Alınası / Yapılası / Serbest Kürsü ama Yararlı

* Güne gülerek başlamak.
* İnsanları her yönleri ile tanımaya çalışmak,ondan sonra güvenmek.
* İnsanlara sadece mevkisi,parası,güzelliği veya ünü için değer vermemek.
* Şu anda sağlıklı olduğun için ya da isteklerine ulaşacak gücün olduğu için şükretmek..ancak bu yerinde say demek değil tabiki.
* Her çeşit fikre saygı duymak.
* İnsanların içinde bulundukları durumları anlamaya çalışmak(empati)
* Hiçkimseyi hor görmemek,kınamamak,ayıplamamak(kimin ne olacağı belli mi?)
* İçinden geçenleri söylemek içinde tutmamak(bunu yaparken de biraz süzgeçten geçirirsek iyi olur)
* Sonsuza kadar yaşayacakmışız gibi çalışıp,yarın ölecekmişiz gibi yaşamak.

Sonu gelmeyeceğini düşünsen bile, başla.

Kazanmayı düşünmeden ilerle, kaybetmezsin

Çok geçe kalma, uykusuz gezemezsin. (dalgasına yazılmış gibi duruyor belki ama bir düşününce... )

...

acı çeken insanlardan, onların acılarını dindirememekten, yorulduğumda karşımdaki insanlara kızmaktan,Tam şarkılarımın ortasında kitlenen bilgisayarımdan, bazı şeyleri düşünmenin, düşünmemekten zor oluşundan bıktım...

Strange Fruits filminin final sahnesindeki ''the flame still burns'' şarkısını dinlemeyi,Tus sınavına çalışmamı istesede her toplanışımızda grup elemanlarıma pasta börek yapan annemi, ve yıldızların gölgesini seviyorum

-Teknoloji iyidir. Ama eger kendi hayal dünyani yansitacaksan. Onun sana sunduklariyla bir yere varamazsin

-Sonunu getiremeyecegin sarkiya baslama. Yüzlerce yarim yamalak introm var oradan biliyorum:)

-Düzenleme isine , hayatinin sonuna kadar devamli yeni cihazlar almaya hazir olup olmadigina karar vermeden girme

-Stevie Ray Vaughan ( Clapton' in o ucaga binmesini tercih ederdim)

-Babamin ölümü (ölümün gercekligini kavradigim zamandi ve hayata bakis acimi kökten degistirdi)

-Angus Young (basit cümleler, pentatonik ve blues-scale gamlariyla, safligin güzelligini ortaya koymasiyla)

-Tech21 amfim ( daha ne diyeyim, daha iyisi yok bence)

aklima geldikce yazarim

Murat Engin'den inciler;

1-Dünya benim etrafımda dönmüyormuş.15 yaşımda çalışmaya başladığımda öğrendim.Biraz geç oldu ama keşfettik.(herhalde)

2-Sen ben farketmez.Herkes bir.
İnsana en büyük kötülüğü kendisi yapar.

3-Şeytan filmini seyrettikten sonra insanın uykusunda yürüdüğünü keşfetmek. :evil:

4-Korg M1 i pembeye boyatmak kötü fikirmiş.

5-Kazık yedikten sonra kazık atmayı değil kazık yememeyi keşfetmek. :?

6-Kruzweill la Kuruçeşme'den Harbiye'ye yürümek zor bir işmiş. 8O

7-Amadeus ......

8-Sami Hatipoğlu.

9-Erzincan Depremi.

10-Nedenlerin niçinini,niçinlerin nedenini anlamaya çalışmak. :idea:

11-Dost bildiğini dost,düşman bildiğini düşman görmemek gerekliliğini keşfetmek.

12-Paylaşımın gerekliliğini görmek.

1- Paul Gilbert ( Bu adamda nerden çıktı)

2- Halford (Yok boyle bir Vokal onu Manchester de izleyince daha da iyi anladım çıglıkları halen kulagımda yankılanıyor)

3- Uzak (Wien)

4- Yakın (USA)

5- Uni (ah nerden geldi aklıma şimdi canım sıkıldı hazırlamam gereken ödevler var vakit yok)

Geri