1400 TL'ye ekipmanlara bakım fiyatı iyi mi?

Arkadaşlar selam bugün pitbull tel, sap ayarı, klavye bakımı, gövdenin belli kısımlarının verniklenmesine 1400 TL verdim. Sizce nasıl?

Alınmış mala fiyat yorumu yapılmaz derler ama sadece tel fiyatlarını bile düşününce (gerçi Pitbull tellerde fiyat yelpazesi geniş, hangisini tercih ettiğinizi bilmiyorum) makul fiyat. Gitarınızın modeli geri kalan işçiliği çok belirler tabi bir de.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bakım ürünlerini 250tl limon yağı 250tl de polish olarak dunlop marka alabilirdiniz. En az bi 100 kere bu işlemi yapabilirsiniz. 350 civarı da ernie ball tel alabilirdiniz. Sap ayarını da internetten öğrenebilirdiniz. Kalan 700 tl ile 4 5 tane zurna dürüm yiyebilirdiniz….
Hocam haklısında dunlop 1600 tl ben o adama kit attırcam.

Gitarın ustalık isteyen çok zor bir bakımı yok.
Yaz ve kış döngüsünde sap döner 2 sefer çeyrek tur yapınca ayarı oluyor.
Dunlop'un güzel bakım kiti var.
Sık, sil, parlat şeklindeler.
Klavye gül ağacıysa limon yağ sıkıyorsun çok hoş oluyor. Hatta ellerinde limon kokuyor :)
Youtube birçok bakım anlatan videoda var.
Gitaristseniz zaten insan kendi gitarına bakım yapmayı da seviyor. Işıldadığı zaman mutlu oluyorsunuz :)

Not: İlk alındığında bir usta görmesinden yanayım. Özelikle fretlerin kontrol edilmesi, üst eşik, köprü ayarları, entenasyon ayarı, tel yüksekliği vb ayarlar için gerekli.

Hocam haklısında dunlop 1600 tl ben o adama kit attırcam.
Fiyatın mantıklı olup olmadığını soruyorsun. Sonra mantıklı olmadığını sebebiyle açıklıyorum.
Bana mantıklı olduğu argümanını sunuyorsun.
Muhtemelen duymak istediğin cevabı arıyorsun. O zaman da düşüncelerimizi sorman çok mantıksız.

Veya düşüncelerimizi kendininkiyle kapıştırmak için duymak mı istiyorsun. Yoksa bu fiyat mantıklıdır change my mind diye öylesine boştan bir forum başlığı mı yaratmak istiyorsun.

Bilelim; boşu boşuna karbon ayak izi bunlar…

Gitarın ustalık isteyen çok zor bir bakımı yok.
Yaz ve kış döngüsünde sap döner 2 sefer çeyrek tur yapınca ayarı oluyor.
Dunlop'un güzel bakım kiti var.
Sık, sil, parlat şeklindeler.
Klavye gül ağacıysa limon yağ sıkıyorsun çok hoş oluyor. Hatta ellerinde limon kokuyor :)
Youtube birçok bakım anlatan videoda var.
Gitaristseniz zaten insan kendi gitarına bakım yapmayı da seviyor. Işıldadığı zaman mutlu oluyorsunuz :)

Not: İlk alındığında bir usta görmesinden yanayım. Özelikle fretlerin kontrol edilmesi, üst eşik, köprü ayarları, entenasyon ayarı, tel yüksekliği vb ayarlar için gerekli.
İk ciddi bakımı hocam 2022 de alındı hiç usta görmedi.

Fiyatın mantıklı olup olmadığını soruyorsun. Sonra mantıklı olmadığını sebebiyle açıklıyorum.
Bana mantıklı olduğu argümanını sunuyorsun.
Muhtemelen duymak istediğin cevabı arıyorsun. O zaman da düşüncelerimizi sorman çok mantıksız.

Veya düşüncelerimizi kendininkiyle kapıştırmak için duymak mı istiyorsun. Yoksa bu fiyat mantıklıdır change my mind diye öylesine boştan bir forum başlığı mı yaratmak istiyorsun.

Bilelim; boşu boşuna karbon ayak izi bunlar…
Kral öyle spekülatif bi düşüncem yok sadece biraz cahil türk mantığı ile sordum , daha basit tabiri ile kazıklandımmı kazıklanmadımmı geneli bu.

Arkadaşlar selam bugün pitbull tel, sap ayarı, klavye bakımı, gövdenin belli kısımlarının verniklenmesine 1400 TL verdim. Sizce nasıl?
Geçen hafta benden amfi alan arkadaş(Zuhalde 7-8 yıl çalışıp kendi mekanını açtığını söyledi) tel hariç, sap, temizlik ve entonasyona 500 TL fiyat verdi. Yer İzmir'de. Kişinin iş kalitesini bilmiyorum. Ama denemek isteyen olursa Dmden bilgi verebilirim. Kişiyi alışveriş ile tanıdım, sadece yukarıda fiyat geçtiği için yazmak istedim.

Not : Eğer tezgahında aktardan alınmış limon yağı vb şeyler görürseniz gitarı yaptırmayın.

Herkesin yaptığı işe biçtiği değer farklıdır. Ben artık tanıdık bildik insanlara emanet ediyorum enstrümanları yani hiç fiyat sorma gereği de duymuyorum. Önden fiyat konuşmanın bir abesliği yok ama bence. Bahsi geçen 500 TL de 1400 TL de Eskişehir için yüksek fiyat talepleri. 1400 TL' ye fret tesviyesiyle teslim alıyorum gitarı. Buradaki ustalar hem bilgili ve becerikli hem de paradan çok iyi iletişimi ve kaliteyi ön planda tutuyorlar. Özetle çok fiyat istemişler ama kime göre, neye göre...

Luthierden iyi yapamazsınız belki ama ellerinizle yaptığınız iş o gitarda duygu edinmenizi sağlar. Ter döktüğünüz ekipmanlar çok geçmeden favoriniz olur, kaliteli olmasa bile.

Geri