Prosesör önerisi 12-18k Arası

Merhaba iyi forumlar herkese, daha az önce nux mg-30umu sattım yükseltme amacıyla. Eşimdeki bütçe başlıktaki gibi nux almak istemiyorum tekrar açıkçası simulasyonları çok bilgisayarsı geliyordu. Mooer Ge300ü düşünüyordum fakat mx5 headrush da karşıma çok çıktı. Ya da başka bir öneriniz var mıdır acaba bu fiyat bandında? İkinci el alacağım.

Kararsız kalınca insan, bir şeyin yapılma amacını düşünmeli.
Yani işin özüne dönmeli.
Prosesörün var olma amacı birçok pedal ve anfiyi taşımak yerine, bunların sounduna yakın daha küçük ve kompakt bir alet kullanmak istenmesidir.
Sahnede çıkıp 40-50 şarkı çalsa muhtemelen 10 -15 tane ton ile bütün sahneyi yapar.
Piyasa yapan birçok kişinin kullandığı tonlar bu kadardır.
Amerikalılar büyük prosesörleri seviyor ve ağırlar.
Ama Türkiye'de insanların arabası yok, elektro gitar, nota dosyası veya tablet, kablo, ıvır zıvır, prosesörden oluşan ekipmanını bir yerden bir yere taşımak zor geliyor.
Her hafta iki üç sefer bunu yapmak yorucu. Hele hava yağmurluysa daha da riskli.
Birçok sahne alan kişi büyükleri, ağırlardan uzaklaştı. Gitarın gigbag ön gözüne sığan bir prosesörü tercih ediyor.
Yani üstünde 3 ton geçiş düğmesi ve wah pedalı olan prosesörler tercih edildi. Nux, Mooer, Headrush benzer modelleri zirve yaptı.
Burada asıl önemli olan nokta prosesörlerin içindeki yazılıma para ödüyoruz.
Güncel işlemcisi olan ve yeni yazılımları olanlar daha pahalı.
Mooer GE200 ile Türkiye'de bir başarı yakaladı. Uzun sürede birçok kişi kullanıyor.
Sonra yazılım güncellendi GE250, GE350 serisini getirdi ve baya iyi oldu.
Bu yıl GE1000 çıkardı. Şuan deneme fırsatım olmadı. Yalnız işlemciyi güçlendirmedi.
Güçlendirmediği için tonlarda çok büyük değişiklik olamaz. Ekranı renklendirmesi ve üzerine daha fazla düğmeler koyarak daha gelişmiş versiyon gibi göstermek istiyor.
Şuan agresif ve daha çok kendini geliştiren Hotone markası. Türkiye'ye hala neden getirmiyorlar anlamıyorum.
Getirseler pahalı olan markaları çökertir.
GE250,GE300 veya GE1000 muhtemelen işlemcileri aynı sitelerinde bu tarafla ilgili bir gelişmeden bahsetmiyorlar.
Sample değerlerinin iyileştiğinden bahsediyorlar.
İşlemciye neden kafayı takıyorum. Headrush son iki yılda öne çıkmasının sebebi kullandığı işlemci daha gelişmiş olması.
İşlemci güçlü olunca hem daha üst kalite sample kullanabiliyorsunuz, hem de gitardan gelen sesi çevrilmesi ve daha doğal ton yakalanmasına imkan veriyor.
Ama Headruh MX5 tonları beğenildi ama Mooer GE250 ondan daha çok fonksiyonel. Daha çok effekt ve tona sahip.
Headrush düşün Autowah yok. Birçok şey yok. Her şey kısıtlı amaç iki kat pahalı modeli satmak. Sonuçta ne oldu birçok kişi Headrush satılığa çıkardı.
Bol bol youtube da karşılaştırma videosu var.
Mooer GE1000 geçiş modeli olduğunu düşünüyorum. Ben olsan yarı fiyatına GE250 yeterli olur.
Yeni nesil Headrush, Hotone gibi modellerde dört çekirdekli işlemciler, sahnedeyken cep telefonundan ton ayarını yapmayı, daha yeni sample geliyorlar.
Fiyatları Mooer 1000 göre yüksek. Bana göre o fiyatı hak ediyorlar. Şunu unutmamak lazım, ton gitardan çok prosesör de şuan iyi bir prosesör birçok açığı kapatabiliyor.
Sahneden para kazanıyorsan bütçenin alabileceği en yüksek rakamlı ürünü alabilirsin.
Yok arkadaşlar ile takılıyoruz dersen, ne kadar düşük fiyatlı alırsan o kadar iyi. Her seni yenisi geliyor. İkinci elde alabilirsin, yenisi gelince satarsın bir üst modele geçersin. Daha az zarar edersin ve birçok modeli deneme imkanın olur.

Ge1000 ile diğer ge serilerinin arasında çok temel farklar var. Bağımsız efekt bloku ve bt gibi. İşlevsel farklılığın sizin için önemli olup, olmadığına karar vermelisiniz. Headrush gigboarda göre ge1000 modelinin tonlarını daha başarılı buluyorum ama bunlar subjektif fikirler, bir başkası zıt görüşte olabilir. Ayrıca boss me90 alternatifini değerlendirebilirsiniz. Ancak boss ürünleri yurtdışına göre daha fazla bir ücret ile satılıyor.

Geri