Deck mikseri, sadece RCA girişi olan aktif ses sistemine bağlama

Selamlar. Elimde Behringer Qx1204Usb Mikser ve birde sadece RCA girişi olan 300 watt lık bir taşınabilir aktif hoparlör kabini var. Deck mikseri bu hoparlöre(aktif kabine) bağlamak istiyorum.

1. Mikserin MAIN OUTPUTS çıkışını L+R olarak 2 xlr(dişi) to RCA dönüşüm kablosu ile aktif kabinin RCA girişine bağlamak,

2. Mikserin kulaklık çıkışını bir ucu Stereo diğer ucu RCA olan Aux RCA kablosu ile aktif kabinin RCA girişine bağlamak,

3. Mikserin TRACK in-out bölümünde ki mp3 Recorder bölümü olan yanı RCA çıkışından RCA kablo ile aktif kabinin RCA girişine bağlamak

4. Ya da sizin tavsiyeniz .... 🙏🙏🙏

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa çok mutlu olurum.

Dosyalar

• xlr-rca.JPG
    xlr-rca.JPG
    25.4 KB · Gösterim: 36
  • str-rca.JPG
    str-rca.JPG
    28.2 KB · Gösterim: 29
  • rca-rca.jpeg
    rca-rca.jpeg
    55.9 KB · Gösterim: 25
  • mono-rca.JPG
    mono-rca.JPG
    27.2 KB · Gösterim: 37
Selamlar, ben de 10-15 yıl Behringerin daha küçük bir modelini kullanmıştım. XENYX802'di sanırım. Bendeki modelin main out'ları bu modelin control room out'ları gibiydi. İkisine de mono rca çevirici takıp 2xRCA - 2xRCA kablo ile kullanıyordum.
Sen de control room out'larını kullanabilirsin.
"6.35 to mono rca female jack" şeklinde google araması ile bahsettiğim parçayı görebilirsin. (NOT: senin attığın en sağdaki fotoda yer alan kablo da aynı işi yapıyormuş)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkür ederim cengodisco. Bahsettiğin çıkış, resimdeki işaretli yer sanırım.
Elimde sondaki resimdeki kablodan var bunu direk kullanabilirim o zaman.
Çok sağolun.

Dosyalar

• behringer-xenyx-qx1204usb-analog_164401_5~3.jpg
    behringer-xenyx-qx1204usb-analog_164401_5~3.jpg
    46.6 KB · Gösterim: 43
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı durumu yaşayan ya da ilerde yaşayacak arkadaşlara bilgi olsun diye çözümü ileteyim.
Hepsini denedim. En randımanlısı 1.seçenek oldu.
Mikserin MAIN OUTPUTS çıkışını L+R olarak 2 xlr(dişi) to RCA dönüşüm kablosu ile aktif kabinin RCA girişine bağladığımda en iyi sesi bunda aldım.

Geri