Coil Split gitar önerisi

Gitara yeni başlayacağım. Hem strat tonlarına hem de humbucker tonlarına ihtiyacım var. Buna uygun olarak coil split özelliği olan hsh bir gitar bulmamın sağlıklı olacağı söylendi. 15±5 bin civarında önerilerilerinize açığım.
1000006815.jpg

Cort Aero Custom BC inceleyebilirsin. Seymour Duncan manyetikleri, Wilkinson köprüsü, kilitli döküm burguları tümleşik arka yapısı ve görüntüsü ile size uyabilir. Söylediğiniz fiyat bandında H S S dizilimli aklıma bu geldi. Ben denemiştim güzel gitardı. Ayrıca da hafif incecik bir gövdesi var. Rengi de çok şık.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cort Aero Custom BC inceleyebilirsin. Seymour Duncan manyetikleri, Wilkinson köprüsü, kilitli döküm burguları tümleşik arka yapısı ve görüntüsü ile size uyabilir. Söylediğiniz fiyat bandında H S S dizilimli aklıma bu geldi. Ben denemiştim güzel gitardı. Ayrıca da hafif incecik bir gövdesi var. Rengi de çok şık.
hocam bir tık tuzlu geldi fıyatı. bir seviye altında öneri yaparsanız sanırım bulabilirim uyguna

Bence manyetik kolay. Gitardan anlayan bir tanıdığın ile birlikte müzik marketlerdeki sıfır ve ikinci el düşük bütçeli (mümkünse H-S-S dizilimli) strat kasa gitarlara bak.

Tabii ki belli başlı bilindik markaların ürünlerine bakmakta yarar olsa da çok çok takılı kalmamak lazım marka modele. Gitarın sapı, klavyesi, perdeleri vs. düzgünse sıfır veya ikinci el her marka model başlangıçta iş görecektir.

Manyetik konusunda direkt H-S-S dizilimli bir model alırsan uzunca süre idare edecektir.
H-S-S'nin avantajı şu: humbucker ihtiyacın olunca switch'i bridge pozisyonuna alıp humbucker manyetiği kullan. Single ihtiyacın olunca diğer pozisyonları kullan. Bu noktada da bazı humbucker manyetikler split coil yapılabiliyor ancak başlangıç seviyesi fazla teferruatlı buluyorum ve bunlarla kafayı karıştırmamanı öneriyorum.

Manyetik konusunda S-S-S dizilimli bir model alırsan da (ek para ödeyerek) manyetik modifiyesi şansın olacaktır.
Mesela ben stratımın bridge pozisyonunda DiMarzio The Chopper kullanıyorum. Bu manyetik single boyutlu ancak humbucker. Split coil de olabiliyor. Ancak bu da fazla teferruatlı bir yok. İyi bir luthier (gitar tamircisi) bulman ve yeni aldığın gitar ve manyetiği ona götürmen gerekecek. Bence bu kadar detaya da girme. (sadece bilgi olsun diye yazdım)

Ben bugün yeni başlayacak olsam, gitardan anlayan bir tanıdığım ile almaya giderek, onun onayı sonrasında H-S-S dizilimli, squier, washburn veya sx marka bir gitar alır onunla başlardım.

Coil split bir gitar kullanıyorum tavsiye ederim bütçe olarak 30 40k varsa shecter reaper 6 denedim esp ltd 256c denedim çok hafifti öneririm 20kydı ama shecter solo2 custom kullanıyorum şuanda bi fender single manyetiği beklemek olmaz ama kullanışli yada hss öneririm cort g110 kullandım başlangıç seviye 7 8k olması lazım hsh dizilimine bakabilirsin

Geri