Dijital amfi mi ses kartı mı

Evet sorum şu olacak:
Blackstar ID Core V2 amfiyi ikinci el 3500 gibi bir rakama alabiliyorum hemen hemen, bir yandan da 1800'e Behringer umc22, Ibanez gitar kablosu ve ihtiyacım olan ernie ball telleri toplamda 2500'e alabiliyorum, merak ettiğim şey sizce amfi değer mi parasına? Amfinin daha gideri var diyor insanlar her ne kadar ses kartının da birçok özelliği olsa da.

tel sık değiştireceğin bir şey ... amfi seçimi sırasında bir kriter olamaz

amfinin gideri var ne demek?
ses kartının bir sürü özelliği var ne demek?... kullanılan uygulamalar herhalde kastedilen...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
tel sık değiştireceğin bir şey ... amfi seçimi sırasında bir kriter olamaz

amfinin gideri var ne demek?
ses kartının bir sürü özelliği var ne demek?... kullanılan uygulamalar herhalde kastedilen...
Burada tellerden bahsederkenki maksadım amfiye daha fazla para gideceği ve diğer şeyleri almamı zorlaştıracak oluşu.. Ve evet ses kartlarındaki yazılımların özelliklerini kastettim.

Ses kartı alırsanız bir de referans kulaklığı ya da monitörü almanız da gerekecek, ses çıkışı için. Elinizde var mı bilemem ama yoksa bu durumda bahsettiğiniz amfi çok daha mantıklı olacaktır.

tel yıpranan bir sarf malzemesi, amfi de alsan, kart da alsan tel yine lazım yani denklemi etkilememeli demek istiyorum

ID:Core kısmen ses kartı "gibi" de kullanabilirsin, hakkını verecek yatırımı yapmayacaksan tırışka bir kart yerine amfiyle yola çık, sonra düzersin diğerlerini derim...

Eğer yeni başlıyorsan amfi. Amfide gitarın ve çalmanın tüm dinamiklerini hissederek ilerlemen daha sağlıklı olur.

ID Core larda sadece bilgisayar üzerinden kısılabilen ama tamamen de kapatılamayan korkunç bir noise gate özelliği var. Hiç tavsiye etmem.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer yeni başlıyorsan amfi. Amfide gitarın ve çalmanın tüm dinamiklerini hissederek ilerlemen daha sağlıklı olur.

ID Core larda sadece bilgisayar üzerinden kısılabilen ama tamamen de kapatılamayan korkunç bir noise gate özelliği var. Hiç tavsiye etmem.
Hocam nux mg 300 prosesör aldım parayı amfi yerine prosesöre vermeyi tercih ettim

Geri