15.000₺'ye kadar Elektro Gitar Önerisi

Merhabalar, yakın zamanda gitara başlamak istiyorum ve 15k kadar gitar bütçem var. Şuan kafamda Ibanez AZES HSS var fakat sizin önerebileceğiniz daha iyi bir gitar var mıdır? Başlangıçta gitara o kadar para verme diyebilirsiniz ama normal şartlarda maddi durumum iyi değil elime toplu bir para geçecek o yüzden almışken iyi bir şey alıp yıllarca kullanayım istiyorum. Amfi olarakta Blackstar ID Core 10 V3 düşünüyorum

Merhabalar, yakın zamanda gitara başlamak istiyorum ve 15k kadar gitar bütçem var. Şuan kafamda Ibanez AZES HSS var fakat sizin önerebileceğiniz daha iyi bir gitar var mıdır? Başlangıçta gitara o kadar para verme diyebilirsiniz ama normal şartlarda maddi durumum iyi değil elime toplu bir para geçecek o yüzden almışken iyi bir şey alıp yıllarca kullanayım istiyorum. Amfi olarakta Blackstar ID Core 10 V3 düşünüyorum
Ne tür müzik dinlersin bilgi verirsen daha iyi öneri sunabiliriz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ne tür müzik dinlersin bilgi verirsen daha iyi öneri sunabiliriz.
Çoğunlukla hard rock ve grunge dinliyorum. Gitar aldığımda tahminen genellikle o ikisini çalacağım ama ara sıra farklı türleri de çalmak isteyebilirim. Katkısı olur mu bilmiyorum ama sevdiğim gruplar şu şekilde: Nirvana, Guns N' Roses, Queen, Nirvana, mor ve ötesi, Deep Purple, Linkin Park.

Ibanez ucuzladıkça kötüleşen bir marka... ülkesi önemli değil, Premium serisi de mesela Endonezya ama oldukça iyi gitarlar ... ama hem Endonezya veya Çin, hem ucuz Ibanez uzak durmak lazım.
Sire ise az bilinen ama fiyatının çok üstünde işçilik ve kalitesi olan sürpriz bir marka. Forumda Sire için başlık açılmıştı - ben bile açmış olabilirim hatta... bir bak oraya da fikir verir.
Üstteki ilanla bir ilgim yok ama gitarı sorarsan Cort S2900 de gayet güzel bir gitar. Kore üretimi Cort da Sire gibi "underdog" tabir edilen gizli cevherlerdendir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ibanez ucuzladıkça kötüleşen bir marka... ülkesi önemli değil, Premium serisi de mesela Endonezya ama oldukça iyi gitarlar ... ama hem Endonezya veya Çin, hem ucuz Ibanez uzak durmak lazım.
Sire ise az bilinen ama fiyatının çok üstünde işçilik ve kalitesi olan sürpriz bir marka. Forumda Sire için başlık açılmıştı - ben bile açmış olabilirim hatta... bir bak oraya da fikir verir.
Üstteki ilanla bir ilgim yok ama gitarı sorarsan Cort S2900 de gayet güzel bir gitar. Kore üretimi Cort da Sire gibi "underdog" tabir edilen gizli cevherlerdendir.
Bahsettiğim Ibanez 12.300₺ pekte ucuz değil sanki hocam

alımgücü veya bütçe kişisel bir şey ...
enstrüman dünyası gözüyle bakarsak 350 usd bandında bir gitar bu ve evet ucuz bir gitar... fiyat kalite besin zincirinin son olmasa bile alt halkalarından biri

Yamaha pacifica112 j veya yamaha pqcifica112v bakalibilrsin
Aralarındali fark yamaha 112j de seramik manyetikler varken 112v de alnico manyetikler var

Fujigen veya Schecter traditinol Hss strat bak derim. Ibanez Premium, Prestige, Genesis, İron Label, Axion Label gibi 700 dolar bandının üzerindeki gitarları güzel, çalınabilir aletler sadece. Squiere Hss stratta bulursun o paraya güzel bişey. Ama sıfır değilde ikinci el temize yönel 15k bütçe ile artık sıfır gitar alt model Fujigenler dışında hiç bir mantıklı seçenek yok. Fujigen niye diyorum Japon işçiliği, fretleri filan çok düzgün işlenmiş oluyor var bende birtane Fujigen Tele acaip süper gitar, Meksika Fender Stratımda var mesala onu da çok seviyorum ama Fujigen daha lezzetli geliyor.

Geri