Malmsteen'in casus babası ve Leningrad konserinin hikayesi:)

Sevgili forumdaşlar,
Malmsteen'in babası hakkında dumur edici bilgilere ulaştım 🤣
Yemin ediyorum; adamın ağzından okumasam trollüyor zannederdim. İnanılır gibi değil:)
Adamı çekiştire çekiştire bitiremedik malum, ben de eski bir hayranı olarak pek çok şey bildiğimi zannederdim.
Ama bu sonuncusu öyle böyle değil:)
Senaryo gibi...
Link aşağıda:

1) Kendi iddiasına göre, Malmsteen'in babası Lennart, Soğuk Savaş döneminde İsveç'ten Sovyet Rusya'ya sızmış bir ajan. Eski ordu mensubu. "Yeşil bereli" filan:) BM adına görevde....
2) 86 yılında, Polygram'dan (Malmsteen'in o zaman bağlı olduğu firma) denyonun biri, Sovyet kökenli bir firmaya Trilogy albümünün telif haklarını 3.000 (dolara ?) satıyor...
3) Albümün Rusya baskısı, (sıkı durun...) 14 MİLYON satıyor.
4) Rusya'da gizli görevdeyken elemanın biri "Bunu dinlemen lazım Lennart" diyerek albümü Malmsteen'in babasına çalıyor. Eleman diyor ki: "Ha biliyorum. Bu benim oğlum !"
Arkasından Malmsteen'in menajeri aranıyor... Üst üste bilmem kaç gece Sovyet Rusya'sında stat konserleri... "Live in Leningrad" kaydı...

Vallahi ben adamın yalancısıyım. İnanmayan linki okusun🤣

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Vallahi kafam karıştı, İsveç gizli servisi mi Sovyette konser ayarlatıyor ?
Anlaşılan o ki, Malmsteen o sırada bir tür "underground" figür olarak ünlenmiş Sovyet Rusya'da. Babası sayesinde adama ulaşıyorlar. Organizasyon Malmsteen'in firması tarafından yapılmıştır herhalde.
Ancak doğal olarak Malmsteen babasının tam olarak kime çalıştığını söylememiş:)

Olası ... İsveç ve Ruslar ezeli komşu/düşman ... Deli Petro zamanında filan o tahta geçmeden hatta İsveç büyük tokatlamış bunları. Bugün düşününce cennet gibi İsveç'in ne casusluk işi olur sağda solda diyoruz ama tarih sert.

Geri