Ses kartim beni tatmin etmiyor

Arkadaslar merhaba. Audient id 14 mk2 diye bi ses karti aldim ama aldigim sound 1000 liralik amfilerden farksiz beni gitardan soguttu. Piyasasi 9 bin tl civarinda olan bir cihazdan nasil boyle kotu bi sound alabilirim anlamiyorum. Ya da benim bilmedigim bi ekipman mi var baglamam gereken yada pluginlerden mi kaynaklaniyo. Pek bi bilgim yok acikcasi ses kartlari hakkinda bana bi yol gosterin

Arkadaslar merhaba. Audient id 14 mk2 diye bi ses karti aldim ama aldigim sound 1000 liralik amfilerden farksiz beni gitardan soguttu. Piyasasi 9 bin tl civarinda olan bir cihazdan nasil boyle kotu bi sound alabilirim anlamiyorum. Ya da benim bilmedigim bi ekipman mi var baglamam gereken yada pluginlerden mi kaynaklaniyo. Pek bi bilgim yok acikcasi ses kartlari hakkinda bana bi yol gosterin
Aynı ses kartını kullanıyorum birkac aydır. Presonus studio kullanıyordum daha önce, ki çok iyi bir karttir, ondan biraz daha iyi kesinlikle. Bence siz referans monitor ve kullandığınız daw / vst'lerin kalitesini arttırmaya çalışın.

Sizin cevabınız sorunun içinde hersey bilgiyle alakalı çok çok iyi ekipmanlarla mutsuz oldum zamanında.

Kullandığın monitörü, plugin'i ve kötü sesten kastettiğin şeyi detaylandırırsan tabi ki yardımcı oluruz.

Usta 7 yillik bi laptopla kullaniyorum bir de 100 liraya aldigim hoporlar var .d
Ses kartınız gayet kaliteli ve belli bir standartın üzerinde bir ürün. Ancak tek başına tabi ki mucizeler yaratamaz. İyi bir kulaklığa ya da referans monitöre ihtiyacınız var. Ayrıca efektleri pluginlerden alıyorsanız sizin için doğru ve tarzınıza uygun pluginler kullanmalısınız.

Ses kartınız gayet kaliteli ve belli bir standartın üzerinde bir ürün. Ancak tek başına tabi ki mucizeler yaratamaz. İyi bir kulaklığa ya da referans monitöre ihtiyacınız var. Ayrıca efektleri pluginlerden alıyorsanız sizin için doğru ve tarzınıza uygun pluginler kullanmalısınız.
iyi bi kulaklıktan kastınız nedir hocam ismi ne olarak geçiyo ve kaç bin civarı bir kulaklık almam beni tatmin eder

iyi bi kulaklıktan kastınız nedir hocam ismi ne olarak geçiyo ve kaç bin civarı bir kulaklık almam beni tatmin eder
Hocam bence 100 liralık hoporlörden sonra ne alsanız sizi tatmin eder. Ancak tabi alabileceğiniz kulaklık tamamen ayıracağınız bütçe ile alakalı. Ben AKG K240 kullanıyorum, memnunum. Bu AKG K serisinin daha alt ve daha üst modelleri var. Bütçenize göre seçebilirsiniz. Tecrübe etmedim ama @vintagestrat 'ın tavye ettiği Beyerdynamic modelinin de baya önerildiğini duydum. Ancak ben eğer ortamınız müsait ise kulak sağlığınızı da dikkate alarak kulaklıktan önce referans monitör almanızı öneririm. Hatta en düşük bütçe ile Presonus Eris 3.5'i şiddetle öneririm.

Geri