Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

Nux Atlantic Delay & Reverb
Pedalboard’u dağıttıktan sonra amfinin yanında takılmalık effect pedalı olarak bu arkadaş iyi gider diye düşündüm.
Cruch, Distortion amfiden delay & reverb atlantic’ten… bakalım nasıl olacak
85932D28-2D7E-405B-9A6B-A1533BAAFF14.jpeg

Plımes bayağı piyasa standardı en iyisi gibi görülüyor forumlarda? Sizin yorumunuz nasıl?
Plumes'u GAS ile aldım.
TS modellerinden farklı olarak 3 farklı ''Clipping'' modu bulunuyor (Symmetrical - Asymmetrical ve No Clipping olarak).
Genel olarak clean boost olarak kullanıyorum. Kötü olmamakla birlikte, TS9 veya TS808'i olan birisi için gereksiz bir hamle ama denemek, evde bulundurmak için alınabilir.
Clean boost için biraz daha versatil gibi, alt tellerde biraz daha tane tane duyulmasını sağlıyor (Ama bunu zaten pek çok clean boost yapan bir pedal da yapmakta).
Özetle yapması gerekeni yapıyor ama benim farkettiğim çok bi extra katmıyor tona.

Edit: Sizin bahsettiğiniz gibi piyasa standartı/kaliteli malzemeler ile üretiliyor. Sağlam bir pedal. Ama en iyisi kısmı göreceli tabi yurtdışı fiyatı olan 100$'lar düşünülünce, 2 katı fiyatındaki benzer ürünler ile boy ölçüşebiliyor. Fiyat/Performans olarak başarılı fakat ''Any other boost pedal'' özetle.

Plumes'u GAS ile aldım.
TS modellerinden farklı olarak 3 farklı ''Clipping'' modu bulunuyor (Symmetrical - Asymmetrical ve No Clipping olarak).
Genel olarak clean boost olarak kullanıyorum. Kötü olmamakla birlikte, TS9 veya TS808'i olan birisi için gereksiz bir hamle ama denemek, evde bulundurmak için alınabilir.
Clean boost için biraz daha versatil gibi, alt tellerde biraz daha tane tane duyulmasını sağlıyor (Ama bunu zaten pek çok clean boost yapan bir pedal da yapmakta).
Özetle yapması gerekeni yapıyor ama benim farkettiğim çok bi extra katmıyor tona.

Edit: Sizin bahsettiğiniz gibi piyasa standartı/kaliteli malzemeler ile üretiliyor. Sağlam bir pedal. Ama en iyisi kısmı göreceli tabi yurtdışı fiyatı olan 100$'lar düşünülünce, 2 katı fiyatındaki benzer ürünler ile boy ölçüşebiliyor. Fiyat/Performans olarak başarılı fakat ''Any other boost pedal'' özetle.
Tslerden çok beklentim yok açıkcası, zamanında bayağı takmıştım ts10 ts808 filan hatta super signa drive sanırım en beğendiğim modellerdendi ts için. En sonunda düz tshw koydum boarda dümdüz blues drive olarak kullanıyorum boost işini klona bırakarak. Merak ettiğim ama artık sanırım imkansız olan tsv808 var sadece.

Sizde de tek fotoda üç tane ts görünce fikrinizi almak istedim. Açıkcası bu islerde less is more olayını daha çok hissediyorum arrık. Plumes da gördüğüm kadarıyla forumlarda bayağı en işlevseller arasında sıyrılıyor ama dediğinize katılıyorum. Spesifik olarak diğerlerinden ayrılan bir özelliğini gördüyseniz diye sormak istedim özellikle. Güle güle kullanmanız dileğiyle.

Tslerden çok beklentim yok açıkcası, zamanında bayağı takmıştım ts10 ts808 filan hatta super signa drive sanırım en beğendiğim modellerdendi ts için. En sonunda düz tshw koydum boarda dümdüz blues drive olarak kullanıyorum boost işini klona bırakarak. Merak ettiğim ama artık sanırım imkansız olan tsv808 var sadece.

Sizde de tek fotoda üç tane ts görünce fikrinizi almak istedim. Açıkcası bu islerde less is more olayını daha çok hissediyorum arrık. Plumes da gördüğüm kadarıyla forumlarda bayağı en işlevseller arasında sıyrılıyor ama dediğinize katılıyorum. Spesifik olarak diğerlerinden ayrılan bir özelliğini gördüyseniz diye sormak istedim özellikle. Güle güle kullanmanız dileğiyle.

''Less is more'' konusunda kesinlikle katılıyorum size. Zaten fotoğrafta gördüüğünüz pedalları toplama sebebim board'da kullanmak değil, koleksiyona katmak.
Tabi ara ara farklı tatlar için değişiklik yapıyorum ama TS Fortin moded, Tempest ve Grind ara ara board'da yerlerini alıyorlar.

Fakat bir metalci için bana göre en iyi ve en fonksiyonel boost pedalı Horizon Devices - Precision Drive. İnanılmaz versatil, 6-7-8 telli gitarlar için her range'de ''Attact''mode tight tonlar alınabiliyor. Aynı zamanda üzerindeki Noise gate ise oldukça işlevsel. Fakat Plumes'in fiyatının 2,5katı :)

• Bu benim emektar büyük setup:2 adet mooer mini expression (biri volume diğeri wah/whammy olarak g-system'i kontrol ediyor)
  • Drive ünitesi TC Electronic Nova Drive (midi-thru ve loop'tan g-system'e bağlı, preset bazlı değişiyor)
  • Boss AC2 (akustik gitarımsı işleri bu şekilde hallediyorum, loop'tan g-system'e bağlı)
  • Son loop'ta Mooer Radar power amp. sim, kabin sim. ve mic. sim. işini üstleniyor ve ek olarak MS-Pozitron yapımı BBE Sonic Maximizer Klonu
  • 5 adet preamp pedalım var (sadece preamp modellemsi olan pedallar, power amp veya cab. sim. özellikleri yok);
    Joyo Clean Glass (fender tip)
    Joyo Orange Juice (orange tip)
    Joyo Rushing Train (vox tip)
    Joyo Golden Face (marshall tip)
    Joyo Boogie Master (mesa tip)
  • Ana Kontrol ünitesi TC Electronic G-System
  • Board'un altında Mooer micro power modeli power supply mevcut (pedalların bazıları mooer power supply'dan bazıları g-system'den güç alıyor)

Amfi kullanmıyorum. (direkt olarak iki adet Yamaha HS7 referans monitöre gidiyor)

IMG_1066.jpg

NOT: Üzülerek de olsa, taşınma nedeniyle bu emektar büyük setupı dağıtıyorum. Daha portatif bir setup dizdim kendime.

Bu da seyyar, küçük, minimal setup;
  • Jim Dunlop Crybaby 535Q
  • TC Electronic Polytune 2 Noir (mini)
  • Mooer Yellow Comp
  • Mooer Preamp Live (Akustik sim, noise gate, amp. sim, cab. sim, mic. sim, drive ve boost işlerini bu arkadaş yapıyor)
  • Mooer Ocean Machine (preamp live'ın send/return ve MIDI socketlerinden bağlı)
  • Mooer Micro Power Power Supply (boardun altında gizli)
  • İkea Brada (laptop standından keserek yaptığım hafif pedalboard)
Amfi kullanmıyorum, Yamaha HS7 monitörlere bağlı.
IMG_1868.jpg

IMG_1869.jpg

Geri