Tamir olur mu ?

Zuhal müzik veya herhangi bir Luthier bunu tamir edebilir mi ? Bana bir zararı olur mu . Gitarım Ibanez grg7221

Dosyalar

• Snapchat-962914427.jpg
    Snapchat-962914427.jpg
    192.4 KB · Gösterim: 139
Daha detaylı foto görebilirsek iyi olur. Daha açıklayıcı yorumlar gelebilir ancak bende @demonizer a katılıyorum. Bir sorun yaratmaz, böyle kullanılabilir.

İlla ki tamir düşünülecek ise;
Bölgesel bir tamir yapılabileceğini sanmam. Koyu kahve rengi (sanırım rosewood) kısım komple değişir. Bu süreçte fretler (demirler) sök/tak olur mu yenilenir mi bilmiyorum. Ya da komple sap değişimi düşünülebilir. Tekrar edeyim, ben olsam GRG serisi için bu topa girmezdim ve böyle kullanırdım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha detaylı foto görebilirsek iyi olur. Daha açıklayıcı yorumlar gelebilir ancak bende @demonizer a katılıyorum. Bir sorun yaratmaz, böyle kullanılabilir.

İlla ki tamir düşünülecek ise;
Bölgesel bir tamir yapılabileceğini sanmam. Koyu kahve rengi (sanırım rosewood) kısım komple değişir. Bu süreçte fretler (demirler) sök/tak olur mu yenilenir mi bilmiyorum. Ya da komple sap değişimi düşünülebilir. Tekrar edeyim, ben olsam GRG serisi için bu topa girmezdim ve böyle kullanırdım.
O bölgeyi elimle hafif kaldırınca resimdeki gibi kalkıyor. Gitarı aldığımdan beri var bu çatlak . Zuhale götürsem sapı değiştirirler mi ? Veya bir sorun yaratmaz ise böyle kalsın

Catlaga sıvı olan Japon yapistiricisindan çok minik damlatip elinle biraz bastır, yapışsın, bitti gitti. Bu kadar basit bir şey elinden geliyordur.

cengodisco amma abartmissin hocam yaa 😄

Catlaga sıvı olan Japon yapistiricisindan çok minik damlatip elinle biraz bastır, yapışsın, bitti gitti. Bu kadar basit bir şey elinden geliyordur.

cengodisco amma abartmissin hocam yaa 😄
☺️ Japon yapıştırıcısıyla tamir yöntemini hiç görmedim, duymadım ve bilmiyordum. Duyunca da bi ürktüm. Yazarken ben de çok abartılı olduğunu fark ettim de normal şartlarda süreç benim başıma gelseydi nasıl bir yol izlerdim diye düşünerek cevap vermeye çalıştım. Katılıyorum çok abartılı. Biraz da bu kadar küçük bir şey için bu kadar abartılı işlere gerek olmadığını vurgulamak için böyle yazmaya çalıştım. ☺️

Sonuna kadar sap değişimi talep edicem . Eğer olmazsa öyle olacak gibi hocam :) . Teşekkür ederim
İlk 30 gün içindeyse ücret iadesi veya gitarın komple değişimi olabilir. Bu iki durum (neredeyse) imkansız.

Sap değişimi yapsalar, yeni gelen sap sorunsuz olsa ve işçiliği iyi yapsalar süper olur. Maliyet nedeniyle buna yanaşacaklarını düşünmüyorum. Umarım beni utandırırlar. ☺️

Olmazsa da dert etmemeni öneririm. @justaperfectday dinle bence. Daha önce bana yaptığı önerileri dinledim ve istisnasız hepsi işe yaradı. Bu konuda da japon yapıştırıcısı yöntemi işe yarayacaktır diye inanıyorum.

Japon yapıştırıcı veya ahşap tutkalı ile halledilebilecek birşey... Youtube'da bir sürü kaynak bulabilirsin bununla alakalı... Luthiyere de götürsen muhtemelen aynı işlemi yapacak.. öteki türlü halledilmeye çalışılırsa muhtemelen astarı yüzünü geçecektir..

Geri