Mooer Prime S1 kullanan/anlayan var mı ?

evet sürekli değil ama bazen yapıyordu... ben sanki sağa sola kıpraştıkça hoparlör mü feedback yapıyor dedim ama buydu sanırım

bu arada Mooer de alet yapıyor güncelleme yok, saldı bizi gitti diye eleştiriyorduk... tokat gibi cevap :)

Bu gidişle Headrush Core'u satacağım gibi görünüyor 😊
Geçen bir arkadaş ile stüdyoda çaldık, kendisi Headrush MX5 ile çaldı. Tonlar çok cilalıydı, ama hiç doğal değildi. Fender Ultra Strat ile Strat tonu duyamadık, boğuldu gitti gitar.
Bir sonraki provaya analog setup ile geldi, "dünya varmış" dedik. Headrush cihazları benim için başlamadan bitti:)

Başlık S1
Hot topic P2
taşlanan Headrush :)

headrush iyidir ama biraz daha modern rock/metal için, dediğin gibi baba bir Strat ve eski usül pedal/amfi lezzeti elbette bambaşka ... yüzlerce alet geçti elimden ama kulağımdan gitmeyen tonlardan biri Japon RR5'im vardı, onu bir arkadaşın JCM800'üne girmiştim... oooyyy oyy alev alev, o günden beri eve alıp sattığım hiçbir cihazdan o tadı alamadım ahir ömrümde hala

Başlık S1
Hot topic P2
taşlanan Headrush :)

headrush iyidir ama biraz daha modern rock/metal için, dediğin gibi baba bir Strat ve eski usül pedal/amfi lezzeti elbette bambaşka ... yüzlerce alet geçti elimden ama kulağımdan gitmeyen tonlardan biri Japon RR5'im vardı, onu bir arkadaşın JCM800'üne girmiştim... oooyyy oyy alev alev, o günden beri eve alıp sattığım hiçbir cihazdan o tadı alamadım ahir ömrümde hala
Forumda Headrush cihazları seviliyor malum. Ama yabancı forumların hiç birinde ton olarak Headrush ve özellikle de MX5 için müthiş şeyler söylendiğini görmedim. Trollüyor gibi olmamak için hep form faktörü üzerinden somut eleştiri yapmaya çalıştım ve ton mevzusunu çok da açmadım. Ama kişisel deneyimim de bunu doğrulayınca... Diğer taraftan, Mooer konusunda kişisel deneyimim Preamp Live. Üzerinde reverb olmaması dışında hiç bir eksiği yoktu ve fazlası vardı cihazın.
Headrush ile ise ton aşırı kompresleniyor, "hoşaf" oluyordu. Bu gibi cihazlarla belki ideal bir solo tonu filan yazılır, sosyal medya videolarındaki aşırı parlak ve cilalı tonlara hemen yaklaşılır filan... O nedenle cazip geliyordur pek çok kişiye de. FRFR ile filan da keyif verir herhalde. Ama amfi önünde ı-ıh. Tümüyle zaman kaybı.
Not: P2'ye yükseliyorum. Çok cazip. Senkopta kablosuz footswitch yok gördüğüm kadarıyla, bir tek o sorun var.

Son düzenleme:
Geçen bir arkadaş ile stüdyoda çaldık, kendisi Headrush MX5 ile çaldı. Tonlar çok cilalıydı, ama hiç doğal değildi. Fender Ultra Strat ile Strat tonu duyamadık, boğuldu gitti gitar.
Bir sonraki provaya analog setup ile geldi, "dünya varmış" dedik. Headrush cihazları benim için başlamadan bitti:)
Normalde fena değildir gerçi, Core ve Prime çok daha iyi.
Eski serilerde; Mx5-Gigboard ve Pedalboard hazır tonlar paketler çok kötü, kendin düzgün bir rig set ayarlamadikten veya hazır düzgün olanları yüklemedikten sonra ses ya çok kuru ya da aşırı boyalı kalabiliyor. Bir de ev ayarı vs stüdyo &sahne farkı var. Ayarladiginiz rigler evde bazen çok güzel iken stüdyoda veya sahnede başka sisteme bağlarken herşey çöp olabiliyor.
Bende çok başarılı Pink Floyd seti vardı Choptones tarafından üretilmiş ücretli rigler. Headrush in en büyük hatası fabrika ayarlarında gelen rig ve setler çok saçma ve gereksiz idi, bunu da yeni seriyle epey çözdüler.
Küçücük Mooer Prime'da bile hazır ayarlar gayet başarılı ve her tarza uygun rigler var, Blues, Jazz, Country Funk tarzlarına bile hitap ediyor.

Kablosuz footswitch bende var, GTRS gitarla ücretsiz gelmişti ama hiç kullanmıyorum.
Sahne veya grupla çalarken işe yarayabilir, seemless geçiş yapayım, elimi kullanmadan solo-ritm veya şarkılarda geçiş yapayım derseniz işe yarar. Onun dışında herşeyi zaten telefon-tabletle kontrol edebilirsiniz

Gelen cablerin ge1000 de olanlar ile aynı olduğunu gördüm güncelleme de. Genel olarak benzer altyapıya sahip ge1000 e göre biraz kısılmış özellikli cihaz olduğunu düşünüyorum o yüzden muhtemelen başarılıdır :D

Kablosuz footswitch bende var, GTRS gitarla ücretsiz gelmişti ama hiç kullanmıyorum.
Sahne veya grupla çalarken işe yarayabilir, seemless geçiş yapayım, elimi kullanmadan solo-ritm veya şarkılarda geçiş yapayım derseniz işe yarar. Onun dışında herşeyi zaten telefon-tabletle kontrol edebilirsiniz
Evet evet, canlıda kullanım için düşündüm.

Son düzenleme:
Geri