba anlık giriş engellemesi mi diye de düşünüyorum)

Cihaz yaklaşık 7.5 kg,hacimsel olarakta çoğu kişiye göre de kaba gelebilir ,gerçekten de masanızda büyük yer kaplayacak.

Benim gibi evde amatör anlayışla stüdyo kurup takılmak istenler için hedef cihaz mıdır?Bence değil.Zaten firmanın da benim gibi düşünenleri hedeflediğini sanmıyorum.Benim gibi teknoloji sever ,”hobim ama keyifli olsun “mantığında ki kişiler haricinde profesyonel müzisyenlerin tercih edeceğini düşünüyorum.

Forum da bir iki arkadaş daha aldı sanırım cihazı onlarda kullandıkça,güncellemeler geldikçe görüşlerini yazarlarsa sevinirim.

İyi pazarlar.

159825 eklentisini görüntüle
Teşekkürler.
Masaüstü kullanıcıları (veya daha ergonomik - taşınabilir de diyebiliriz) için yeni seri Gigboard çıkarsalar güzel olur. Zira Gigboard modelinin bir seneden fazladır satışı yok, sadece ikinci el alınabiliyor. Bakalım belki yakında o da olur

Focusrite Solo ve Neural DSP Petrucci için expression pedal bakıyorum. Birkaç model buldum. Aşağıda belli başlı modelleri yazdım. Piyasada 5000' e de var, 500' e de var. Pedalı volume, wah ve pitch shifter olarak kullanmak istiyorum. Neural DSP üzerinden bu dediğim üç komutu atayacağım. Siz olsanız bu yazdığım veya piyasada bulunan modellerden hangisini seçersiniz? Bu ürünler arasında fark yaratan ne olabilir?

BOSS EV-30​

Boss EV-1-WL Wireless​

ROLAND EV-5​

Nektar Nx-P Universal (Amazon tr + ithalat ücreti ile alınabilir)​

M-Audio EX-P / Expression​

2.el arıyorsanız ve 5000 civarı bütçeniz varsa Nux Mg300 çok iyi bir alet.2 Gündür sabah akşam oyuncak gibi oynuyorum ton yazıyorum eğlenceli oluyor.Tek eksisi biraz ufak.Ben gibi ayağınız 44 numaraysa ve kocaman botlar giyiyorsanız kullanmak zor ama onun dışında çok kaliteli bir alet.

Merhaba, blackstar ht metal amfiyi boost'lamak için hangi pedalı önerirsiniz? Mxr fullbore var bende, blackstar ht distx pedal ile kullanıyordum, tonlar güzeldi ama ht metal amfiye geçince mxr biraz fazla baskın geldi. Biraz daha tight sound sağlayan bir pedal önerisi fena olmaz.

Blackstar ht metal 5 amfiyi peavey invective tonlarına taşıyacak analog bir pedal önerebilir misiniz? Behringer eq pedalı var elimde. Midleri boostlayınca ton biraz daha iyileşiyor ama amfinin kendi tonları daha bir dolgun gibi, eq pedalını sevdim ama tam anlamda istediğim sonucu alamadım gibi de.
Tube screamer 9dx alacağım denemek için ama istediğimi verir mi, pek sanmıyorum. Mooer blues mood önerilmiş, tube screamer önerilmiş ht metal 5 için, daha önceki mesajları okumaya çalıştığımda bunları gördüm.

Kısaca peavey invective tanıtım videolarında görülen tonları almak istiyorum. Dijital processor falan almayacağım, sadece uygun fiyatlı 2-3 binlik pedallar ile biraz daha drive'ı şekillendirme peşindeyim.

Geri