Headrush Prosesör Bilgi Paylaşımı

Kulaklıktan olabilir o zaman. Behringer BH470 gibi dandik bir kulaklık kullanıyorum.
Hocam kulaklık ile "Global EQ" seçeneğini kullanıyor musunuz? İnternette bakınca 30 - 1000 Hz frekans aralığında aşırı tepki veren bir kulaklı olduğu okunuyor sağlanan grafiklerden, EQ'yu kullanıyorsanız bu aralığı kısınca sonucunuz nasıl değişiyor?

Dosyalar

• Screenshot_2024-01-22-17-27-13-526-edit_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-01-22-17-27-13-526-edit_com.miui.gallery.jpg
    137.1 KB · Gösterim: 38
Selamlar.Headrush Prime kullanan arkadaşlara bir sorum olacak.Ben sahnede 80'ler glam metal çalacağım.Malum bolca flanger phaser delay reverb ne var ne yoksa kullanıyoruz.Bu aletlerde aynı preset üzerine bir kaç tane pedalı koyup onları ayrı ayrı şekilde açıp kapama özelliği var mı ?

merhaba benim de bir sorum olucak. Headrush mx5 sahibiyim, ton konusunda sıkıntı yaşıyorum. Yazdığım tonları kulaklıkla dinlerken farklı hoparlörle dinlerken farklı duyuyorum. Hoparlör dediğim sony'nin sinema sistemi, kulaklıkta audio technica mx40. Sahnede kullanıcağım ton için hangisini baz almam lazım ?

Selamlar.Headrush Prime kullanan arkadaşlara bir sorum olacak.Ben sahnede 80'ler glam metal çalacağım.Malum bolca flanger phaser delay reverb ne var ne yoksa kullanıyoruz.Bu aletlerde aynı preset üzerine bir kaç tane pedalı koyup onları ayrı ayrı şekilde açıp kapama özelliği var mı ?
Ekstra pedal bağlamadım ama,kendi pedalı ve ex pedalı switche atayabiliyorsun.

merhaba benim de bir sorum olucak. Headrush mx5 sahibiyim, ton konusunda sıkıntı yaşıyorum. Yazdığım tonları kulaklıkla dinlerken farklı hoparlörle dinlerken farklı duyuyorum. Hoparlör dediğim sony'nin sinema sistemi, kulaklıkta audio technica mx40. Sahnede kullanıcağım ton için hangisini baz almam lazım ?
İki ses çıkışı o kadar farklı parametre ki,sahnede hangi ses sistemi varsa orada ki prova doğru ses olacak bence 😊

Tabi ki çok fark oluşacak. Bana kalsa kulaklık ile hiç denemeyin eğer sahnede çalınacak ise. Sürücülerin boyutları + farklı speaker farkı burada ortaya çıkıyor dağlar kadar fark var bence 2 ton yazın. :)

Hocam kulaklık ile "Global EQ" seçeneğini kullanıyor musunuz? İnternette bakınca 30 - 1000 Hz frekans aralığında aşırı tepki veren bir kulaklı olduğu okunuyor sağlanan grafiklerden, EQ'yu kullanıyorsanız bu aralığı kısınca sonucunuz nasıl değişiyor?
Selamlar.

Kulaklığı değiştirdim Behringer yerine Beyerdynamic DT 770 aldım prosesör çağ atladı resmen şimdi istediğimi alabiliyorum, çok teşekkürler.

Soundmagic e80c 50 ohm üstü kulakiçi telefon için.
Dt770 pro 80 ohm. İkiside çok iyi
Evet not edeyim 80 ohm altı telefon tablet gibi basit durumlar için. Güçlü bir ses kartı vs için 250' ye güvenemedim hatta Headrush sürer mi baktım teknik specslerde yazmıyor. 80 alayım garanti olsun dedim, mis gibi sürdü almak isteyenlere duyurulur.

hocam kolay gelsin herkese ben bu markanın pedalboard modelini almak istiyordum bütçeme uyan bu malum ögrenciyiz 25 bine bulabildim ikinci elden, ama forumda kimse pedalboard modelini konuşmuyor mx5, core, prime vs derken çözemedigim bir şekilde herkes bu modellerden söz ediyor. Kötü bir yanı var mıdır almak istedigim prosesörün? Ya da bu diğer modeller karşısında çok sırıtan eksiklikleri ? Duruma göre ikinci el bir prime için bütçemi zorlayacağım. Teşekkür ederim

iyi yanı kötü yanı bilemeyiz... senin amacın ne?
sahneye çıkacaksan pedal ve düğme bolluğu işine yarayabilir ama evde masaüstünde çalacaksan neredeyse aynı işi mx5 de yapıyor... burada çok konuşulmaz çünkü Prime ve Core ile ciddi ilgi görmeye başladı marka, Gigboard sahibi olan bile sayıca azdı...

ben lead gitar çalıyorum ve hemen ayağımın altında fazlaca footswitch olması benim için önemli , sahne için kullanacağım. ve tabii tonlara çok önem veriyorum daha önce hiç prosesör kullanmadığım için emin değilim tam olarak nasıl bir yol izlemem ne alıp almamam gerektiğinden o yüzden bütçemin yetebileceği en üst şeyi almak istiyorum. normalde pedalboard modeli cazip gelmişti gözüme ama burada hiç bahseden vs görmeyince ve prime ile core serisi bu kadar rabet görünce acaba bir sorun mu vardır diye düşünmedim değil pedalboard soundlarında

Geri