Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Watt killer’ı herhangi bir şekilde sinyal zincirime sokmam.

Herhangi bir attenuator bile öyle fısıltı seviyesine düşürmüyor, amacı zaten fısıtlı seviyesine düşürmek değil.

Zamanında bu forumda da bazı zat-ı muhteremler higain amfilerle de “dostum power tube kırılması” “wow attenuator kullanmalısın gibi” ezbere laflarla saçmaladıkları için iyice bu yanılgı oluştu.

Yüksek tv sesinden bir miktar daha yukarıda oluyor attenuator ile, aile evinde çalınmaz, apartmanda çalınmaz, fısıltı seviyesine düşmez.

Ben halen classic 30 derim.

Attenuator, kabin, JTM45 derken o bütçe 140 binlere yaklaşır.

jtm45 artık zaten hiç düşünmüyorum ama blues jr ile classic 30 arasındayım sizce neden classic 30 blues jr yerine daha düşük watt değerine sahip olması yüzünden biraz sıcak bakıyorum
Watt killer’ı herhangi bir şekilde sinyal zincirime sokmam.

Herhangi bir attenuator bile öyle fısıltı seviyesine düşürmüyor, amacı zaten fısıtlı seviyesine düşürmek değil.

Zamanında bu forumda da bazı zat-ı muhteremler higain amfilerle de “dostum power tube kırılması” “wow attenuator kullanmalısın gibi” ezbere laflarla saçmaladıkları için iyice bu yanılgı oluştu.

Yüksek tv sesinden bir miktar daha yukarıda oluyor attenuator ile, aile evinde çalınmaz, apartmanda çalınmaz, fısıltı seviyesine düşmez.

Ben halen classic 30 derim.

Attenuator, kabin, JTM45 derken o bütçe 140 binlere yaklaşır.

jtm45 artık zaten hiç düşünmüyorum ama blues jr ile classic 30 arasındayım sizce neden classic 30 blues jr yerine daha düşük watt değerine sahip olması yüzünden biraz sıcak bakıyorum

Watt değeri tek başına bir şeyi göstermez, watt ve ses şiddeti değerleri doğrusal orantılı değildir.

100 watt amfi, 50 watt’ın yaklaşık 1,4 1,3 katı fazla ses verir. 5 watt lambalı amfi bile evde can sıkabilir, 100 watt bile ondan daha rahat kullanılabilir.

Blues JR fazla tizliği yüzünden benim ilk seçimim olmaz, classic 30 da iyi kötü bir drive kanalı da olacak. Ton yelpazesi açısından avantajlı.

Evde öğrenme süreci için kullanıcam hangi amfiyi önerirsiniz

Cool Music 25R - Fender Frontman 10 G - Marshall MG10G - Boss KTN-MINi - Blackstar Id:core 10 v3 - İbanez İBZ10GV2-U

Bende 5w amfi var evde ses 2'den yukarı cıkamıyor sizler nasıl bakabiliyorsunuz 30w amfilere hayret ediyorum
Bahsedilen amfiler ID:Core 10-20-30... zaten transistörlü amfi ve ses de lineer olarak artmaz. 30 watt, 5 watt'ın 6 kat yüksekliğinde değildir ve en önemlisi Master Volume ile fısıltı gibi bile çalınabilir. Lambalı amfilerde biraz daha farklı durum ama onda bile evde 100w ile çalan var, neden olmasın.

Evde öğrenme süreci için kullanıcam hangi amfiyi önerirsiniz

Cool Music 25R - Fender Frontman 10 G - Marshall MG10G - Boss KTN-MINi - Blackstar Id:core 10 v3 - İbanez İBZ10GV2-U
Şu saydıklarından Core ve KTN hariç suratına bakmam... öğrenmek için Core. KTN biraz daha pratiklik odaklı, sağa sola gidip egzersiz için taşıması kolay. Core daha kapsamlı bir amfi.

Geri