Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Solak Fujigen lliad (JIL2ASHDE664RL/OPW)

Müzikal anlamda tam bir amatör olsam da teknik anlamda biraz birşeyler bilirim ve nacizane birkaç kelam ekleyeyim.

işçlik bu güne kadar aldığım Ibanez, Schecter, Epi ve Meksika Fenderlerin yanında kusursuz nitelikte diyebilirim. Meksika Fender harici hepsi kore üretimi idi. Geldiğinde manyetikler ve pickguard üzerinde folyolar vardı, söktüm.
Schecter Banshee EMG 81/85 li gitarım bundan daha nasıl denir bilmiyorum, yumuşak gibiydi. Fishman AB1 ve CB1 baya shredci işi, fakat clean olarak da tahminimden yumuşak geldi. Push pull ile bölünce baya baya single manyetiğe dönüyor.
Alet fabrikasyon olarak Drop C geliyor. Pinch harmonikli bişeyler denedim, tepki çok hoşuma gitti.
Gövde üzerindeki cilalı bir boya yok, yağlı boyayı kalasa sürmüş gibi sürmüşler :) Çizilme derdi daha az olacak gibi. Pickguar da mat bir malzeme, o da daha uzun uzun gider gibi.
3.jpg
2.jpg

1.jpg

Selam arkadaşlar neredeyse hepimizde kendimize özel bir gitar var.. Bir kaçında özel yapılmış işlemler var... gelin resimlerimizi paylaşalım ilk resim benden.....
RG 2570e vsl ;

Yönetici notu: Lütfen resimlerinizi başka sitelere değil, bu forumun "Dosya Yükle" seçeneğini kullanarak turkrock.com'a yükleyin. Diğer sitelerdeki resimler bir süre sonra siliniyor.
Ibanez Grg 7221 . Kendisine henüz alışamadım elim hep 7.tele gidiyor diye :)

Dosyalar

• Snapchat-682674639.jpg
    Snapchat-682674639.jpg
    588.2 KB · Gösterim: 94
Çok derin incelemedim henüz... bunlar sanırım ilk Meshuggah ile isimlerini duyurdular. 7-8 tel olunca öne çıkan bir marka. İlk izlenimim hiç çamurlanmıyorlar, clean'ler temiz ve drive'da da kütür kütür manyetikler. Gitar standart B bu arada. harmonikler filan da cısıl cısıl... Pegasus, Sentient, Black Winter gibi bazı modellerde bu hissi alamamıştım.

Gretsch gitarlara hiç ilgim olmadığı halde yakınlarımda birisi uygun fiyata sıfır kondüsyonda satıyordu bu arkadaşı. Denemeden ya allah diye aldım bir anda. Modeli “G2215 P90 Streamliner Junior Jet Club”.

Müzmin çaylak kategorisinde olan şahsım için memnun edici oldu şimdilik. Rengi bu tonlarda olan her gitara (sonic blue, shell pink, surf green vs.) zaafım olduğundan 2-0 önde başladı. Epeydir P90 da denemek istediğimden iyi denk gelmiş oldu her açıdan. Tek kafama yatmayan konu elimdeki Squier’ın en alt serisinden olan gitarın klavyesi daha rahat geliyordu bana, herhalde perde çeşidi ya da radius ile ilgili olsa gerek. Neyse alışılır herhalde :)

IMG_2245.jpeg

Gretsch gitarlara hiç ilgim olmadığı halde yakınlarımda birisi uygun fiyata sıfır kondüsyonda satıyordu bu arkadaşı. Denemeden ya allah diye aldım bir anda. Modeli “G2215 P90 Streamliner Junior Jet Club”.

Müzmin çaylak kategorisinde olan şahsım için memnun edici oldu şimdilik. Rengi bu tonlarda olan her gitara (sonic blue, shell pink, surf green vs.) zaafım olduğundan 2-0 önde başladı. Epeydir P90 da denemek istediğimden iyi denk gelmiş oldu her açıdan. Tek kafama yatmayan konu elimdeki Squier’ın en alt serisinden olan gitarın klavyesi daha rahat geliyordu bana, herhalde perde çeşidi ya da radius ile ilgili olsa gerek. Neyse alışılır herhalde :)

165527 eklentisini görüntüle

Konudan bağımsız, eviniz harikaymış :)

Kusuru neydi merak ettim? Bende de aynı Bass gitarın farklı rengi var, ufak bir boya kalkığı vardı para iade etmişlerdi bana, fakat acayip ağır ve denge problemi var, sizinki nasıl acaba ?

Kusuru neydi merak ettim? Bende de aynı Bass gitarın farklı rengi var, ufak bir boya kalkığı vardı para iade etmişlerdi bana, fakat acayip ağır ve denge problemi var, sizinki nasıl acaba ?
Bende de benzer bir problemle geldi. Gövde arka kısımda boya kalkmış ve zımpara vs gerekiyor. Durumu anlattım, tekrar gönderdiler. Göndermeseler de kullanacaktım gitarı. Yeni gelenden daha çok kusurlu olanın renk tonu hoşuma gittiği için onu kendime ayırdım. :)

Gövde kendi yapımım. Sap yıllardır boşta duruyordu elimde de bir parça ıhlamur kerestesi vardı değerlendireyim dedim. İlk tecrübem, sınırlı teçhizatla baya zor bir işmiş, varsa düşünen tavsiyem en azından frezesiz, şablonsuz bu işlere girişmeyin. Şekil olarak tele benzeri ama biraz farklı oldu. (ağacın ebat yetmedi ben de kafama göre takıldım:) Ceviz rengi koruyucu vernik üzerine gomalak uyguladım. Oripure ve fleor marka p90 manyetikleri taktım uygun fiyatlı iyi manyetikler. Wilkinson Tele köprüsü almıştım onu da manyetik yerinden kestim. Şimdilik bir adet volume potuna bağladım bir ara 3 yollu switch takacağım. Baya kendine has bir sesi uzun bir sustaini var.

Dosyalar

• 20240501_205510.jpg
    20240501_205510.jpg
    1.8 MB · Gösterim: 36
  • 20240501_205737.jpg
    20240501_205737.jpg
    1.1 MB · Gösterim: 35
Son düzenleme:
Geri