Abartı Ilanlar

30k'ya koysa bile hemen satılıp satılmayacağı belirsiz bir gitarı sırf perdelerini değiştirdiği için 80k'ya satmaya çalışmak...

Pardon, bir de coil tap taktırmış.
"çok çok büyük konser sahnelerinde bir kez bile Rodi lere teslim etmeden özenle kullandım." çünkü rodim yoktu... 😂

Dosyalar

• IMG_2115.jpeg
    IMG_2115.jpeg
    486.6 KB · Gösterim: 26
Bu gitar pahalı ama Asım Can Gündüzün gitarı. Türkiye’de herhangi bir gitar müziği olmayan dönemde çatır çatır Blues çalıp Amerika’da yıllarca sahne almış, Frank Zappa’nın bile gitar hediye ettiği birisi. Alan kişi koleksiyonerlik alıyordur bunu merak etmeyin. Ayrıca adam Hatay’da depremzede olduğu için koleksiyonunu satıyor. Yani kendisi de bu gitarın alınmasının ilk sebebinin çalınmak olmadığını biliyor. Pahalı mı evet ama değer mi konusuna girmeyelim.

Bu gitar pahalı ama Asım Can Gündüzün gitarı. Türkiye’de herhangi bir gitar müziği olmayan dönemde çatır çatır Blues çalıp Amerika’da yıllarca sahne almış, Frank Zappa’nın bile gitar hediye ettiği birisi. Alan kişi koleksiyonerlik alıyordur bunu merak etmeyin. Ayrıca adam Hatay’da depremzede olduğu için koleksiyonunu satıyor. Yani kendisi de bu gitarın alınmasının ilk sebebinin çalınmak olmadığını biliyor. Pahalı mı evet ama değer mi konusuna girmeyelim.
Açıklamaya yazılmamış maalesef bilemedim kusura bakmayın :/

Hocam diğer sky serileri 30 civarında satılıyor.Hangi seri veya farkı var mı bilemiyorum tabii.
SE silver sky Endonezya üretimi. Bu seriler Amerikan. Ki onda da iki fabrika var. S2’yi üreten fabrika ile silver sky üreten fabrika da aynı değil. Gibson’un normal ve Memphis fabrikaları gibi düşünelim. Ha şöyle bir şey var ki bu fiyatlara çıkıyorsam PRS yerine Custom Shop fender alırım. 140 bine de var, 180 bine de var. Gitarın kendi fiyatı abartı. PRS bu gitarı American Ultra Luxe fiyatından pahalıya satıyor. Ancak piyasam bu ve talep edenim var diye satıyorsa ve alıcısı varsa fiyatı budur. Arkadaşın verdiği fiyat ise sıfır Fender American Pro fiyatı neredeyse. Ağaç işçiliği, manyetik işçiliği falan farklıdır belli ki bu fiyatı talep ediyorlarsa. Ancak bir Custom Shop fender veya Custom Shop ustası Suhr gibi adamlar varken PRS de ne bileyim…

Açıklamaya yazılmamış maalesef bilemedim kusura bakmayın :/
Yok estağfurullah. Abartı diye burada yazılınca bu forumu okuyan gençler nedir bilmeden gidip saçma sapan yorumlar yazıp satıcıyı terörize edebiliyor. Adam depremzede olduğu için buna cevap verme ihtiyacı hissetmiştim. Hani bilen olmaz, satıcının acısını artırmayalım diye. Yoksa bilmeyenlere kazık atarım düşüncesiyle satılan, yalan yanlış bilgilerle dolu ilanların ifşa edilmesinden yanayım ben de.

SE silver sky Endonezya üretimi. Bu seriler Amerikan. Ki onda da iki fabrika var. S2’yi üreten fabrika ile silver sky üreten fabrika da aynı değil. Gibson’un normal ve Memphis fabrikaları gibi düşünelim. Ha şöyle bir şey var ki bu fiyatlara çıkıyorsam PRS yerine Custom Shop fender alırım. 140 bine de var, 180 bine de var. Gitarın kendi fiyatı abartı. PRS bu gitarı American Ultra Luxe fiyatından pahalıya satıyor. Ancak piyasam bu ve talep edenim var diye satıyorsa ve alıcısı varsa fiyatı budur. Arkadaşın verdiği fiyat ise sıfır Fender American Pro fiyatı neredeyse. Ağaç işçiliği, manyetik işçiliği falan farklıdır belli ki bu fiyatı talep ediyorlarsa. Ancak bir Custom Shop fender veya Custom Shop ustası Suhr gibi adamlar varken PRS de ne bileyim…
O kadar param olsa bir sürü meksika strat alıp modifiye ederim bendeki vizyon bu :D

O kadar param olsa bir sürü meksika strat alıp modifiye ederim bendeki vizyon bu :D
Şöyle ki gitar ağacı konusunda sorun olur. Mesela bir gitarın her aksamını değiştirebilirsin ama ağacı değiştiremezsin. Benim bildiğim yıllarca fender Meksika’lar 3 parça ağaçtan Amerikanlar ise 2 parça ağaçtan üretildi. Kalitesiz gitarlara girmiyorum bile. Suntadan üretilen Squier gitarlar var öyle düşün. Gitarlarda tek parça ağaç çoğunlukla nadir bir durumdur ve çok değerlidir. Yıllar geçer, fretler erir değişir, manyetikler, tunerlar vs vs hepsi değişir ama asıl parça ağaç sabittir. O yüzden ben mesela ağaca takılan birisi olduğum için Yamaha gitarların kullandığı bu ağaca göre tepki olayı beni cezbeder. IRA deniyordu sanırım. Bu en temel parçanın iyi inşa edildiği iddiasını taşır çünkü. Fiyat performans gitarlar vardır, ucuz gitarlar vardır bir de cidden kaliteli üretimler vardır. Fiyat performans gitarlarda işte bu iyi üretilmiş ağaç olayına daha dikkat etmek gerek. Meksika fenderleri kötülemiyorum asla. Modifiye edersen çok güzel sonuçlar da verir. Ancak bir gitarın değeri sadece manyetik yapısı, akşamları veya çıkan ses değildir. Bazen onu var eden asli unsur olan ağacın kalitesi dolayısıyla on binlerce dolar verebilir bir adam. Ha ben tercih etmem. Onun yerine Uzakdoğu üretimi gitarların özellikle Japon ve Kore, ağaç yapısı gereği fiyatları şişirilmiş gitarlara göre daha iyi işçiliği olduğunu düşündüğümden iyi bir Uzakdoğu gitar bakarım. Tabi hepsi tercih…

Geri